Może być dziadek

  • 10.10.2017, 19:44
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
Może być dziadek
"Niepodległa" w świebodzińskich szkołach.

Uczniowie czterech szkół w Świebodzinie biorą udział w dziennikarskich warsztatach. A wszystko w ramach programu "Niepodległa", zorganizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w który włączyło się Stowarzyszenie Dziennikarzy Lubuskich.

Czy uczestnicy warsztatów prasowych, radiowych, fotograficznych i telewizyjnych pójdą za ciosem i swoją przyszłość zwiążą z dziennikarstwem? Niewykluczone. Na pewno w podjęciu decyzji pomóc może ewentualny sukces w konkursie, który dla uczniów czterech świebodzińskich szkół szykuje SDL.

Warsztaty do udziału we wspomnianym konkursie mają przygotować nie tylko od strony technicznej. - Chcemy pokazać, co zrobić, by przyszłe teksty i audycje autorstwa uczestników były pomysłowe i dzięki temu ciekawsze - komentuje Michał Szczęch, dziennikarz prowadzący warsztaty prasowe.

Tytuł konkursu brzmi: „Bohater mojej niepodległej”. Piórem, mikrofonem i obiektywem – tak uczniowie mają utrwalić historię mieszkańców powiatu, którzy swoim działaniem wpisali się lub nadal wpisują w niepodległość ojczyzny.

- Bohatera do przyszłych tekstów i audycji nie muszą szukać na pierwszych stronach gazet, czy w podręcznikach do nauki historii – kontynuuje M. Szczęch. - Niech się rozejrzą blisko siebie. Poszukają wśród rodziny, sąsiadów, wśród lokalnych społeczników – podpowiada dziennikarz.

Po pierwszych zajęciach okazuje się, że zawód dziennikarza do najłatwiejszych nie należy. 

- Nam się tylko wydaje: Taka prosta praca, pyta się, dostaje odpowiedź i wszystko gotowe - mówi Izabela Obst, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1- a tu trzeba zwracać uwagę na wszystko, na każdy szczegół - to naprawdę trudna praca - dodaje uczennica.  

Po zakończeniu warsztatów uczniowie będą mieli dwa tygodnie na przygotowanie materiałów. Publikacja i gala wręczenia nagród zakończy zmagania z trudną materią, jaką jest dziennikarstwo. 

Elżbieta Samsel-Czerniawska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe