Środa, 16.01.2019

Burza w szklance wody

  • 11.12.2018, 19:23
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
688_2_11122018.mp4
Poziom debaty przypominał zabawę w piaskownicy.

Na sesji rady miejskiej 7 grudnia radni procedowali uchwałę o wynagrodzeniu burmistrza. Nie obyło się bez incydentów. Włodarz stwierdził, że skoro radni mają rozmawiać o jego wynagrodzeniu, to nie będzie ich krępował swoją obecnością. 

Na to radny Krzysztof Tomalak (Forum Samorządowe) zażądał pozostania, a później powrotu burmistrza, twierdząc, że ten powinien zostać i wyjaśnić, czy uważa swoje wynagrodzenie za adekwatne. 

- To nie jest rozmowa kwalifikacyjna - odpowiedziała mu Małgorzata Osica (Pro Świebodzin). 

Tomalak dodał jeszcze, że burmistrzowi brakuje szacunku do wyborców i zostawia gminę w trudnym momencie. 

Dyskusję uciął przewodniczący rady miejskiej Tomasz Olesiak, przypominając, że burmistrz nie musi być na sesji i są burmistrzowie, którzy nigdy w sesjach nie uczestniczą 

Edward Cichański z kolei domagał się odpowiedzi na pytanie, kto zaproponował taką pensję- tak, jakby pensję burmistrza mógł ustalać każdy. Otrzymał odpowiedź, że burmistrz wraz z odpowiednim działem. Radny podniósł też kwestię wysokości wynagrodzenia włodarza, twierdząc, że jest ono wyższe niż jego poprzednika. To zdementowała urzędniczka referująca uchwałę, podając kwoty poszczególnych składników wynagrodzenia. 

Uchwałę przyjęto 20 głosami. Przeciwko głosował Tadeusz Janowicz (PiS), trudno więc zrozumieć po co były te przepychanki. 

Elżbieta Samsel-Czerniawska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (63)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

makaro
makaro 25.12.2018, 03:01
Idę na rozmowę o pracę,znam swoje możliwości , to co mogę zrobić ,przyczynić się do rozwoju firmy.Proponują mi 2200.Przykro mi,moje wykształcenie jak i umiejętności wyceniam na 3500.Ok,odezwiemy się do pana.Tak wygląda podstawowa rozmowa o pracę.Burmistrz zaproponował ile chce zarabiać,od tego jest rada żeby uchwaliła czy tak ,czy nie.Oczywiście mam świadomość że każde obniżenie wynagrodzenia odbierane byłoby przez 2 stronę jako atak na nowego Burmistrza.Ale i PIS i FS mają większość w radzie i wystarczyłoby podać argument że wszystkie składniki podstawy dajemy Panu na poziomie wynagrodzenie poprzedniego Burmistrza,wysługa to wysługa.Niepotrzebne bicie piany i bezsensowne dyskusje.A że wyszedł?Szacun.On swoje warunki przedstawił i czeka na decyzje.No ja też bym czekał na "telefon".Żeby nie było niejasności,byłem wyborcą poprzedniego Burmistrza i FS bo bałem się takich problemów,robienia ze Św drugiej warszawki.Zaczynają się spełniać moje przewidywania.A to nie wróży nic dobrego.
e.swie.x
e.swie.x 20.12.2018, 08:46
Przepychanki ,pomowianki opkluwanki to takie typowe zaczynajac od szczyt(sejm) i zjazd do dolu .TO WLASNIE NASZ KRAJ .
Bobi
Bobi 17.12.2018, 22:37
Dajcie polakom władzę,a sami sie zniszczą. Nie trzeba do tego żadnej bomby
Ania
Ania 15.12.2018, 17:32
Dogadac, ale potem zaakceptowac. Trzeba bylo zaproponowac inna kwotę... jednak Tomalak dobrze wie, ze wyzsza pensja daje mniejsze ryzyko korupcji.... . Albo chce miec haka "my daliśmy ci dobra pensje, to rob co mowimy". Jak bedzie ?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 14.12.2018, 14:55
Czytam te komentarze i tak jak nie cierpię PiSu to dziękuję mu za to, że ograniczył kadencję np. burmistrza do góra 10 lat, bo to co się stało po 24 latach rządów p. Bekisza doprowadziło do ciemno ty, złośliwości, nienawiści wśród mieszkańców. Bekiszowcy wychowali się na krętactwach, układach, ciepłych posadkach (często bez umiejętności), nie są w stanie pogodzić się z tym, że świat idzie do przodu, nie chcą zrozumieć, że p. Bekisz już nie wróci i nie wrócą dawne zwyczaje. Trzeba przyjąć nowe, zmienić mentalność starych wyjadaczy, ale nie będzie lekko...o nie. Współczuję p. Sielickiemu, że musi to znosić (do tego trzeba mieć twardy charakter), podziwiam za to, że nadal się uśmiecha i znosi te podłe intrygi. Idzie do przodu, godnie reprezentuje swój urząd, okazuje szacunek każdej napotkanej osobie, nie zieje jadem. Brawo! A skoro szanowna Rada nie zgadzała się, aby pobierał takie wynagrodzenie to przecież mogła to zmienić. Po cholere głosowała Za!!!?, a teraz komentarze. Żałośnie się tego wszystkiego słucha i ogląda.
anonim ale nie Gall
anonim ale nie Gall 20.12.2018, 14:51
Do mieszkańca . Dzięki za tę wypowiedz
Mieszkaniec
Mieszkaniec 14.12.2018, 11:49
Szanowni Państwo,
Pomijając zachowanie Pana Tomalaka (całe szczęście ten sposób reprezentowania Miasta i swojej własnej osoby odchodzi do lamusa) rozmawiamy o wynagrodzeniu brutto na poziomie około 10.000 tys. złotych. Wysokość wynagrodzenia powinna przyciągać ludzi do tej pracy. Dlaczego ludzie nie chcą pracować w urzędach? Pensje są niskie, a możliwości awansu niewielkie - stanowiska często są blokowane przez osoby czekające na emeryturę (albo nawet przez osoby, które mogłyby już na nią odejść).

