Burmistrz punktuje dobrą zmianę

  • 10.02.2017, 19:49 (aktualizacja 10.02.2017 21:07)
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
Burmistrz punktuje dobrą zmianę
Dariusz Bekisz vs Krzysztof Warcholik

 

Do ostrej wymiany argumentów na Komisji Oświaty Kultury i Sportu doszło między burmistrzem Dariuszem Bekiszem a przedstawicielem PiS Krzysztofem Warcholikiem. Swoje dopowiedział Ryszard Graczyk i Artur Kubacki. Jak się wydaje, samorządowcy maja o reformie oświaty zdanie zupełnie odmienne niż członkowie PiS.  

Cała komisja: kliknij. 

Elżbieta Samsel-Czerniawska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (122)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

janek
janek 28.02.2017, 16:39
krzysiu popieram ciebie,rob swoje co dociebie nalezy.psy szczekaja karawana jedzie dalej.
SSSS
SSSS 17.02.2017, 18:30
Czy to prawda że w dniu dzisiejszym jednego z nieuczciwych biznesmenów powinęło CBŚ?
Elżbieta Samsel-Czerniawska
Elżbieta Samsel-Czerniawska 18.02.2017, 17:10
Raczej nie, ale będę wdzięczna za szczegóły: redakcja@swiebodzin.tv
ja ojciec
ja ojciec 13.02.2017, 23:19
Drodzy Państwo mam dzieci w szkole w Świebodzinie po raz kolejny wbrew mojej woli o losach moich dzieci decydują ci, którzy nie mają dzieci albo zapomnieli że je mieli. Niech szkoła się nazywa podstawowa ale zróbcie to z głową, a nie z beretem na głowie, po to by zaspokoić swoje ambicje polityczne. A teraz zwrócę się do dyrektorów szkół z propozycją aby zwolnieniami objęto tych nauczycieli, którzy w sposób bezpośredni na zajęciach, portalach społecznościowych i innych akcjach politycznych zachwalają dobrą zmianę i te 8 klas. Jak dyrektorzy nie wiedzą kto to taki? Proszę zapytać rodziców oraz uczniów wskażą nieomylnie. Mam nadzieję że poczują dobrą zmianę jak moje dzieci, które nie wiedzą z kim i do jakiej klasy będą chodzić od września. I oto sprawiedliwości stanie się zadość- reforma wdrożona, suweren zadowolony, a nauczyciel chwalący dobrą zmianę jak moje dzieci rozważy co z nim będzie od września 2017 r., Przecież jest dorosły więc świetnie sobie da radę, nauczy się empatii, wszak głoszą- damy radę.
Schwiebuss
Schwiebuss 12.03.2017, 15:29
Oczywiście lepiej na siłę zostać przy obecnym poziomie nauczania, większość kończy tylko gimnazjum ale co tam przecież mogą takie bystrzaki z poziomem wiedzy niższym niż niegdyś OHP zawsze składać rowery na widoku, sortować ciuchy na Sobieskiego, czy składać fotele na Łużyckiej. Ta zmiana ma przynieść zmiany w przyszłości waszych dzieci, ale co tam to daleka przyszłość a wy chcecie żyć wygodnie dzisiaj, GRATULUJĘ AMBITNEGO PODEJŚCIA DO PRZYSZŁOŚCI WASZYCH DZIECI!. Gimbusy płodzą gimbusy, taka prawda, smutna ale prawdziwa.
ja ojciec
ja ojciec 28.03.2017, 23:36
Jaki prymitywny komentarz schwiebussa. Wiedza chyba z w tyle wizji bo nie ma nic wspólnego z rzeczywistością a juz to kłamstwo że większość kończy edukację na gimnazjum jest absurdalne.
IK
IK 29.03.2017, 21:26
Ten Schwiebuss faktycznie nic innego nie ogląda niż Trwam i z wTylewizji. Takich żadnymi argumentami nie przekonasz...
BB
BB 13.03.2017, 08:22
Czy naprawdę myślisz, że teraz wszyscy zmądrzeją tylko dlatego, że będzie 8 klas? Kto kończył tylko gimnazjum, teraz będzie kończył tylko podstawówkę ( choć przypominam, że był i jest obowiązek nauki do 18 roku życia). Naprawdę 8 klas rozwiąże problem nastoletnich ciąż? Obudź się, dzieci zostaną te same!
popieram
popieram 14.02.2017, 14:55
Brawo dawno tak sensownego i w punkt komentarza nie czytałem gratuluję bardzo mądre słowa .Może stworzyć taką listę i ja oficjalnie przedstawić.
OBYWATEL
OBYWATEL 14.02.2017, 13:21
Ciekawy tekst, tylko troszkę jak kula w płot. Z niniejszej wiadomości wynika, że środowisko nauczycieli, urzędnicze i rodziców się dogadało --- na plus
edukacja tak
edukacja tak 13.02.2017, 08:35
Pani Katarzyna Bubienko widzę, że nerwy puściły ale się nie dziwię zablokowany Pani komentarz to ewenement haha.
Katarzyna Bubienko
Katarzyna Bubienko 13.02.2017, 08:50
