Poniedziałek, 25.03.2019

Radni podwyższyli sobie diety – bezprawnie, niestety

  • 31.12.2018, 19:30 (aktualizacja 22.01.2019 19:27)
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
690_1_31122018.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ekspert: precedens i przejaw niskiej kultury prawnej.

Pierwsza inicjatywa uchwałodawcza radnych nowej kadencji i pierwsze wątpliwości co do zgodności ich działań z prawem.

Wniosek radnego nie uzyskał akceptacji większości i uchwały były dalej procedowanie. Obecna sali radczyni urzędu nie zostawiła na nich suchej nitki.

Elżbieta Samsel-Czerniawska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

M. Arens
M. Arens 6.01.2019, 20:31
Pani " Swiebodzinianko " . To , że po dojsciu do władzy zapomina się o Wyborcach to nic nowego przecież. Najpierw są fanfary , flagi biało-czerwone, słowem jak najwięcej szumu i wreszcie upragniona władza a wraz z nią profity i dziwna amnezja dzięki czyjemu poparciu jest się tą władzuchną. Najlepszy przykład to jak zmanipulowanych 10 000 000 członków Solidarnosci przez b. wąską grupę ustanowiło tę grupę władzą. Grupa ta zmieniając kolory ugrupowań ubrana w coraz droższe garnitury rządzi do dzis. Kłótnie na forach to kłótnie pomiędzy tymi co rządzili a tymi co teraz chwilowo rządzą. Za jakis czas będzie odwrotnie, a społeczeństwo już jest tak podzielone na różne sorty , że bardziej chyba się nie da.
Świebodzinianka
Świebodzinianka 6.01.2019, 16:52
Wstyd i żenada, tak zachowują się Radni wybrani przez mieszkańców ???. Zapominacie o nas wyborcach. Po tym co tu widzimy i słyszymy nikt już na Was nie zagłosuje.
Wiktor
Wiktor 4.01.2019, 20:42
Żenująca robota dziennikarska. Zwykłe partactwo...
Bella
Bella 5.01.2019, 23:47
A konkrety?
Robert
Robert 4.01.2019, 11:30
Czas skończyć z komentowaniem, czas przejść do czynów:
Zgodnie z art. 170 Konstytucji RP członkowie wspólnoty samorządowej mogą decydować w drodze referendum o sprawach dotyczących tej wspólnoty, w tym o odwołaniu pochodzącego z wyborów bezpośrednich organu samorządu terytorialnego.
Wniosek w sprawie odwołania organu stanowiącego jednostki samorządu terytorialnego przed upływem kadencji może zostać zgłoszony tylko i wyłącznie przez jej mieszkańców. Musi go poprzeć co najmniej 10 proc. uprawnionych do głosowania, składając na wniosku swoje podpisy.
mieszkaniec
mieszkaniec 3.01.2019, 20:43
FORUM SAMORZĄDOWE sięgnęło bruku !!!!!!!!!!!!!
Alina ze Świebodzina
Alina ze Świebodzina 2.01.2019, 23:06
Były Wiceburmistrz i niektórzy Radni nie są po to by dbać o interesy Świebodzina i gminy?????
Społecznik
Społecznik 2.01.2019, 20:25
Ile zarabia burmistrz i radny ktoś wie? Jakie mają przywileje?
Kartoflak
Kartoflak 3.01.2019, 06:19
BIP Świebodzin - wszystko podane jak na tacy...
janek
janek 2.01.2019, 19:31
obojetnie ,czy to pis,po,czy inna zbieranina zaczynaja rzadzenie od koryta ,czyli od banknotow nbp.wstydu nie maci,gdzie wasza pokora w stosunku do zwyklych szarych ludzi.wstyd,wstyd,wstyd.
M. Arens
M. Arens 7.01.2019, 17:36
Wszędzie tak jest. Przed każdym Walnym Zebraniem, przed każdymi wyborami na różnych Przewodniczących-Prezesów-Członków Zarządów itp.itd. zaczyna się zaczepianie przez kandydatów do tych w)w struktur znajomych i nieznajomych z prosbami o głos. Kto ma więcej znajomych ten wchodzi do jakiegos tam Zarządu i nie mając często kompetencji ma zagwarantowaną na parę lat kasę. Póżniej to nawet wyborcy dzień dobry nie mówi bo taki zarobiony jest przy kawie i ciastkach.
makaro
makaro 2.01.2019, 18:07