Jestem w stanie zrozumieć, że dla zwykłego zjadacza chleba wysokość takiej pensji przerasta oczekiwania. Ale czasy się zmieniają, a ludzie zarabiają co raz więcej.

Ludzie młodzi, często na stanowiskach nie będących nawet stanowiskami kierowniczymi, zarabiają około 6.000 czy 7.000 zł brutto. Widać, że Pan Tomalak został w latach 90 jeżeli chodzi o wysokość pensji, a może nie tylko w tej jednej kwestii.
 
senior
senior 13.12.2018, 17:19
po komentarzach widać jacy to są grzeczni opiekunowie nowego burmistrza jad i nienawiść nikt nie obraża nowego burmistrza ale oczekuje działań sam mówił że stary burmistrz jest zmęczony a ja młody mam więcej sił no i co czekać ale na co czy tak trudno napisać najbliższe plany choć by tu i po problemie to chyba nie jest takie trudne

 
korsarz
korsarz 13.12.2018, 22:22
Niestety manipulacja zadziałała doskonale , może i czas na odmłodzenie tylko do licha Bekisz nie jest staruszkiem z amnezją . Sielicki wraz z ekipą bliższą i dalsza wmówili to mieszkańcom i co dali w alternatywie - destabilizację miasta ,Nikt powazny nie chce rozmawiac z nieopierzonym pisarczykiem. Nie umiał ustawić pierwszej sesji na drugiej walnął głupa sam sobie ustawił max pensję mimo że będzie się dopiero uczył . Ja się nie zgadzam na stypendium miejskie może za 2 lata pozna samorzad i administrację samorządową , rządową teraz to strata czasu dla miasta. Zatrudnienie na wice człowieka skoczka który jest jasiem wędrowniczkiem w Świebodzinie udowadnia że zaplecza nie ma a gdzie sa jego towarzysze walki żaden na wicka się nie nadaje . Sumując blada miesięcznica i czy ręka nie drgnie gdy pobierze z konta stypendium , bo raczej to nie jest na razie wynagrodzenie za pracę... dzien drugi bliżej..
MakarOniarz
MakarOniarz 13.12.2018, 18:48
Jak żeś taki ciekaw i nie dajesz wiary w program wyborczy to idź do Sielickiego i zapytaj o najbliższe plany, miast jątrzyć w komentarzach. Chyba, że naprawdę wierzysz, że Sielicki wejdzie tu i Ci odpisze, wtedy polecam wizytę w Tworkach.
Dana
Dana 13.12.2018, 23:11
Bez chamstwa nie można?
Ja
Ja 13.12.2018, 15:49
Jak dla Sielickiego niecałe 10 000zł BRUTTO to za dużo, to dla starego burmistrza było tym bardziej za dużo, skoro teraz podobno nie może sobie żadnej pracy znaleźć.
senior
senior 12.12.2018, 22:16
a gdzie jest program burmistrza co będzie robił dla miasta bo chyba nie jest programem to co obiecywał przed wyborami bo to była żenada miało być jawnie prężnie i przejrzyście więc czekamy oby nie za długo
Xawery
Xawery 14.12.2018, 19:49
Przejrzyście byłoby, gdybyś używał interpunkcji dyslektyku.
panopek
panopek 13.12.2018, 08:33
Zachęcam do zakupu słownika ortograficznego, oraz odwiedzenia profilu burmistrza na facebooku. Jest jawnie i przejrzyście, a pewnie jak Sielicki ogarnie się w urzędzie to będzie też prężnie.
senior
senior 13.12.2018, 17:06
to burmistrz jest urzędnikiem państwowym czy nie jest dlaczego ja mam szukać wiadomości na Facebooku to nie jest mój kolega żeby był wśród moich znajomych a nazwy piszemy z dużej litery i też proponuje słownik ortograficzny a obiecanki też płyną ze stolicy i są nic nie warte mniej gadania a więcej działania
panopek
panopek 13.12.2018, 18:51
Szukasz tych informacji w komentarzach na stronie świebodzin.tv to dlaczego niby nie na fejsie? Gdzie tu sens i logika ,senior? Jak fejs nie odpowiada ,to zawsze jest BIP albo biuro burmistrza.
Wojtek
Wojtek 12.12.2018, 18:30
Niecałe 10000zl brutto na takim stanowisku to jak splunięcie w twarz. Chlopak musi miec twardą motywacje zeby zmienic to miasto na lepsze, bo chyba nie znam nikogo kto by chcial za takie pieniądze brac na barki obowiązki burmistrza
Baca
Baca 13.12.2018, 16:53
Hm, Prezydent Warszawy Pan Rafał Trzaskowski, całe 12,5 tys.brutto. To dopiero twarda motywacja.
a
a 15.12.2018, 01:06
Przypomnij sobie ile Warszawa wydaje na "premie" :)
MIESZKANIEC
MIESZKANIEC 13.12.2018, 11:58
