Wymień rodzaje drabin

  • 24.03.2017, 17:29
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
Wymień rodzaje drabin
„Młodzi zapobiegają pożarom”

Siostra jest w straży. Mama i tata też. Brat i ona, Ola Biniakowska nie daleko padło jabłko od jabłoni. W kwalifikacjach powiatowych ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzi zapobiegają pożarom” byli w ścisłej czołówce.

Pytania, jak twierdzi Dariusz Paczesny, aż tak trudne nie były i choć dla laika podział drabin faktycznie jest prosty: aluminiowa i drewniana, to osoby związane z pożarnictwem muszą pamiętać o drabinach przenośnych, hakowych, ratowniczych, słupkowych i im podobnych.

A osób związanych z pożarnictwem na konkursie nie brakowało. Poza strażakami ochotnikami z Rzeczycy, Kręcka czy Zbąszynka, byli uczniowie szkół mundurowych.

Młodzież ze Zbąszynka wyraźnie dominowała na poziomie szkół ponadpodstawowych. W kategorii wiekowej szkół ponadgimnazjalnych pierwsze i trzecie miejsce przypadło dla Karolin ze zbąszynieckiego Zespołu Szkół Technicznych. Palmę pierwszeństwa dzierżyła Karolina Kosicka, zaś trzecie miejsce zajęła Karolina Lewandowska. Drugą pozycję wywalczył Patryk Krakowian z OSP w Kręcku.

W niższej kategorii wiekowej pierwsze i trzecie miejsce przypadło w udziale uczniom Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków ze Zbąszynka: Karolowi Werzbickiemu i Zuzannie Stechlińskiej. Na miejscu drugim był Łukasz Jesiołkiewicz z radoszyńskiego Publicznego Gimnazjum im. Arkadego Fidlera.

Wsród uczniów szkół podstawowych wygrała świebodzinianka Wiktoria Lewandowska ze szkoły numer sześc. Drugie miejsce, kultywując rodzinne tradycje, zajął Jędrzej Biniakowski, zaś trzecie Wojciech Wożniak. Obaj ze zbąszynieckich podstawówek.

Elżbieta Samsel-Czerniawska
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe