Podpisz się pod referendum

  • 10.03.2017, 17:57
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
Podpisz się pod referendum
ZNP zbiera podpisy w sprawie reformy oświaty.

Związek Nauczycielstwa Polskiego 11 marca będzie zbierał podpisy popierające zorganizowanie referendum w sprawie reformy oświaty.

Elżbieta Samsel-Czerniawska
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (45)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bellina
Bellina 6.09.2017, 10:49
Wprowadzający reformę i obecne władze oświatowe czy władze szkół, to ci sami komunistyczno upolitycznieni ludzie, którym marzył się i nadal się marzy powrót tamtego systemu. CZĘŚCIOWO JUŻ WYGRALI. :-(
Lona
Lona 1.09.2017, 23:59
Wszyscy obecni dyrektorzy świebodzińskich szkół podstawowych, będąc kiedyś PRL-owskimi nauczycielami ZMUSZALI uczniów do zapisywania się do Towarzystwa Przyjaźni Polsko Radzieckiej, jak nie to.... było nieprzyjemnie. Zapisywali przymusowo do ZSMP czy ZMW.

CZEMU SIĘ O TYM ZAPOMINA?
Teraz "ci czerwoni" dyrektorują lub zajmują wysokie stawiska w szkołach... wszyscy jak jeden. !!! Tu nie ma wyjątku. WSZYSCY BYLI CZERWONI.

Tworzą obecnie nietykalną klikę.
W PiS jest takich pełno i dlatego nic nie da si z tym zrobić.
Anina
Anina 5.09.2017, 18:51
Trzeba tych ORMO'wskich nauczycieli rozliczyć jak tych z SB. Ciągnęli sowiecki reżim do ostatniego dnia, choć nie musieli.
Bella
Bella 4.09.2017, 08:32
Wszyscy? Serio? Ci 40 -letni też? A oni czasem nie chodzili wtedy sami do szkoły?
Anabel
Anabel 6.09.2017, 10:45
Byli to, wtedy jeszcze młodzi nauczyciele, sowiecko indoktrynowani, przyjęci do pracy w latach 80-tych i początku 90-tych. Do dziś wielu ich pracuje i rządzi oświatą.
Anabel
Anabel 5.09.2017, 18:49
Matematyka się kłania ;-) Zalecam Belli korepetycje :-)
Bella
Bella 6.09.2017, 23:25
Cóż, siostra zaczęła pracę w 2001 roku, ale rozumiem, że jest zindoktrynowanym esbekiem. Tak jak ty Anabel Lono Anino Bellino. Powiem ci straszną rzecz- dorastając i ucząc się w tych komunistycznych szkołach jesteś zindoktrynowanym ormowco-ubekiem. Twoi rodzice, którzy w tamtych czasach budowali socjalistyczny ład i porządek ( bo przecież gdzieś pracowali i płacili podatki, czyli współtworzyli i umacniali komunizm) są tak samo winno jak ci sowieccy nauczyciele...Chyba że, co sugeruje poziom rozumowania i wypowiedzi, Ty w akcie buntu nie skończyłaś żadnej szkoły. I w żadnym wypadku nie oddawaj dzieci do szkół, komunistyczne złogi nadal uczą!!! Strzeż się!
Anabel
Anabel 7.09.2017, 19:34
Nadal widzę ogromne problemy z cyferkami i logiką. Książkowy bełkot wypowiedzi.
Marci
Marci 2.09.2017, 21:01
Dobrze pamiętam jak jeszcze obecni nauczyciele powołali komisję, która miała mnie wywalić ze szkoły za nie zapisanie się do ZSMP
Jki
Jki 1.09.2017, 23:43
Poziom nauczania w porównaniu z PRL jest już obecnie żenująco niski. Trochę bolało wbijanie tej wiedzy. PiS obniża go jeszcze bardziej, do swego poziomu. Smutne. :-(
50% nauczycieli to jeszcze nauczyciele z PRL, których nikt nie rozliczył za to bicie, a bić musieli. Ci "czerwoni komuniści" są w większości np.: dyrektorami szkół w Świebodzinie.
Bella
Bella 4.09.2017, 08:30
Jakiś przykład czy takie wiem ale nie powiem?
Lida
Lida 5.09.2017, 18:53
To nie miejsce na nazwiska. Moderator wytnie.
Darek
Darek 6.09.2017, 23:27
dobry wykręt. Poziom urzędników i sprzedawców też jest tragiczny. Nikt nie rozliczył ekspedientek SPOŁEM ze sprzedaży komunistycznego makaronu. Skandal!
Marci
Marci 7.09.2017, 19:43
Nauczyciele byli współpracownikami SB. Sporo ich chciało i to było takie ich hobby. Niektórzy z nich do dziś funkcjonują w oświacie.
Darek hejtem tylko się ośmiesza.
Lida
Lida 7.09.2017, 19:32
Jak sprzedawca makaronu wpływał na społeczeństwo? Nauczyciele jednak to robili i nadal kształtują psychę. Jak to robili czerwoni nauczyciele, to trzeba to przeżyć a nie tylko teoretyzować i wyłącznie hejtować.
Sławek
Sławek 25.04.2017, 09:03
A jak reformowali "stary" system nauczania tj. 8 klas podstawówki to również chcieliście REFERENDUM??? NIE. A no właśnie. Mam 36 lat i świetnie wspominam 8 klas podstawówki. Rozmawiałem z wieloma gimnazjalistami i mówią zgodnie: gimnazja TAK bo jest luz, gimnazja NIE bo poziom nauczania jest niski.
Całe to zamieszanie jest wywołane potencjalną UTRATĄ PRACY pracowników oświaty a nie dobrem uczniów.
Tata
Tata 4.09.2017, 08:29
Myślę, że powrót do modelu nauczania sprzed 20 lat to super pomysl! Tylko nie posyłajcie dzieci z komórkami do szkoły i zabierzcie im laptopy. No i nie ważcie się dyskutować z nauczycielami. KIEDYŚ tego też nie było.
janek
janek 13.03.2017, 18:42
referandum nie ma zadnych szansz.niepotrzebna koszty.
66-225
66-225 13.03.2017, 17:06
Moderator ,niczym cenzor z czasów PRL publikuje tylko ,,właściwe " posty.
Elżbieta Samsel-Czerniawska
Elżbieta Samsel-Czerniawska 13.03.2017, 21:19
Moderatora, za czasów obecnej władzy obowiązują przepisy. Skoro uważa Pan, że jak za PRL-u, nie będę dyskutowała.
Pozdrawiam
Babcia
Babcia 11.03.2017, 22:30
Za moich czasów były podstawówki i lice 4 lata i wg mnie było lepiej.PiS-u nie lubię ale ta reforma mi się podoba.
Dariusz
Dariusz 13.03.2017, 08:25
Tak. Babcia pisze,że za jej czasów było lepiej, więc należy do nich wrócić. Super - nie będziemy korzystać z komputerów i tablic multimedialnych, nauczyciele będą tłuc po łapach, a dzieci będą się uczyć tego samego, co 30 lat temu...świetny pomysł.
Rrr
Rrr 12.03.2017, 21:58
Za moich czasów było lepiej -napisała babcia...znaczy cofamy się i udajemy,że czasy się nie zmieniły. Czy będzie zezwolenie,żeby jak kiedyś nauczyciele bili po łapach i byli wszechwładni? I zrezygnujemy z komputerów, tablic multimedialnych, bo kiedyś ich nie było? Super!
Gość
Gość 12.03.2017, 15:08
Pewnie, że było lepiej. Pamiętam jakie oburzenia nauczyciele mieli, jak wchodziła reforma z gimnazjami na czele. Wtedy było, że to najgłupszy pomysł tworzyć gimnazja itp. Teraz nauczycielom się odwróciło myślenie?
Ryszard
Ryszard 12.03.2017, 22:02
Nie.ale teraz wszystko zaczęło funkcjonować, dotarło się, nauczyciele wypracowali sobie metody itp. A teraz to co wypracowali, ktoś psuje i mówi,że jednak trzeba inaczej. Chciałbyś się narobić w pracy po to,żeby szef ci powiedział,że to do niczego i teraz to samo masz robić inną metodą, tak jak kilkadziesiąt lat temu, mimo że masz nowy sprzęt i możesz to zrobić szybciej i lepiej?
Gość
Gość 13.03.2017, 16:41
Skoro coś jest do niczego, to należy dalej to robić, bo potrafimy, czy jednak coś zmienić? Wychodzimy z założenia, że jest źle, ale nic nie zmieniamy, bo to będzie od nas wymagało pracy?
Ryszard
Ryszard 12.03.2017, 22:01
Nie.ale teraz wszystko zaczęło funkcjonować, dotarło się, nauczyciele wypracowali sobie metody itp. A teraz to co wypracowali, ktoś psuje i mówi,że jednak trzeba inaczej. Chciałbyś się narobić w pracy po to,żeby szef ci powiedział,że to do niczego i teraz to samo masz robić inną metodą, tak jak kilkadziesiąt lat temu, mimo że masz nowy sprzęt i możesz to zrobić szybciej i lepiej?
Gość
Gość 11.03.2017, 12:57
Niepotrzebne referendum, oprócz krzykaczy, są jeszcze ludzie którym ten pomysł się podoba.
jaro
jaro 11.03.2017, 20:02
Komu się podoba ???
mi
mi 11.03.2017, 22:24
Np. mi
PeNer
PeNer 11.03.2017, 10:55
Państwo z Z.N.P. jesteście już bardzo dojrzali wiekiem. Dajcie spokój. Reforma jest konieczna.
OBYWATEL
OBYWATEL 10.03.2017, 22:06
NIe rozumiem... przecież z gminą się dogadali, w innych też, więc referendum jest po co?
lolo
lolo 10.03.2017, 21:53
ZNP to komunistyczny przeżytek.
Miszka
Miszka 10.03.2017, 20:43
To po to żeby zrobić referendum to uczniom skraca się lekcje? Może by tak nie kosztem naszych dzieci? Może by tak referendum poza pracą a nie w czasie i za nasze pieniądze.
Miszka
Miszka 10.03.2017, 20:42
To po to żeby zrobić referendum to uczniom skraca się lekcje? Może by tak nie kosztem naszych dzieci? Może by tak referendum poza pracą a nie w czasie i za nasze pieniądze.
Irena
Irena 11.03.2017, 22:11
Po to by raz na zawsze przegonić to PiSowsko-komunistyczne dziadostwo! Reforma jest źle przygotowana i nie może być zgody na ogłupianie dzieci pisowską propagandą!
realista
realista 25.03.2017, 23:01
PIS chce totalnie przebudować Polskę. W tym przypadku w złym kierunku. Wyniki edukacyjne polskiej młodzieży były bardzo dobre. Dlaczego reformować? Bo Panu Prezesowi dobrze było w 8 letniej podstawówce i 4 letnim liceum. A przy okazji zmieni się podręczniki historii i dyrektorów.
ID
ID 12.03.2017, 20:23
Przeminął - taki zapis jest poprawny.
66-225
66-225 12.03.2017, 15:19
Precz z komuną, wasz czas już przeminoł
ech
ech 12.03.2017, 22:02
przeminĄł
ech
ech 12.03.2017, 22:01
przeminĄł
PeNer
PeNer 12.03.2017, 13:50
A Irena skąd to wie ? Bo ja wnioski wyciągam po czasie.
ID
ID 12.03.2017, 20:21
Irena wie bo myśli - wbrew PiSotalibom, którzy wszystko łykają jak młode pelikany. Posłuchaj wypowiedzi autorytetów skoro nie potrafisz samodzielnie myśleć.
Sławek
Sławek 25.04.2017, 09:06
No właśnie: potrafię samodzielnie myśleć, więc nie koniecznie posłucham głosu "autorytetów".
peNer
peNer 13.03.2017, 15:26
Czy tylko potrafisz obrażać?

Pozostałe