Sobota, 23.02.2019

Wiceburmistrz nie słyszał, nagranie jest

  • 20.11.2018, 19:33
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
685_3_20112018.mp4
Czy około 8 milionów za remont ŚDK to słuszny wydatek? Ilość metrów kwadratowych powiększy się zaledwie o ok. 400.

Gmina podpisała umowę na remont Domu Kultury. Jak twierdzi Krzysztof Tomalak, nie słyszał głosów pracowników o tym, że projekt nie jest dostosowany do ich potrzeb. Tymczasem w czerwcu nasza kamera zarejestrowała coś zupełnie innego. 


Przybliżony zakres prac:

Rozbudowa istniejącego budynku ŚDK obejmuje m.in.:

 - rozbudowę części frontowej wejściowej, w wyniku której powstanie reprezentacyjny hol główny wejściowy wraz z komunikacją pionową (schody stałe i winda osobowa dla osób niepełnosprawnych), 

- rozbudowę wzdłuż głównego korpusu budynku o pomieszczenia użytkowe, 

- przebudowę poszycia dachowego nad segmentem gdzie lokalizuje się centralę wentylacji oraz wykonanie warstw pokrycia, 

- częściowe wyburzenia i zamurowania, 

- remont holu na parterze przy sali widowiskowej w tym wyrównanie i malowanie ścian i sufitu,

- odwieszenie sufitowe, wymiana drzwi, wymiana opraw oświetlenia wewn. korytarza, 

- remont korytarza na piętrze w tym wyrównanie i malowanie ścian i sufitu, wymiana drzwi, wymiana opraw oświetlenia wewn. korytarza, 

- remont elewacji istniejącego korpusu budynku. 

- roboty w zakresie stolarki i ślusarki budowlanej: dostawa i montaż drzwi i witryn aluminiowych jednoskrzydłowych i dwuskrzydłowych, łamaczy światła, dostawa i montaż okien aluminiowych, parapetów z laminatu, dostawa i montaż rolet wewn. zaciemniających i przeciwsłonecznych, dostawa i montaż przeszkleń portierni, pochwytów schodów, balustrady w obrębie pochylni dla osób niepełnosprawnych oraz podestu wejściowego i balustrady schodów antresoli, 

- roboty ziemne pod betonowe ścianki oporowe oraz ściany pochylni,

- rozebranie chodników z płyt betonowych, 

- wykonanie chodników z płyt betonowych, 

- dostawa i montaż ławek - 2 szt.

- roboty w zakresie termomodernizacji istniejącego budynku.

- roboty w zakresie instalacji sanitarnych.

- uruchomienie węzła cieplnego.

- instalacja klimatyzacji. 

- roboty w zakresie instalacji elektrycznych.

- demontaż słupów oświetleniowych zewn. - 2 szt., 

- montaż i stawianie słupów oświetleniowych

- układanie przewodów instalacji odgromowej, 

- pomiary obwodów elektrycznych oraz badanie i pomiary linii kablowej, instalacji uziemiającej, piorunochronowej. 

- montaż systemu telewizji dozorowej. 

- montaż systemu sygnalizacji włamania. 

- montaż instalacji domofonowej, 

- montaż systemu sygnalizacji pożaru,

- E-usługi w tym system rezerwacji sal, obsługa sali kinowej oraz książka multimedialna. 

- roboty w zakresie przebudowy kotłowni gazowej. 

Elżbieta Samsel-Czerniawska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (86)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

RobertXL
RobertXL 9.12.2018, 13:44
Ale jaki pan ex-vice zrobił się na drugim posiedzeniu skrupulatny przy dochodzeniu naliczania poborów nowego burmistrza. Chłop żywemu nie przepuści. Wywołał jeno burzę w szklance wody. I tak urząd mniej wyda, bo nie ma już zastępcy. Nowy burmistrz pracuje. Nie potrzebuje, jak widać, posyłać nikogo do załatwiania spraw, ani fatygować dublera.
Sygnalista
Sygnalista 27.11.2018, 00:09
To jest obecna norma,ze wygrywaja ludzie mierni,bierni ale zawsze wierni, bo ktos latwo moze takimi ludzmi manipulowac. W Lodzi w ostatnich wyborach na prezydenta miasta wygrala Pani z wyrokiem sadowym, 70 % glosujacych niby glosowalo na ta Pania. Czy to jest normalne?
KR
KR 27.11.2018, 14:52
Masz rację - też wygrywają same miernoty - trwa to od trzech lat. Są jednak wyjątki - tak jak prezydent Łodzi. Burmistrz Świebodzina itp., itd
senior
senior 26.11.2018, 22:19
a może ulotkę wydało UFO nie róbcie z ludzi idiotów wiadomo kto to wydał ale zaczynać od kłamstw
her
her 27.11.2018, 21:53
Konkrety a nie domysły a jak masz dowody że to było UFO to dawaj dowody
Junior
Junior 26.11.2018, 23:22
A jak się Seniorowi podoba koalicja Forum z PiSem w powiecie i gminie?
jaro
jaro 26.11.2018, 20:18
Taka postawa katechety jest nie do przyjęcia ta sprawa nadaje się do prokuratora publicznie oskarżać kogoś bez dowodów,tego nie można tak zostawić bo ludzie zaczną myśleć że coś jest na rzeczy a co do koalicji to jestem pod wrażeniem zachowania trzech przedstawicieli KO i czyj był to pomysł jeśli Pana D. to się nie dziwię zawsze był tam gdzie były konfitury a jeśli Pana Cz.to nie rozumiem jego postawy koalicji z PiSem miało nie być.Czy się zeszmacili?
Sygnalista
Sygnalista 25.11.2018, 15:32
Kto zyskal na wyborach,ten wydal czarna ulotke lub przynajmiej wiedzial o niej. Proste jak budowa cepa !!!
Marek
Marek 26.11.2018, 23:23
albo kto myślał, że zyska. Pan Bekisz do końca był pewien zwycięstwa, więc sprawy się trochę komplikują. Bo ulotka mogła osłabić Sielickiego i zrobić mu czarny PR
KR
KR 26.11.2018, 16:04
A może ulotkę wydał i kolportował sztab "byłego" by wzbudzić empatię dla słabszego (pierwsza tura) ? Proste jak budowa cepa... Nieprawdaż Sygnalisto?
RobertXL
RobertXL 25.11.2018, 13:37
Panie Korsarzu, sądząc po Pana wypowiedziach to dobrze, że w końcu doszło w tym mieście do zmian. Nic Panu nie da schlebianie sobie tym nickiem. A chcę Panu powiedzieć, że te zmiany zapowiadają się na jeszcze większe, bo sesje będą nagrywane i mieszkańcy będą te relacje oglądać. I ta większość, z której się Pan zapewne cieszy, będzie naprawdę musiała się napracować, by wygrać na argumenty z mniejszością. Tak, wyłącznie na argumenty, nie na osobiste "przyjaźnie", czy animozje. Wtedy zobaczymy kto naprawdę chce dobrze dla miasta, a kto jedynie dla siebie.
korsarz
korsarz 25.11.2018, 19:19
skoro robert xl zwraca sie do mnie to mu odpowię -Pan Bóg gdy chce pokarać naród odbiera mu rozum i właśnie z tym mamy tu do czynienia. ad vocem jest pan poprostu z wagi koguciej ja sądząc po retoryce jestem superciężka i nasza wymiana komentarzy będzie podobna a więć miażdząca. . Mamy demokrację i jeżeli pomysły i projekty będą dobre to ilość stronników nie ma znaczenia wygra miasto. Co innego że stronicy nowego burmistrza juz się cieszą z profitów prywatnych. i to głoszą po mieście więc relacje z interpelacji będą ciekawe. mimo wszystko pozdrawiam. aha nie używa się klaksonu gdy auto stoi przed przejsciem dla pieszych.
Baca
Baca 25.11.2018, 16:11
Aby wygrać na argumenty, mniejszość najpierw musi się nauczyć liczyć do 21. Na razie widać, że młody, zdolny prawnik ma z tym kłopoty.
Pozdrawiam
Nikita
Nikita 25.11.2018, 19:08
Rada ma niewiele do gadania, rządzi Burmistrz. A po tym, jak Rada zachowała się na ostatniej sesji w stosunku do nowo wybranego Burmistrza sądzę, że ten ostatni odwdzięczy im się z nawiązką usuwając ludzi Forum z Urzędu.
e-cola
e-cola 24.11.2018, 17:50
Jak myślicie kto zostanie prezesem wodociągów?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 22.11.2018, 22:17
Dyrektor domu kultury chyba jeszcze nie był świadomy że otwierają kino w galerii w fsw. Teraz to ludzie będą chodzili do galerii do kina.
Michał
Michał 22.11.2018, 21:58
w sumie te materiał jest głównie o tym, że pan Tomalak:
a. kłamie
b. nie zorientował się nawet, co o projekcie sądzą pracownicy i władze ŚDK
c. zorientował się, ale zlekceważył
d. ma sklerozę
e. jest jak podpalacz, który krzyczy "pali się" - nawalił i jeszcze zrzuca winę na innych.
I to jest problem, bo każda odpowiedź źle świadczy o takich rządzących.
Wojtuś
Wojtuś 22.11.2018, 22:34
poproszę odpowiedź "A" - DEFINITYWNIE :)
Wojtuś
Wojtuś 22.11.2018, 21:44
Mijanie się z prawdą poprzednich włodarzy:

Świebodzińskie błonia - data publikacji 23.11.2017
"Wartość całego przedsięwzięcia ma wynieść 22 miliony. Z tego unijna dotacja stanowi ok. 16 mln, a gmina dołoży ze swojego budżetu nieco ponad 6 milionów. Roboty powinny rozpocząć się w kwietniu przyszłego roku. Na spacer po parku wybierzemy się w grudniu 2019 r."
źródło: http://swiebodzin.naszemiasto.…

Droga na plażę w Wilkowie - data publikacji 5.01.2017
"Są lampy, będzie nowa nawierzchnia na szerokiej drodze do samej plaży. Na plażę do Wilkowa po nowej drodze? Jeszcze w tym roku!"
żródło: http://swiebodzin.naszemiasto.…
wędkarz
wędkarz 23.11.2018, 11:56
Mija się z prawdą od 20.05.2010

"Wiceburmistrz Krzysztof Tomalak przyznaje, że jego służby wydały właścicielowi działek po Lubturze pozwolenie na ich podział i sprzedaż. Ale nie na grodzenie jeziora. - Już jesienią zeszłego roku dostaliśmy sygnały o takich praktykach. Dlatego do właściciela, który sprzedał działki wystąpiliśmy o udostępnienie dojścia do jeziora. Zrobiliśmy też zdjęcia, z których wynika, że ludzie zagrodzili poza tzw. graniczniki. Ale co dalej? Płoty zostaną? - Jeśli właściciele działek nadal nie będą umożliwiać dojścia do jeziora, na ich koszt zostaną usunięte płoty i siatki - zapewnia wiceburmistrz."

Czytaj więcej: https://gazetalubuska.pl/doste…
korsarz
korsarz 22.11.2018, 21:15
No i bardzo dobrze że podpisano umowę przynajmniej kasa zostanie wydana na remont ,bo nowy burmistrz już marzy o jeziorze zamecko jako laguna z plażami ...a na poważnie przecież on nawet prawa zamówień nie zna , procedur nie zna był przeciez tylko protokolantem i pisał co mu sędzia dyktował i wziął się za zarządzanie strukturami miasta śmiech na sali ..Świebodzin kupił sobie przysłowie ze przed i po szkodzie głupi...
KR
KR 26.11.2018, 16:10
Korsarz ty naprawdę jesteś pusty jak wytrzęsiona makówka... Wg Ciebie wydanie 8 baniek na to co planuje się zrobić z DK - czyli głównie na salę kinową do której nikt nie przyjdzie bo nowocześniejsze i lepsze będą w galerii Hosso to coś dobrego? Może i szkoda, że tego pasztetu nie będzie musiał przełykać były burmistrz razem ze starą radą...
Pola
Pola 23.11.2018, 17:56
korsarz ty taki pusty jesteś , że nawet nie jesteś zorientowany co pan Tomek robil w poprzedniej pracy , a na pewno nie był protokolantem. W ogóle w SR w Świebodzinie nie ma takiej funkcji jak protokolant a sekretarz sądowy
Miki
Miki 23.11.2018, 17:33
Za to były Burmistrz znał się na filetowaniu indyków i to jakoś Panu nie przeszkadzało?
Xawery
Xawery 25.11.2018, 22:15
Technolog żywności, hehe... zakłady drobiarskie padły... i gdzie tu do pracy iść?
Nikoś
Nikoś 26.11.2018, 14:02
Do Wodociągów :-)
RobertXL
RobertXL 26.11.2018, 07:05
A ten pan związkowiec, co tak ponoć bronił ludzi przed zwolnieniem, zasiada teraz w sejmiku. Super, nie ma co. Ale nawet on nic nie wskóra, bo po dwudziestu paru latach robienia co się chce za dużą kasę ciężko zacząć pracować naprawdę, to niemożliwe. Żaden rozsądnie myślący pracodawca nie będzie brał sobie na łeb kogoś z takim doświadczeniem i znajomościami.
M.
M. 22.11.2018, 21:55
ooo to pan Bekisz był prawnikiem z dużym doświadczeniem???
korsarz
korsarz 23.11.2018, 11:46
Pan Bekisz jako członek rady został wybrany,a tu co mamy no nie słabcie mnie..pisarz..który nawet słowa programowego nie umiał powiedzieć .. nawet zastępcy nie umiał dogadać..sam siedział uciekł do konta nawet ze "swoimi" radnymi w przerwie nie rozmawia.. pożyjem uwidzim..
Ana
Ana 23.11.2018, 14:36
Ojojoj a teraz nawet do rady pana Bekisza nie wybrali niewdzięcznicy. A fe. Czy któryś z tych trzech starszych panów ma wnuka? Bo Korsarz coś mi wygląda na jakiegoś malucha z 4 be ze swoimi argumentami...bo on nie chce z nimi rozmawiać...prose pani a on usiadł w kącie...prose pani a on krzywo patrzy...trudno dogadać coś, jak leśne dziadki i ich świta postanowiły zablokować młodych, żeby nadal w swoim bagienku się taplać. Forum +PIS + PO. Jak oni muszą się bać i jaki muszą mieć ból d...że zwykły, jak pan był łaskaw napisać "pisarz" tyle osiągnął. No i faktycznie, teologia to dopiero prestiżowy kierunek...i jaki wymagający. Pozostali też jakoś wykształceniem nie imponują. Ale co tam...argument koronny prose pani, a on jest głupi musi być wykorzystany. Poproś lepiej smyku, niech cię rodzice do kina wezmą albo zabawkę ci kupią, będziesz miał zajęcie.
korsarz
korsarz 24.11.2018, 20:00
wskiekłość z powodu bezradności rośnie. Odpowiadam dla Ana ,bo Pola ,Miki ,M.KR, a szczególnie Alumn to waga kogucia i brak szans na podniesienie intelektu. Co innego Ana ,osoba ta dostrzegła braki i niedoskonałości to może podpowie smykowi do ilu aplikacji podszedł po ukończeniu prawa co jest naturalne absolwent, ile egzaminów do aplikacji oblał , to co wobec tego popełniał w SR bo np sprzataczka jest konserwatorem powierzchni płaskich a śmiga na szmacie i miotle. . Prosze oświecić absolwenta prawa że w złym tonie jest przerywać Przewodniczącemu Rady w czasie sesji ,o głos poprosic a nie wyjeżdzać z ad vocem .Tylko kulturze Pana Przewodniczącego zawdzięcza że swoje pierwsze wystapienie jako burmistrz miałby już oblane przez strofowanie. Powiem tak nie jestem wrogiem Panu Sielickiemu jako młodemu niedoswiadczonemu człowiekowi ale niech szybko się uczy nowej rzeczywistości...
KR
KR 26.11.2018, 16:14
Kolego korsarz: twoja inteligencja wprost mnie przeraża. Po sposobie wyrażania myśli, gramatyce sądzę, że podstawówka to szczyt pana możliwości...
Alumn
Alumn 25.11.2018, 17:35
Korsarzu masz słuszność... zaiste, w porównaniu z naszym jaśnie ustępującym burmistrzem zdecydowanie prezentuję wagę kogucią.
Czymże sobie zasłużyłem na Twoją uwagę? Czyżbyś miał wiedzę, czego dotyczy mój komentarz? Czyżbyś miał wiedzę, czego prócz teologii uczą w Paradyżu?
Ana
Ana 24.11.2018, 20:15
Och, jakież wyróżnienie mnie spotkało. Nie wiem, co i ile razy oblał pan Sielicki, ale wiem, co Pan Korsarz miał z języka polskiego- słabą dwójkę co najwyżej. Karygodny brak znajomości interpunkcji, okropny kolokwializm "odpowiadam dla" oraz błędne użycie łacińskiego zwrotu ad vocem (oznacza on prośbę o udzielenie w głosu w dyskusji poza kolejnością, a jak sam Pan napisał, takiej prośby nie było), no i składnia też pozostawia wiele do życzenia. Wypadałoby zatem powiedzieć "przyganiał kocioł garnkowi", z tym, że jak zauważyłam, pan Sielicki posługuje się językiem polskim całkiem poprawnie, w przeciwieństwie do Pana. Pozdrawiam serdecznie i cieszę się, że nie jest Pan nikomu wrogiem, choć uszczypliwości i wytrwałości w wytykaniu błędów Panu nie brakuje.
korsarz
korsarz 25.11.2018, 11:02
Co ma moja polskość do oceny wizerunku burmistrza. Sesja rady ma swój porządek. Na sesji głos mają radni i goście po udzieleniu przez przewodniczącego. Ana , a co tu mieliśmy. Burmistrz nie jest radnym i o głos niestety musi prosić . Tam nie było dyskusji ,a samo łacińskie sformułowanie nie jest prawem głosu, tam był po prostu żal ze człowiek który 24 lata kierował miastem został oczerniony i być może nie miał życzenia aby mu podziękowano w takim skłądzie ,bo na klasę przeciwnika liczyc nie można czytając komentarze obecnych radnych i kandydatów. wracając do czarnej ulotki. Jeżeli ktoś miał wiedzę o łamaniu prawa i to zataił przed organami ścigania ? . Ana polonistko i autorzy ulotki czy to czasami nie jest karalne..
Ana
Ana 25.11.2018, 17:49
Nie polskość, tylko polszczyzna :) Tyle samo ma do rzeczy, co złośliwe wyciąganie,czy nowy burmistrz oblał egzamin na aplikację czy nie. Czyli nie jest specjalnie merytoryczne. Przyczepiłam się do tych błędów po to, żeby pokazać, że przerzucanie się złośliwostkami do niczego nie prowadzi i po to, żebyśmy w końcu zaczęli dyskutować jak ludzie dorośli. No i wreszcie napisałeś konkretnie. I tak- ulotka była paskudna, ale nie żadnych dowodów, że wyszła od Sielickiego. Z resztą i on i Pro Świebodzin odcięli się od niej. Jak jeszcze mogą udowodnić, że nie są wielbłądami? Poza tym jej wypuszczenie zaszkodziło przede wszystkim im. Myślisz, że są idiotami? Zwłaszcza, że cała kampania była prowadzona bardzo inteligentnie. Uważasz, że tyle głosów zdobyli przypadkiem, czy że tylu świebodzinian to głupcy? Równie dobrze ulotkę mogli wypuścić zwolennicy Bekisza- żeby pogrążyć przeciwnika. I teraz- czy pan Olesiak, stawiany za wzór doświadczenia, obycia i kultury powinien to " wyciągać" w tak uroczystym dniu? Dla mnie to było niesmaczne, choć pana Olesiaka zawsze szanowałam. Przeciwnicy nowego burmistrza krzyczeli, ze powinien się uczyć od starszych. Jaka to nauka? Braku klasy? Nie dziwię się, że "młody" odpowiedział, bo został "wywołany do tablicy". Jakby nie odpowiedział, to byście krzyczeli, że mięczak. Pan Olesiak, jak nadąsany chłopiec, zepsuł wielu ludziom święto. I jeszcze jedno- pan Sielicki w każdej swojej wypowiedzi podkreśla szacunek do pana Bekisza i jego zasługi. Dlaczego druga strona tego nie dostrzega? Pan Bekisz razem z panem Sielickim wspólnie zlożyli kwiaty 11 listopada- widać żaden nie miał z tym problemu.Postawa bylego Burmistrza jest w porządku, pogratulowal nastepcy, nie mąci itp. Sielicki też nie. Co chciał osiągnąć pan Olesiak? Co miał na myśli, wspominając, że nie wiadomo, czy 5 lat burmistrz porządzi? Sugerował, że będą blokować wszystkie decyzje, aż skończy się zarządem komisarycznym? To bardzo słabe. Sam zarzekał się w jakimś komentarzu, że nie będzie koalicji z PiS. I co? Jeszcze platformę sobie dokoptowali. Egzotyka zupełna. Nikt mi nie powie, że nie sprzymierzyli się, żeby zachować dotychczasowe status quo. Bo na pewno nie dla dobra mieszkańców. Nie podoba mi się ich zachowanie, tak samo jak Panu zachowanie Sielickiego. Jednak cieszę się, że możemy sensownie podyskutować. Pozdrawiam ( aaa- i nie jestem polonistką, wbrew pozorom raczej ścislowcem:))
