Piątek, 18.01.2019

Wynik wyborów to efekt ciężkiej pracy

  • 30.10.2018, 19:42
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
682_2_30102018.mp4
Wywiad z Tomaszem Sielickim.

4 listopada mieszkańcy Świebodzina wybiorą burmistrza. W przestrzeni publicznej krążą pytania, na które odpowiedź być może wpłynie na decyzję wyborców. Przedstawiamy ostatni przed ciszą wyborczą wywiad z kandydatem na burmistrza – Tomaszem Sielickim.

Elżbieta Samsel-Czerniawska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

senior
senior 31.10.2018, 23:28
myślałem że ŚWIEBODZIN nie da się nabrać na bełkot jaki teraz jest obecnie modny ale jednak daje się nabrać na obiecanki bez pokrycia co ten pan kandydat na burmistrza zrobił dla miasta a można wiele no chyba nie pudełka co straszą na Widoku jeżeli wygra to za pięć lat nie będzie wam do śmiechu pis też naobiecywał no co po ile jest paliwo po ile chleb chcecie wyższych podatków a co może je obniży jeśli tak myślicie to jest mi was żal
Marcin
Marcin 31.10.2018, 18:29
Pro Świebodzin TV
Gosia
Gosia 31.10.2018, 12:26
Panie Marcinie, bardzo mi sie podoba Pana osatni komentarz. Ja rowniez nie uzywam facebooka i ciesze sie, ze sa fora, na ktorych mozna wyrazic swoja opinie. Bez obrazania osob, ktore maja inne od naszego zdanie. Jesli wygra Pan Sielicki, to pewnie dam wyraz swojemu rozczarowaniu i smutkowi, podobnie jak to mialo meijsce kiedy wybory prezydenckie wygral Pan Kwasniewski, a potem Pan Duda. Ale zycie idzie dalej i trzeba zaakceptowac decyzje wiekszosci. Mam juz ponad 20-sto letnie doswiadczenie zawodowe i ten czas nauczyl mnie, ze bycie "zlotoustym" to kompetencja wazna dla niektorych osob, czasami decydujaca o czyims awansie w pracy. Ja osobscie zdecydwanie wole, aby czyny przemawialy za czlowiekiem i przed zatrudnieniem kogokolwiek na managerskie stanowisko szczegolowo analizuje historie dokonan i sukcesow kandydata do pracy. W przypadku Pana Tomasza sukcesy i dokonania to nadal "tabula rasa", wiec mysle, ze w biznesie bez znajmosci/polecenia nikt nie przyjalby go na ten moment na powazne stanowisko managera/dyrektora. Trzymam kciuki za Pana Bekisza, aby racjonalizm i sprawiedliwosc zwyciezyly, a nie PR i "zlotoustosc" :-)
Adam
Adam 31.10.2018, 12:11
Mimo iż sam należę do grona osób starszych, to obawiam się, że jeśli nie zaczniemy działać szybko, to niedługo Świebodzin stanie się tzw. "umieralnią". Jak można mówić, że do ściągnięcia młodych do miasta wystarczy praca? Przy ściąganiu do miasta samych montowni? I przy tak niskim bezrobociu w całym kraju? Jeśli nie damy im impulsu do tego żeby wrócili, do tego by chcieli tu zakładać rodziny, mieszkać i tu wydawać swoje pieniądze, będziemy straceni. Oddam swój głos na Tomka, bo wierzę, że ten niekorzystny trend da się jeszcze odwrócić...
Marcin
Marcin 31.10.2018, 11:07
Panie Tomaszu, zwracam się do Pana bezpośrednio ( nie używam Facebooka ). Zniechęcił mnie Pan. Zagłaskał mnie Pan i rodzinę frazesami i ogólnikami. Ma Pan PR na mega wysokim poziomie, ale polemikę merytoryczną z Bekiszem Pan przegrał w przedbiegach. Wielka szkoda. Bardzo Panu kibicowałem. Kampania Bekisza w II turze pokazała, że ładne opakowanie + merytoryka jest bardzo przekonująca. Niech Pan wykorzysta szansę daną przez Bekisza poprzez zaoferowanie realizacji Pana pomysłów. Rada to też fajne miejsce do spełnienia Pana obietnic. Za 5 lat nabierze Pan ogłady i doświadczenia to pojawi się również merytoryka. Niech Pan dobrze wykorzysta ten czas. Do nauki, obserwacji i dobrych praktyk. Liczę, że za 5 lat bogatszemu w doświadczenia uda się Panu. Bardzo sobie i Panu tego życzę. Stanowisko Burmistrza - Niestety jeszcze nie teraz. Niemniej jednak dziękuje za zmianę, którą swoją obecność w życiu publicznym Pan wywołał. To nie był zmarnowany czas i poświęcenie. Już Pan wygrał samą obecnością.
Alojzy
Alojzy 31.10.2018, 11:20
Oho, Bekiszowa agencja zwróciła swe macki ku swiebodzin.tv
Ludzie, nie dajcie się nabrać na te pełne łzawych, fikcyjnych historii komentarze!! Niech każdy głosuje w zgodzie z własnym sumieniem!! POZDRAWIAM
Marcin
Marcin 31.10.2018, 11:35
Nie jestem z agencji marketingowej. Dlatego właśnie Pan Tomek przegrał. Przez takie zachowanie i postawę. Mam 36 lat, pracuje w GDDKiA na Sobieskiego. Nie związany z żadną z opcji politycznych i gospodarczych. Zwykły wyrobnik.
P.S Przez takie komentarze brzydzę się facebookiem. Nie masz nic mądrego do powiedzenia, nie emancypuj głupotą.
A tak na marginesie to Świebodzin TV był bardzo agresywny w trakcie wczorajszego live chata. To Świebodzin TV przed wywiadem z Bekiszem zamieścił spot Sielickiego. Gdzie tutaj etyka i bezstronności dziennikarska ? i sponsorowane działania medialne ?
Elżbieta Samsel-Czerniawska
Elżbieta Samsel-Czerniawska 31.10.2018, 12:21
Drogi Panie, spoty i reklamy wyświetlane są losowo, więc może warto najpierw zapytać a później oskarżać. Jeden przed materiałem z burmistrzem zobaczy reklamę salonu kosmetycznego, inny spot kontrkandydata. Reklamy i spoty przypisywane są automatycznie i nikt nie ma wpływu na to, co wyświetli się przed danym materiałem.
A czym wg Pana przejawiała się ta agresja? Zadawaniem pytań, prośbą o odpowiedź czy zwróceniem uwagi, że dane pochodzą od NIKu?
Co to wg Pana są sponsorowane działania medialne? Proszę wyjaśnić a chętnie spotkam się z Panem w sądzie, bo ja na brak takich działań mam dowody a Pan na potwierdzenie swojej tezy ma?
Łączę wyrazy szacunku
Marcin
Marcin 31.10.2018, 12:54
Szanowna Pani ,
z całym szacunkiem, ale uderz w stół a nożyce się odezwę. Przemilczę i nie wejdę z Panią w dyskurs, bo nie widzę sensu polemiki na tym obszarze. Straszenie sądem w takiej sytuacji ? Przez dziennikarza ? hmmm. Przed wywiadem z Panem Bekiszem zobaczyłem spot Pana Silickiego i bardzo mi się to nie spodobało. Dla mnie jest to komercyjna reklama, a w wyniku sytuacji, w której została wyświetlona ( przed wywiadem z Bekiszem) oceniłem to całkiem prawidłowo wobec zbiegu okoliczności kolejności wyświetlenia materiałów oraz prezentowanych treści ( reklama T.Silickiego - wywiad z Bekiszem) . Na 4 oglądające osoby z mojego otoczenia - 4 trafiły na taką konfigurację reklamy. Co do NIKU czy innych kwestii, nie wnikam ale tylko oceniam Pani postawę i komentarz jako dziennikarza, a więc osoby, która powinna relacjonować rzeczywistość. Mam styczność z poziomu pracy naukowej ze studentami dziennikarstwa oraz dorobkiem wiedzy w tej dziedzinie ( nie chodzi o UZ, a bardziej uznany ośrodek akademicki) i właśnie w świetle konfiguracji wyświetlania reklam oraz treści prezentowanego materiału a także Pani reakcji tutaj, trudno nie snuć domysłów ... refleksję zawodową pozostawię Pani. Jest Pani dziennikarzem a więc zna Pani warsztat. ( proszę tego nie odbierać jako personalny atak ale jako akademicką ocenę zbiegu okoliczności).
mieszkaniec
mieszkaniec 31.10.2018, 17:35
Marcin długo będzie Pan czekał na odpowiedź. Pytanie o sad i jego proces sprzedaży

mimo wiedzy jako dziennikarka też było celowe . No i te same ścieżki Masz Głos. Pozdrawiam Pana
Anna
Anna 31.10.2018, 14:27
Pani Samsel niech się Pani nie ośmiesza. Wszyscy w Świebodzinie wiedzą, że ma Pani awersję do burmistrza Bekisza i tylko czeka żeby mu wbić szpilę. Z obiektywizmem dziennikarskim ma to niestety bardzo mało wspólnego. Sielicki niech się najpierw poduczy, nabierze doświadczenia, a za 5 lat nie będzie potrzebował II tury. Teraz jest za wcześnie. Co doskonale pokazała dzisiejsza debata. Infantylne pomysły, brak konkretów. Tyle ma do zaproponowania.
FSW
FSW 5.11.2018, 21:05
teraz jest zawczesnie - HA ha HA ha HA ale sie usmialem.

GRATULACJE PANIE Tomku. !!!
Magdalena
Magdalena 31.10.2018, 09:53
Szanowny Świebodzinianinie jeżeli ma Pan jakieś dowody, że kampania p. Bekisza jest sponsorowana z naszych podatków proszę zgłosić to do prokuratury, ponieważ jest to prawnie zabronione. A sponsorować kampanię może każdy jeśli chce wesprzeć jakiś komitet, zresztą PRO Świebodzin samo zachęcało do tego swoich wyborców.
Emeryt
Emeryt 31.10.2018, 09:30
Bekisz jako 32 letni, młody człowiek dostał szansę! Czas dać szansę Sielickiemu.
Świebodzinianin
Świebodzinianin 31.10.2018, 06:31
Inteligentny, kompetentny, spokojny i wyważony człowiek. Kampanię prowadzi fair, sam ze swoich środków, a nie z naszych pieniędzy przez expresowa firmę. (bo nie chciało się wyjść do ludzi tylko siedziało się w ciepłym pokoiku z pewnością, że jest się niezniszczalnym). Pan Sielicki uczciwie i czysto zdobył zaufanie wyborców. Zawsze ciepło i z szacunkiem wypowiada się o urzędujacym burmistrzu, a nie z kpiną i lekceważeniem jak robi to jego kontrkandydat. Jestem pewny, że pomimo młodego wieku doskonale poradziłby sobie z funkcją burmistrza. Tylko pytanie czy zasiedziali urzędnicy i ich rodziny, obietnice gruszek na wierzbie, naiwność ludzka i ciągła nagonka na tego młodego człowieka nie zwycięża i nie podetną mu skrzydeł, czy to co zrobił wystarczy, aby pokonać to chore myślenie wielu mieszkańców. Panie Tomaszu trzymamy kciuki za wygraną. Powodzenia!
Magda
Magda 31.10.2018, 09:08
Właśnie ze swoich pieniędzy bo widziałam P.Bekisz ma sponsorowane
Racjonalistka
Racjonalistka 31.10.2018, 09:02
Sądząc po jego dorobku zawodowym, raczej dużo nie zaoszczędził. Wspomniał o darowiznach...
Nie chcę go oczerniać, bo jak rodzice mogą pomóc to czemu nie. Nie można być temu przeciwnym, ale to tak jakby gryzie się nawzajem. Z jednej strony pomysł na dobre zarządzanie ponad stu milionami, z drugiej otrzymywanie pomocy finansowej od rodziców i dopiero 4 letnie doświadczenie zawodowe i zarządzanie finansami na poziomie budżetu domowego
Świebodzinianin
Świebodzinianin 1.11.2018, 11:40
Jest młody, nie zdążył się dorobić, a skoro są chętni do wspomagania go w tym, to widocznie go znają i ufają. No nie nachapał się przez 24 lata na układach, o których każdy mieszkaniec Świebodzina wie doskonale.

Pozostałe