Wojtek, przecież to średnia pensja Burmistrzów w gminach wielkości ok.25000 mieszkańców i nie jest to objęte tajemnicą tylko przyjęte zgodnie z Ustawą o Samorządach. Każdy z kandydatów na stanowisko Burmistrza bez problemu może posiąść taką wiedzę przed podjęciem decyzji. Poprzedni Burmistrz po 24 latach pracy na stanowisku bez wysługi lat miałby jeszcze niższą pensje. Z Pańskiego wpisu mniemam, iż nie zna Pan obecnego Burmistrza.
P.S. Pan Tomasz Sielicki obecny Burmistrz sam podjął decyzję o wystartowaniu w wyborach samorządowych na stanowisko Burmistrza a nie pod presją osób mu wrogich.
jaro
jaro 12.12.2018, 17:51
Panie Tomalak i P. Olesiak jak mają panowie problemy z zaakceptowaniem demokratycznie wybranego Burmistrza i nie pasuje wam praca dla społeczeństwa to złóżcie mandaty i po problemie i nie pokazujcie kto jest ważny bo najważniejsze jest dobro wspólne.
Korsarz
Korsarz 12.12.2018, 19:21
Jaro proszę wyhamować Pan Przewodniczący i Pan Burmistrz Tomalak zostali równiez wybrani demokratycznie i obrażasz nie tylko ich ale i ich wyborców . To Sielicki moze niech złoży rezygnację bo funkcja go przerasta przecież narazie pajacuje podobnie jak panią radną która zna życie tylko z kastingów rekrutacyjnych do czego w swojej niewiedzy nawiązała oczy się mrużą jak narazie żle Pani bezradna . Agresją nic nie zdziałacie zacznijcie więc coś robić a nie o kasie ,najpierw pokaż co potrafisz a umiesz niewiele. Max kasa na poczatek to zły prognostyk i łapczywość ..a kasa po Bekiszu została pełna to jest z czego brać ..TKM..brawo
korsarz
korsarz 12.12.2018, 14:25
Daję Panu Sielickiemu 10 miesięcy czasu na działanie . Jeżeli nad jeziorem zamecko nie bedzie promenady , będzie robił babole jak dotychczas , zapełni ratusz ludzmi obcymi to referendum ma pewne sam zbiorę podpisy. Wstyd z takim burmistrzem wychodzić na zewnątrz,jezeli człowiek nie wie co to jest poprawność polityczna. Sam ustalił sobie kasę i wali głupa jak ze wszystkim do tej pory...miałem zamilknąć ale trudno wytrzymać ..odezwę się za 9 miesięcy...czas start.
Wędkarz
Wędkarz 14.12.2018, 19:41
/.../. Rozlicz Bekisza z drogi do plaży, która miała być 2 lata temu zrobiona z budżetu obywatelskiego. A Tomalaka rozlicz z obietnicy przywrócenia dostępu do linii brzegowej, którą składał 8 lat wcześniej.
Chętnie osobiście bym Ci to powiedział będąc w Wilkowie.
zu
zu 13.12.2018, 10:24
korsarz, ogarnij się, umowy długoterminowe, inwestycje wieloletnie, budżet, to jest ciągłość. 10 miesięcy na plan, projekt i realizację? Ja rozumiem że Gwiazdka się zbliża i prezenty... Radziłabym ochłonąć :)
'
' 13.12.2018, 10:19
nie 10 miesięcy tylko 4 lata, nie nad jeziorem zamecko tylko nad zalewem wiślanym, nie promenada tylko kanał i nie pan Sielicki tylko towarzysz Jarosław. Zbieraj podpisy
panopek
panopek 13.12.2018, 08:31
Panie korsarz, powiedz mi pan jak to jest, że wobec Bekisza oczekiwań nie miałeś pan żadnych, planów weryfikacji również, marazm i jako-takoizm wystarczał w pełni, a wobec Sielickiego na rzęsach pan stajesz żeby tylko coś mu wytknąć? Co panem motywuje, bo na pewno nie dobro gminy? Sielicki niechcący odciął od jakiegoś milutkiego źródełka?
RobertXL
RobertXL 12.12.2018, 22:27
Korsarz. Dawać to Ty wiesz możesz co. I skończ z tym szerzeniem analfabetyzmu z debilizmem Człowiecze. Piszesz jakbyś do żadnej szkoły nie chodził. Sorry, ale musiał Ci wreszcie ktoś to powiedzieć.
korsarz
korsarz 13.12.2018, 14:45
już jeden dzień bliżej . ..słyszałem że już obcych zawołał do pomocy ,możesz się pakować bo młodych potrzebował tylko do wyborów ,jak byś był taki dobry to by ciebie wziął...
zzzzzzzzzzzzzzzzz
zzzzzzzzzzzzzzzzz 12.12.2018, 20:29
Ocho jaki ty groźny jesteś. Pewnie nowy burmistrz spał po nocach nie będzie. Z poprzednim burmistrzem faktycznie mniej wstydu było. Szczególnie jak lał po pijaku policjantów po pyskach. No ale Świebodzin miał przynajmniej darmową promocję w mediach. Pierwsza zasada promocji, nie ważne jak, ważne, żeby mówili. Rozumiem.

Szkoda, że przez 24 lata akceptowałeś bryndzę samorządową w wykonaniu poprzedniej ekipy. 9 lat projekt przebudowy ŚDK w szufladach się kurzył, błonia to jeszcze przed Chrystusem mieli zagospodarować :) a ten tutaj z miesiącami wyskakuje. W 9 miesięcy, to wiesz co możesz zmajstrować. I na 500 + szansa hehe Weź się lepiej do tej przyjemnej roboty, zamiast pluć jadem, bo teraz chociaż noce długie...
korsarz
korsarz 13.12.2018, 14:48
leoiej prać po pyskach zdefiniowanych wrogów niż pajacować.
Wojtek
Wojtek 17.12.2018, 21:24
...a w G....a kotletami rzucać w czasie samorządowych libacji...
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz 13.12.2018, 20:02
No skoro takie masz oczekiwania wobec burmistrza i zaspokaja to twoje oczekiwania, to pan B był dla ciebie faktycznie idealnym burmistrzem :)
Ja
Ja 12.12.2018, 19:50
Pan Burmistrz Bekisz 15 lat obiecywał Błonia i... NIC, wiele spraw załatwiał przez 24 lata, a tutaj za 9 miesięcy ma zrobić promenada? Tylko ktoś bez rozumu może pisać takie bzdury. A kasę skoro miał możliwość to czemu nie ?. Jakoś ludzie na poziomie nie wstydzą się podać mu ręki. Zagrają bekiszowcow tylko czyha w ukryciu, aby położyć mu nogę. Chore!!!!!
Robert XS
Robert XS 12.12.2018, 08:22
Po co ta szopka z wychodzeniem? Bo presja? Sielicki głosowanie może obejrzeć piec razy pod rząd na YT. Kto jak głosował to nie tajemnica. Dziecinada.
K.H.
K.H. 12.12.2018, 07:32
Mam nowe wyniki na najpopularniejszy serial Polski !! Niestety Ranczo Wilkowyje spadło na drugie miejsce i tu uwaga (werble tuż !!!)) TADAM ...Ranczo Świebodzin od 2 tygodni jest na 1 miejscu i wszystkie ptaszki z sejmiku ćwierkają ,że długo tego miejsca nie odda . Brawo !!!
Kp
Kp 11.12.2018, 23:02
9.000 brutto na takim stanowisku? No czysta rozpusta. To nie jest zadna wielka kwota wrecz przeciwnie. Za prace 7 dni w tygodniu, I na pewno nie 7-15, reprezentowanie miasta na wszystakich wydarzeniach kosztem życia rodzinnego. To Malo. Ale to zawdzieczamy pisowi - obnizki pensji w samorzadach. Brawo I szacunek, dla tych którzy to robia. Wstyd i zenada jezeli ktos podnosi dyskusje o obnizkach takiego wynagrodzenia
Robert
Robert 14.12.2018, 19:32
Oficjalnie zastępca płaczek miał mniej. Oficjalnie.
Piotr
Piotr 12.12.2018, 08:17
Oczywiście, że to żadne pieniądze, ale widocznie Pan Tomalak zarabiał jeszcze mniej i to go boli. Na miejscu Burmistrza też bym sugerowala minimum taką stawkę. Prezesi porządnych firm zarabiają po 20000 - 30000 na rękę, więc o czym tu mowa?
Jestem robotem
Jestem robotem 12.12.2018, 16:13
Dobrą i sprawiedliwą zasadą byłoby dawanie sobie podwyżek względem poprzednika po wykazaniu się. Ba, nawet poszedł bym o krok dalej. Czemu nie obniżyć? Dlaczego? Bo wyższe wynagrodzenie dostaje się za doświadczenie i wiedzę, której obecny włodarz nie posiada. Mylę się w którymś miejscu? Rozpisywanie się o prezesach spółek i ich zarobkach ma się nijak do pełnionej przez Tomasza Sielickiego funkcji. Misiewicze też dostają wygórowane wynagrodzenia, jakie to niby ma mieć znaczenie w temacie? Żadne.
m
m 12.12.2018, 09:30
To, ile zarabiał pan Tomalak, nie jest tajemnicą. Zarobki burmistrza i radnych są jawne.

http://bip.swiebodzin.eu/oswia…
RobertXL
RobertXL 12.12.2018, 22:48
Przyznaję, sytuacja nie do pozazdroszczenia, ten kredyt i brak pracy. Idzie się załamać.
RobertXL
RobertXL 11.12.2018, 21:22
Pan radny czuje się nadal wiceburmistrzem i to on chciałby poznać stanowisko pana burmistrza, to przed nim trzeba się spowiadać i może jeszcze pewnie głupkowato i porozumiewawczo uśmiechać. Komentarz mu był potrzebny jak oddech, by nadal czuć się ważnym. I te wyrażansy typu "czarno to widzę", "jak tak dalej będzie". Temu drugiemu też jeszcze coś nie pasowało. I to kilkakrotne przywoływanie niedosięgłego wzoru burmistrzowania świebodzińskiego, tego siermiężnego kontynuatora sukcesu najlepszego z możliwych, specjalisty od robienia z miasta wiochy. Biedni panowie, skoro byliście tacy niezastąpieni, tacy specjaliści, z ponadprzeciętnymi umiejętnościami, to nie musicie martwić się o pracę i o dotychczasowe dobre zarobki, wezmą Was wszędzie z otwartymi ramionami. Fajnie było oceniać przez tyle lat innych ludzi, bardzo fajnie, nie? Zwłaszcza na podstawie własnego upodobania. Teraz macie okazję poznać tę drugą stronę życia. Sen się skończył, czas wracać do szarej rzeczywistości, gdzie trzeba pracować.
mieszkaniec33
mieszkaniec33 12.12.2018, 07:15
A uważa Pan że ustalenie swojej pensji na najwyższą z możliwych już na samym początku jest w porządku ? Trochę więcej skromności by się przydało, bo źle to wygląda.
RobertXL
RobertXL 12.12.2018, 22:58
Ale za to nie ma zastępcy. Ktoś to raczył zauważyć?
Robert
Robert 14.12.2018, 19:26
Jeśli nowy zastępca mialby być takim samym płaczkiem i d..ą, /.../ to jest zbędny.
Myślę jednak, że nowy burmistrz powoła zastępcę i niekoniecznie miejscowego. Doradzałbym kogoś z zewnątrz poza zgniłymi układami świebodzińskich watażków.
Coś
Coś 15.12.2018, 14:58
Panie Robercie idealnie się Pan wstrzelił z tym zamiejscowym zastępcą. Cóż za przenikliwość. Ponoć ma być zatrudniony drugi zastępca. Czytając Pana wpisy jest Pan idealnym kandydatem, kulturalny, znający języki obce, no i ta lekkość pióra.