korsarz
korsarz 26.11.2018, 22:49
Sadząc z komentarzy mamy do czynienia z ludzmi sfrustrowanymi ,rodzice za kredyty kupowali dyplomy opłacajac czesne . Egzaminy pozdawane na sciagach i przerobionych plagiatach . W zwiazku ztym ze wszystko otrzymało sie za darmo telefony tablety, kompy ciuchy nawet za barami nie chciało się staćzeby im ulżyć i tak starzy kaskę podeslą na konto żeby pójśc na imprezkę . Flaszkę wypić przed lokalem aby tam kupić tylko drinka, taka jest rzeczywistość tego elektoratu . jest to potwierdzone statystykami i potwierdzone chamstwem. Jest to ostatni komentarz który tu zamieszczam . Moja flaga powiewa od czasu do czasu na wilkowie i różni którzy nie maja na kajak chętnie podwioze swoją łajbą może woda ostudzi wówczas emocje . Może kiedys Ana będzie szansa na real .....
Alumn
Alumn 23.11.2018, 19:02
Teologia z pewnością źle się byłemu burmistrzowi kojarzy.
KR
KR 22.11.2018, 21:49
Ta wypowiedź świadczy tylko o tym, że sam jesteś głupi. Skąd możesz wiedzieć jaką wiedzę posiada nowy Burmistrz? Ja wiem, że pan Sielicki doskonale poradzi sobie z "zarządzaniem strukturami miasta".
Robert
Robert 22.11.2018, 21:26
Czyżbyś nie czuł korsarzu, że idziesz na dno ze swoją łupinką i kamratami?
Robert
Robert 22.11.2018, 18:17
Forum Przegranych z Pisiorami i KO-wcami. Ci, którzy do tej pory się publicznie opluwali, podali sobie łapska w fałszywym uścisku, aby wspólnie podkładać kłody pod nogi nowemu burmistrzowi.
Co na to mieszkańcy? Co na to wyborcy tej popapranej koalicji? Tego oczekiwaliście? Co teraz będzie ich celem? Dobro mieszkańców, czy odwet za porażkę?
Będziecie usatysfakcjonowani?
RobertXL
RobertXL 22.11.2018, 19:29
Muszę chyba zmienić nick na Robert XL, ale zgadzam się z Panem. Zadziwiająca jest ta chęć podkładania nowemu burmistrzowi kłód pod nogi, zapewne w celu nieudzielenia absolutorium. To widać gołym okiem. Tylko dlaczego tak marzy im się powrót cara? Jest w tym złośliwym działaniu faktycznie coś obrzydliwego. Kto teraz uwierzy, że ci radni, o których Pan mówi, naprawdę będą działać dla dobra wszystkich mieszkańców, czy tylko swoich wybrańców. Ale dobrze, że już pierwszego dnia karty się odkryły. Dlatego z każdej sesji muszą być nagrania, żeby było wiadomo, co kto mówi, jak kto działa, i żeby ludzie wiedzieli, jakiego to naprawdę dobra społecznego bronią. Wszelkie intrygi mają niestety to do siebie, że nigdy do końca nie wiadomo kto po czyjej jest stronie.
KR
KR 22.11.2018, 22:01
W internecie krąży film w którym pan Oleksiak zarzuca nowemu Burmistrzowi nieczystą walkę w wyborach oraz grozi ( jak to tak odebrałem), że jego kadencja może być krótsza. O czym to świadczy? Na miejscu pana Sielickiego pozwał bym go do sądu.
Robert
Robert 22.11.2018, 21:23
Imienniku Drogi, uważam że jeśli my mieszkańcy lub nasze miasto odczuje negatywnie działalność dywersyjną tej patologicznej koalicji /.../Ich czas się skończył, a miejsce jest za kratami. Myślę, że znajdzie się spora część dotychczasowych sympatyków tych trzech przegranych ugrupowań, którzy się przyłączą, bo sami są zaskoczeni powstaniem tego mutanta, zwanego koalicją.
Niki
Niki 22.11.2018, 12:19
Ktoś wie coś więcej o firmie "MAT-BUD", która ma wykonać inwestycję?
Nazwa wykonawcy: Z.P.H.U. "MAT-BUD" Zakład Ogólnobudowlany Piotr Mickiewicz Email wykonawcy:
Adres pocztowy: Grójec Wielki 14
Kod pocztowy: 64-214
Miejscowość: Chobienice Kraj/woj.: wielkopolskie
Robert
Robert 22.11.2018, 21:14
Firma jak firma, miewali gorsze i lepsze okresy w swojej działalności. Obecnie są dość aktywni w naszym regionie. Kończą teraz budynek Nadleśnictwa i chyba (choć nie mam pewności) robią remont szkoły muzycznej. Mają referencje i doświadczenie.
Tu bym nie upatrywał raczej wałków. Po prostu wykorzystają debilizm poprzednich włodarzy.
milimetr
milimetr 22.11.2018, 17:06
Ta firma robiła kilka lat temu remont drugiego budynku na terenie podstawówki w Gościkowie. Wtedy była jedną z trzech firm biorących udział w przetargu.

Do przetargu na sdk, TRZECIEGO przetargu podeszli tylko oni, zakres prac duzy, a kasa mała, nie bylo wiecej chetnych. zreszta jak powiedział burmistrz, musieli zwiekszyc kwote, by choc ta jedna firma sie zgodziła.
Niki
Niki 23.11.2018, 03:26
A w Gościkowie nie mieszka czasem v-ce Burmistrz Tomalak? Podobno ma bardzo ładnie odnowiony dom i podobno ma też drugi dom wart sporo pieniędzy w Poznaniu. Ktoś wie coś więcej na ten temat?
m
m 27.11.2018, 21:31
Ano ma. Zazdroscisz? Drugi dom sam wybudował, własnymi rękami.
paweł
paweł 22.11.2018, 20:18
robili też orlika przy liceum; kilka lat temu wygrywali w gminie sporo przetargów
Pietrek
Pietrek 22.11.2018, 19:08
3 przetargi w 9 lat?
Młody
Młody 22.11.2018, 11:47
W kinie śmierdzi stęchlizną, starością, moczem.Kto tam będzie chodzić? Czekamy na Hosso.
świebodzinianin
świebodzinianin 21.11.2018, 23:24
Unieważnić zamówienie i tyle. Parę dni przed końcem panowania podpisuje się przetarg na horendalną kwotę? To jakaś kpina.
Zboczek
Zboczek 21.11.2018, 21:38
ile poszło bokiem?
wędkarz
wędkarz 21.11.2018, 21:15
odpowiesz za bezczynność
https://gazetalubuska.pl/doste…
Krzysztof
Krzysztof 21.11.2018, 20:48
Nie było źródeł dofinansowania?? A Szczaniec takie źródełka znalazł... Ale Pan ściemnia.
Kinoman
Kinoman 21.11.2018, 20:36
W sumie, to kino w domu kultury będzie zbędne.Hosso będzie miało dwie sale kinowe, czy to nie wystarczy? Dużo świebodzinian jeździ do Z-G na seanse filmowe.Czas zamknąć kino Kosmos.
M. Arens
M. Arens 24.11.2018, 16:44
Może kino studyjne ? No tak, pustki by były...
robert
robert 21.11.2018, 18:04
kolejny wałek ekipy upadłego cara

Pozostałe