hmmm czegoś nie rozumiem,jak doszło do podwyższenia wynagrodzenia Burmistrza o ile dobrze pamiętam,290 zł brutto,była wielka awantura,a o ile radni chcą sobie podwyższyć wynagrodzenie? Może to jest ważne do podania i wtedy myślę że wszyscy wyborcy powinni się tym zająć.Ile przewodniczący,ile zwykły radny,ile przewodniczący komisji itp itd.Bardzo chciałbym to zobaczyć czarno na białym.Niestety ,nie wygląda to dobrze,pierwsze sesje ,podwyżki ,ojjj kochani powoli czuję,że jeżeli będzie taka możliwość prawna,będziemy się starać o nową radę.
Poeta
Poeta 2.01.2019, 16:39
Czy to bicie piany ma podwójne dno. Do czegoś prowadzi. Bardzo zastanawijące. Jak ptaszki ćwiarkają co by miało sie wydarzyć za pół roku. Czy to o to w tym scenariuszu komedio farsie chodzi.
Alina
Alina 2.01.2019, 14:22
Muszę powiedzieć, że jestem zatrwożona. Głosowałam na sympatyczną pielęgniarkę, to był bardzo przemyślany wybór. Obserwowałam uważnie kampanię wyborczą, widziałam, że proświebodzin idzie po dobry wynik. Dlatego też zdecydowałam się oddać głos na obóz forum - by umożliwić mariaż młodości z doświadczeniem... teraz niestety widzę, że popełniłam błąd. Dałam się nabrać, mając nadzieję, że będzie racjonalnie i z pożytkiem dla miasta. Jest tragicznie...
Przerażona Świebodzinianka
Przerażona Świebodzinianka 2.01.2019, 00:01
Boże , widzisz , słyszysz, a nie grzmisz.
3oko
3oko 1.01.2019, 23:01
Za mało pieniędzy radni dostają? Przed wyborami nie wiedzieli ile się zarabia na stanowisku radnego? Ktoś was na siłę do wyborów zaciągnął? Do roboty w lesie jak wam za mało na stanowisku radnego! Wstydu nie macie za grosz!
Ja
Ja 1.01.2019, 22:53
A co robi Pan Bekisz obecnie? Czy to prawda, że siedzi w domu?
Xawery
Xawery 2.01.2019, 22:14
Stara się o grupę - to warunek przyjęcia do POSTĘPU
Hhh
Hhh 2.01.2019, 21:07
Ponoć jest prezesem w wodociągach
RobertXL
RobertXL 2.01.2019, 16:58
Nie no, gdzież tam, na pewno nie siedzi w domu. Człowiek takiego formatu, jakżeby to tak. Teraz odcinanie kuponików od sławy: wywiady, zaproszenia na zjazdy samorządowców, wykłady o prawidłowym i racjonalnym funkcjonowaniu gmin i miast, wejściówki zarezerwowane na pół roku z góry, doradztwo inwestycyjne w ramach pomocy dla nowego burmistrza. Mediom lokalnym trudno się dodzwonić. Terminarz wypełniony. Kasa spływa jak nigdy dotąd. Dla niego przegrać, to jak wygrać. To wszystko jednak w dalszej perspektywie. W bliższej, tak dla relaksu - kurs podstaw komputera oraz przyrządzania past twarogowych.
Życzliwy
Życzliwy 2.01.2019, 22:36
Odpuść sobie bo żółć Cię zaleje. Za swoje nieudane życie, sam ponosisz odpowiedzialność.
Ona 45
Ona 45 2.01.2019, 07:15
Nie siedzi w domu nie ma obawy. Lepiej mu niż było .
JUDYTA
JUDYTA 2.01.2019, 16:47
TO CO ROBI?
Zawiedziony.
Zawiedziony. 1.01.2019, 22:45
To co robi FS i PiS sięga dna. Brak znajomości prawa, pycha, zarozumialstwo obróci się przeciwko nim. Szkoda tylko, że jeden w jednego patrzą jak w Boga na byłego wiceburmistrza, pomimo, że często mają odmienne zdanie (wiem, bo rozmawiałem) , robią coś wbrew sobie, tylko dlatego, że są kumplami Pana Przewodniczącego? Żenujące!!! I oni składali przysięgi? Żałuję, że głosowałem na jednego z panów z FS, zawsze wydawał mi się prawym i dobrym człowiekiem, dobry pedagog, a dał się wciągnąć w to bagno. Ehhh szkoda słów.
Zima
Zima 1.01.2019, 21:21
Dorka na stronie uczelni nie zmieniono jeszcze informacji Paweł Antkowiak jest świeżo mianowany na profesora
Dorka
Dorka 1.01.2019, 21:00
Z całym szacunkiem pan Paweł Antkowiak ma tytuł doktora ,jest politologiem a pracuje jako adiunkt w UAM i proszę podawać stan faktyczny i faktyczne tytuły ,przecież tytuł doktora to też tytuł.Pozdrawiam.
Andrzej
Andrzej 2.01.2019, 22:29
Pewnie dlatego, że sprawa jest świeża:
https://wnpid.amu.edu.pl/mamy-…

Zresztą już chyba skorygowane na stronie Uczelni:
https://wnpid.amu.edu.pl/praco…

Swoją drogą - tak się boicie profesora, że nawet w sieci szperacie na jego temat? Oj - chyba ktoś ma kompleksy albo się zaczyna bać ;)

Pozostałe