Środa, 22.05.2019

Kumulacja wykroczeń

  • 12.03.2019, 17:02
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
700_3_12032019.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Uszkodzone tarcze hamulcowe, waga pojazdu prawie dwukrotnie większa od dopuszczalnej oraz zatrzymany za usterki techniczne dowód rejestracyjny – busem w takim stanie poruszał się mężczyzna, który doprowadził nad ranem 7 marca do zdarzenia drogowego. W trakcie uderzenia w drzewo zerwał on całą izotermę z pojazdu a towar rozsypał się po jezdni. Szczęśliwie w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Pamiętajmy jednak iż od stanu technicznego zależy nasze bezpieczeństwo.

Stan techniczny oraz przygotowanie auta do jazdy mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa, zarówno naszego jak i innych użytkowników ruchu. Stan tarcz hamulcowych czy zbieżność kół wpływają zarówno na jazdę jak i możliwość zatrzymania pojazdu. Właśnie, między innymi, do tych dwóch elementów pojazdu mieli uwagi policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie po sprawdzeniu pojazdu, który brał udział w zdarzeniu drogowym około godziny 4:30 w dniu 7 marca na terenie powiatu świebodzińskiego pomiędzy miejscowościami Chociule i Radoszyn. Po przybyciu na miejsce zdarzenia policjanci zastali pojazd, typu bus, który chwilę wcześniej uderzył w drzewo. Uderzenie było bardzo silne ponieważ zerwało całą izotermę z części załadunkowej pojazdu a przewożony towar rozsypał się po jezdni. Na szczęście kierującemu nic się nie stało. Jak się okazało wskazany pojazd miał już zatrzymany dowód rejestracyjny i nie powinien był poruszać się po drodze. Nie był to jednak koniec naruszeń jakich dopuścił się kierujący pojazdem. Prowadzone przez niego auto ma dopuszczalną masę całkowita do 3500 kg. Jak wynikało z dokumentacji przewozowej tuż po zjechaniu z wagi i wyjechaniu w trasę pojazd ważył 6540 kg! Prawie dwukrotnie większa waga niż dopuszczalna w tego typu pojeździe ma ogromny wpływ zarówno na proces hamowania jak i prowadzenie pojazdu. Kierujący za wykroczenia jakich się dopuścił został ukarany dwoma mandatami karnymi. Na miejsce zdarzenia przybył właściciel firmy przewozowej aby dopomóc kierowcy w usunięciu skutków zdarzenia oraz zabezpieczeniu pojazdu. Jak się okazało w trakcie czynności, auto którym przyjechał właściciel, nie posiada od roku czasu badań technicznych. On również został ukarany mandatem karnym oraz zatrzymano mu dowód rejestracyjny.

Policjanci przypominają również, że w przypadku kiedy zauważymy zdarzenie drogowe i nie jesteśmy pewni czy nikomu nic się nie stało, a na miejscu nie ma jeszcze służb ratunkowych warto  zadzwonić na numer alarmowy i zgłosić takie zdarzenie. Szczególnie w nocy gdy nie widzimy wszystkiego i najechać na to zdarzenie mogą inne osoby. W tym przypadku zgłoszenie dotarło wyłącznie do mediów i to one poinformowały o zaistniałej sytuacji na drodze służby ratunkowe.

źródło: KPP Świebodzin

Elżbieta Samsel-Czerniawska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe