Sobota, 23.02.2019

Policyjna kamera nagrała piratów drogowych

  • 25.09.2018, 18:32
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
677_1_25092018.mp4
Piraci drogowi odpowiedzą.

141 km/h w obszarze zabudowanym, wyprzedzanie zestawem pojazdów ciężarowych na wzniesieniu.. to przykłady zarejestrowanych radiowozem wyposażonym w wideo rejestrator wykroczeń na drodze, które mogły doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Dzięki pracy świebodzińskich policjantów kierujący tymi pojazdami ponieśli konsekwencje za swoje czyny. W pierwszym przypadku mężczyzna nie będzie mógł wsiąść za kierownicę przez minimum 3 miesiące.

W ramach programu modernizacji Policji, policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego ze Świebodzina w lipcu został przekazany nowy radiowóz wyposażony w wideo rejestrator. Podstawowe zadanie, podczas którego wykorzystywany jest pojazd, to eliminowanie zagrożeń na drodze. Pojazdem patrolowane są zarówno główne ciągi komunikacyjne (trasa krajowa nr 92 oraz ekspresowa S3) jak i boczne drogi i miasta. W trakcie służby policjanci przy jego pomocy wyeliminowali wielu kierujących stwarzających zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jednym z zarejestrowanych przypadków jest sytuacja w której kierujący dużym zestawem pojazdów ciężarowych (ciągnik siodłowy wraz z naczepą) na wzniesieniu przekracza podwójną linię ciągłą i rozpoczyna manewr wyprzedzania. Mężczyzna przerywa manewr i powraca na swój pas ruchu dzięki natychmiastowej reakcji policjantów, którzy włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Prawie natychmiast po zjechaniu na swój pas ruchu z naprzeciwka na wzniesienie wjeżdża inna ciężarówka. W tym przypadku, z powodu braku widoczności dla obu stron, mogło się to zakończyć czołowym zderzeniem. Kierujący został ukarany mandatem karnym za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kolejnym z przypadków jest kierujący, który w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 141km/h. Mężczyzna ten decyzją administracyjną nie będzie mógł prowadzić pojazdów przez 3 miesiące. Wobec niego policjanci skierowali wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Świebodzinie. Kierujący nie posiadał przy sobie uprawnień ponieważ zostały mu one zatrzymane przez mundurowych za inne wykroczenia. Wyrok w związku z nimi jednakże jeszcze nie zdążył zapaść. Ta sytuacja zapewne będzie miała wpływ na decyzję sędziego w kwestii zastosowania wobec mężczyzny zakazu prowadzenia pojazdów oraz cofnięcia uprawnień do kierowania.

Elżbieta Samsel-Czerniawska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość
gość 15.10.2018, 20:56
Po samym centrum miasta jeżdżą piraci, wyprzedzanie na przejściach jest na porządku dziennym - szczególnie pod pocztą i co? i nic, policja nic z tym nie robi.

Pozostałe