Sobota, 23.02.2019

Jak wybrać pralkę? Jaka będzie najlepsza?

  • 4.12.2018, 12:21 (aktualizacja 04.12.2018 13:00)
  • Materiał zamówiony
Jak wybrać pralkę? Jaka będzie najlepsza?
Pralka to jeden z najważniejszych sprzętów w każdym gospodarstwie domowym. Jeżeli dobierzesz ją do swoich potrzeb, uwzględniając przy tym możliwości i ograniczenia łazienki zyskasz sprzymierzeńca w codziennych porządkach. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby zakup pralki okazał się trafiony.

Zazwyczaj na tego typu inwestycje przewidujesz pewien budżet. W przypadku pralki możesz zmieścić się w przedziale do 1000 zł, jak również sięgnąć nieco wyżej i kupić model w kilkukrotnie wyższej cenie. Zanim jednak ograniczysz się do wyboru tylko pod kątem pieniędzy, weź pod uwagę inne czynniki. Od liczby osób w gospodarstwie domowych i wolnej przestrzeni w łazience będzie zależało podjęcie ostatecznej decyzji. Przy okazji warto zwrócić uwagę na funkcje dodatkowe, które pozwolą na ekonomiczną eksploatację urządzenia i jego wielozadaniowość.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Czas na konkrety. Kupując pralkę, zacznij od odpowiedzi na powyższe pytania, tj. ile osób będzie z niej korzystało i ile dokładnie miejsca możesz na nią przeznaczyć. Następnie przeanalizuj modele dostępne na rynku pod kątem:

  • wsadu —średnio pralki mają ładowność wynoszącą 6kg, która jest wystarczająca do codziennego prania dla kilkuosobowej rodziny. Modele o ładowności powyżej tej wartości (niektóre oferują możliwość załadunku nawet 9kg prania) sprawdzą się w większych gospodarstwach domowych.
     
  • sposobu ładowania — dostępny jest sposób załadunku od góry lub od frontu. Wybór konkretnego rozwiązania zależy przede wszystkim od preferencji użytkowników. Należy jednak zaznaczyć, że modele ładowane od góry są węższe (nawet 33cm głębokości) zatem zmieszczą się do małych łazienek i wnęk. Wciąż jednak bardziej popularne są pralki ładowane od frontu, które mają też więcej funkcjonalności.
     
  • kosztów eksploatacji — zakup pralki to jednorazowa inwestycja, ale oszczędność na tym kroku może wpływać na późniejsze zwiększenie kosztów eksploatacji. Klasa energetyczna na poziomie A+ lub wyższym to najlepsza decyzja, rekomendowana nie tylko przez sprzedawców, ale także przez prawo europejskie. Nierozerwalnie wiąże się ze zużyciem wody, które rocznie wynosi od 40 do 70 litrów na jeden cykl prania. Producenci oferują modele wyposażone w dodatkowe funkcje, których rolą jest obniżanie temperatury wody, skrócenie czasu prania czy technologia Ecco Bubble. Celem są oczywiście oszczędności oraz troska o środowisko. Wszystkie nowoczesne pralki znajdziesz na https://www.sferis.pl/pralki-1941.

O wyborze sprzętu często decydują także detale. Zwróć uwagę na liczbę i rodzaj programów piorących (choć najczęściej korzystasz z jednego lub dwóch, przydatne mogą być programy skrócone do odświeżania ubrań, do tkanin mieszanych i nieposortowanych, odzieży delikatnej). Nie bez znaczenia jest estetyczny i nowoczesny design, elementy podświetlane LED, a także kultura pracy, czyli brak emisji hałasu zakłócającego wykonywanie innych domowych czynności.

Pralki godne polecenia

Sugerując się ilością sprzedanych pralek i opiniami użytkowników możemy polecić pralki ładowane od frontu, które mają funkcje dodatkowe takie jak czyszczenie bębna, natrysk wodny, inteligentne sterowanie czy możliwość dokładania prania w trakcie trwania cyklu. Oferowane są one przez znanych producentów: LG, Samsung, Beko, Electrolux czy Bosch.

Coraz większą sympatią cieszą się urządzenia wielofunkcyjne. Jeżeli zależy Ci na maksymalnym uproszczeniu czynności prania i suszenia rozważ wersję pralki z suszarką. Takie rozwiązanie to nie tylko spora oszczędność miejsca oraz czasu, ale także sposób na ochronę ubrań i szybkie ich odświeżenie.

 

Artykuł sponsorowany.

Materiał zamówiony
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe