Reforma ma pogrążyć samorządy? 

  • 14.03.2017, 19:19
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
Reforma ma pogrążyć samorządy? 
Reforma oświaty wzbudza kontrowersje, jak twierdzi przedstawiciel PSL, ma pogrążyć samorządy. 

Reforma oświaty wzbudza kontrowersje w Świebodzinie. Nie chodzi tylko o rejonizację czy wygaszanie gimnazjów. Chyba największe protesty wywołują zapisy podstawy programowej, którą krytykują nie tylko nauczyciele czy rodzice, ale i eksperci. Ci ostatni nie dostrzegają spójności materiałów z poszczególnych przedmiotów. Świebodzińscy związkowcy ZNP zbierają podpisy pod wnioskiem o referendum. 
Jak zapowiada ZNP, 21 marca powtórzy akcję. Podpis można złożyć również w siedzibie Związku przy Publicznym Gimnazjum nr 1. W sobotę swój podpis złożyło 280 osób. 
Akcję poparły opozycyjne partie polityczne, gdyż, jak twierdzi przedstawiciel jednej z nich, reforma ma pogrążyć samorządy. 

Elżbieta Samsel-Czerniawska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

poko
poko 23.03.2017, 10:38
To kiedy odbędzie się to referendum?
Miki
Miki 20.03.2017, 14:41
Niech pani Dziuba poda konkrety typu: w klasie x w chemii potrzebne są proporcje, które sa w klasie programowo wyższej , wtedy uwierzę ,że ZNP chodzi o ucznia a nie o swoje etaty.
Sołtys Fiferek
Sołtys Fiferek 19.03.2017, 17:44
To dobry pomysł. Dobrze by było, aby cała totalitarna opozycja się skrzyknęła w Świebodzinie.Pan Kołodziej zorganizuję ludowców z regionu i wtedy będzie znaczący protest. A swoją drogą to na czym właściwie polega to zagrożenie dla samorządów. Liczę na odpowiedz na demonstracji.
maniusia
maniusia 18.03.2017, 15:55
Panie Kołodzieju. Proszę zaprosić KOD i wtedy się policzymy.
ja***e
ja***e 20.03.2017, 18:23
Tego nazwiska się nie odmienia...
m
m 21.03.2017, 20:14
Maniusia nie wiedziała. Maniusia przeprasza.M
Purysta
Purysta 21.03.2017, 19:03
Wszystkie polskie nazwiska się odmienia-tak głoszą zasady. Chyba,że pochodzą od słów, które z natury swojej są nieodmienne. Albo nieodmienianie wynika np. z tradycji rodowej, ewentualnie ktoś sobie nie życzy-ale to już jego prywatna sprawa.
Mieczyawsł
Mieczyawsł 15.03.2017, 15:23
Proszę zatem wykazać taki brak korelacji w programach nauczania. Pozdrawiam.
PeNer
PeNer 16.03.2017, 08:52
Pański ruch, Panie Irek.
Gość
Gość 14.03.2017, 21:07
Tej nauczycielce to już podziękujemy.
Mieczysław
Mieczysław 14.03.2017, 20:34
A Pani z jakimi ekspertami konsultowała swoją wypowiedz, zwłaszcza w kwestii korelacji matematyki z fizyką. Być może z miejscowymi ekspertami.Chętnie z nimi przedyskutuję, bo znam inną opinię.
Irek
Irek 15.03.2017, 12:34
A pan z jakimi ekspertami? ... Wydaje mi się, że tylko z "mędrcami" PiSowskimi. Prawdziwi eksperci wypowiadają się negatywnie w sprawie tej reformy. Wystarczy trochę wysiłku by znaleźć.

Pozostałe