Życzę powodzenia
Coś
Coś 13.12.2018, 11:10
Dzień dobry. Coś nie jest Pan na bieżąco.Myślę, że Burmistrz Sielicki powinien teraz wziąć urlop, tyle czasu sam i tak ciężko pracuje. Od tej ilość zdjęć, jaką nas zasypuje, przecież można się zmęczyć, a nawet wypalić zawodowo.

Miłego dnia Panie Robercie XL
Esculap
Esculap 13.12.2018, 10:53
Oj RobercieXL dzielny rycerzu to nie wiesz, że Twój mesjasz jadnak ma zastępcę? Będzie chyba uwaga do dzienniczka.
Zbyszek
Zbyszek 12.12.2018, 13:23
Oczywiście, że w porządku. Żeby to były jakieś wygórowane stawki to powinien skromnie, ale o jakich pieniądzach tu mowa? Z 7000 na rękę? Pani na kasie w Lidlu zarabia 3500, bez wykształcenia, bez prezentowania mieszkańców i bez odpowiedzialności za miasto. Ludzie po co te bzdurne gadanie. Uważam że człowiek na takim stanowisku i z takim wykształceniem powinien zarabiać ok. 15000 i tyle.
Robert
Robert 14.12.2018, 19:29
15000 zł brutto plus premia - zgadzam się i pisze to całkiem szczerze. Burmistrz nie może zarabiać mniej niż ja.
mieszkaniec_z
mieszkaniec_z 11.12.2018, 21:14
Jestem obiektywnym mieszkańce - nie byłem za p. Tomaszem, wygrał wybory w sprawiedliwy sposób, więc liczę, że jego pomysły zostaną wdrożone i będzie lepiej w Świebodzinie. Mimo wszystko chcę się odnieść do powyższego materiału.
Nie jest tajemnicą ile zarabia się na stanowiskach burmistrza miasta, ale 0 doświadczenia, a jedynie mowa o tym, co zamierza się poprawić, sprawia, że dodatek 40% jest za duży według mojej oceny.
Uwaga do p. Tomalaka, niechęć do nowego burmistrza jest za duża - powtarzał Pan, że i tak podpisze przyznaną burmistrzowi kwotę, na jaką została przedstawiona wypłata, a mimo wszystko czepiał się, że wyszedł z sali. Bardzo źle to wyglądało na materiale.
 
Mieszkanka SFW
Mieszkanka SFW 12.12.2018, 02:03
Poprzez swoje zachowanie pan Tomalak chciał tylko pokazac, że T. Sielicki sam sobie wywindował tak wysoką pensję. Rada tylko zaakceptowała propozycję burmistrza. Uważam, że to stanowczo za dużo. Zero osiągnięć i aż 40 % dodatku. No no. A telewizja świebodzińska jak zwykle stronnicza. Niech się zajmie brakiem kompetencji pewnej radnej z Pro która chce za wszelką cenę zaistnieć a wygaduje na sesjach głupoty.
Darek
Darek 12.12.2018, 07:06
Poprzez swoje zachowanie pan Tomalak chciał zaistnieć i udowodnić młodemu, kto jest górą. Ale wyszło jak zawsze- brak klasy i bezradność. Muszą się bardziej postarać. Oni chyba mają dyżury, kto na której radzie robi z siebie głupka.Zwłaszcza, że potem poparł taką pensję. No najlepiej, żeby burmistrz, dlatego, że młody, zarabiał mniej, niż kierownicy wydziałów. Najlepiej 2000 na rękę. A telewizja mogłaby zrobić jakiś materiał o OPS w Świebodzinie. Słyszałem, że to bardzo ciekawie prowadzona instytucja...
Baca
Baca 12.12.2018, 23:24
Problemy w OPS powinna wyjaśnić Pani Osica Małgorzata, bowiem na ostatniej sesji wykazała się dużą wiedzą w tej materii.
mieszkaniec
mieszkaniec 11.12.2018, 20:29
Nie rozumie jak można być tak złośliwym człowiekiem panie Tomalak !!! Nie może się pan pogodzić że nic pan nie znaczy.
Tomek. Tylko ze inny.
Tomek. Tylko ze inny. 11.12.2018, 20:25
Przepychanki byly po to zeby sprobowac pokazac kto rzadzi i za wszelka cene , rowniez prymitywnymi metodami, zdeprecjonowac nowego burmistrza.
Czekam z niecierpliwoscia na moment, gdy pan radny Tomalak zrozumie ze nowy burmistrz zostal wybrany w demokratycznych wyborach. Po tylu latach spedzonych na stanowisku zastepcy burmistrza , mozna w pewien sposob zrozumiec jego frustracje i rozgoryczenie, z tym ze zamiast marnowac energie na malostkowe przytyki sugerowalbym przekuc zlosc ma konstruktywne dzialanie dla dobra mieszkancow i miasta.
Warto zmienic sposob myslenia. Radnym zostaje sie aby sluzyc a nie po to aby rzadzic.
Benia
Benia 11.12.2018, 20:21
Panie Tomalak, Wacpan wstydu oszczędź. Nie może Pan się pogodzić z utratą stanowiska? Proszę zrozumieć, że mamy nowego Burmistrza i dajmy mu pracować, a nie podkladajmy kłód pod nogi. Takie zachowanie to złośliwość.

Pozostałe