Tak, nie był precyzyjny, gdyż zawierał tylko ramy czasowe wypowiedzi Burmistrza, co mogło sugerować, że utożsamiam się z komentarzem "Burmistrz NIE MA PRAWA wyzywać obywateli od głupich". Dlatego został poszerzony o to: "fragment z wypowiedzi Burmistrza ze słowem "głupi"." Czy w czymś mogę jeszcze pomóc?
Mieszkaniec Świebodzina
Mieszkaniec Świebodzina 12.02.2017, 20:49
Burmistrz NIE MA PRAWA wyzywać obywateli od głupich , takiego burmistrza który siedzi przy korycie już którąś kadencję z rzędu to ja dziękuje!
dociekliwy
dociekliwy 12.02.2017, 22:28
Proszę podać, w której minucie? Bo chyba przeoczyłem, a chętnie posłuchałbym.
Katarzyna Bubienko
Katarzyna Bubienko 12.02.2017, 22:40
22.00 do 22.30 - fragment z wypowiedzi Burmistrza ze słowem "głupi".
Anonim
Anonim 12.02.2017, 21:31
Oglądnęłam całe. Burmistrz nie wyzywa mieszkańców.
świebodzinianin
świebodzinianin 12.02.2017, 23:35
Nie wyzywa, tylko nazywa tych, co popierają reformę oświaty głupimi. I nie ważne ilu ich jest, wśród mieszkańców Świebodzina też są tacy, co popieraja PIS i reformę oświaty
Bella
Bella 12.02.2017, 18:20
Mam wrażenie,że odchodzimy od meritum-świadomie,czy nie, problem się rozmywa. Teraz średnio interesuje mnie pan K.W. Bardziej to , co z naszymi dziećmi i szkołami w Świebodzinie. Czy naprawdę rodzice z Jordanowa czy Rusinowa będą musieli zostawić dzieci w szkole w Gościkowie? Kto tam będzie uczyć? kiedy będą zapisy do szkół?Jak LO za 2 lata zmieści 2 roczniki? Czy podręczniki nadal będą darmowe? Czy to prawda,że urząd meldunkowy przeżywa oblężenie? To są kwestie,które mnie interesują, a nie pan Warcholik, który i tak nic nie ma do powiedzenia.
xxx
xxx 12.02.2017, 17:51
Artykuł jest i oświacie, a nie o Panu Warcholiku. Proponuję powrócić do tematu
kolega hm chyba już byly
kolega hm chyba już byly 12.02.2017, 17:07
Krzysiek to był kiedyś fajny kolega ale jak wszedł w politykę to coś się z nim porobiło a już teraz jak jego partia ma władzę to zaczęło dziać się najgorsze.
Tfu
Tfu 13.02.2017, 15:10
Odbiła im woda sodowa.Za 3 lata wybory i wrócą na ziemie.
Krzysztof Warcholik
Krzysztof Warcholik 12.02.2017, 14:06
Fala hejtu się rozlała w Internecie po Komisji Oświaty, którą pokazali w Swiebodzin.tv Zaapelowałem tylko do Burmistrza Bekisza, żeby planując nową sieć szkół podstawowych w Świebodzinie wziął pod uwagę kilka rzeczy, które są najważniejsze w założeniach reformy oświaty. Poprosiłem, żeby nauka w każdej szkole była wyłącznie na 1 zmianę, a nie jak do tej pory czasami nawet do godz. 17-18. Po drugie, by nowe pierwsze klasy były mniej liczne (maksymalnie do 20 uczniów), bo zmiany w finansowaniu szkół od następnego roku będą preferować klasy mniejsze. Po trzecie poprosiłem, aby przy okazji wdrażania tej reformy wreszcie skutecznie rozwiązać problem braku miejsc w przedszkolach dla wszystkich dzieci i aby powstał żłobek, którego tak bardzo brakuje. Bo rodzi się coraz więcej dzieci i rodzice tego oczekują. W zamian usłyszałem od Pana Bekisza, że ludzie popierający reformę oświaty i #dobrazmiana są głupi... przykre, prawda? Taki człowiek od tyłu lat rządzi Świebodzinem. A hejt jaki się przelewa przez stronę Swiebodzin.tv i FB robi ze mnie najgorsze rzeczy. Cóż, nie złamiecie mnie???? Zawsze walczyłem i będę walczył o dobro wszystkich mieszkańców całej Gminy Świebodzin. Beton w świebodzińskim ratuszu prędzej czy później i tak skruszeje...
Anna
Anna 4.05.2017, 18:46
Popieram Pana wypowiedz, oczywiście beton pęknie .
Życzę powodzenia i dużo zdrowia .
Świebodzinianka!
Heit
Heit 13.02.2017, 14:55
W PiS poznali nowe słowo "hejt" Od góry do dołu wszyscy używają słowa "hejt" Śmiać mi się z was chce.
mieszkaniec
mieszkaniec 12.02.2017, 15:58
Widocznie mieszkańcy Świebodzina kochają Pana i nie mogą się doczekać kiedy Pan zostanie Burmistrzem!!
sąsiad
sąsiad 12.02.2017, 15:07
Proszę pana! a może jakaś refleksja? Bo może mieszkancy Świebodzina po prostu nie cenią sobie Pana jakoś szczególnie?Może to Pan jest arogancki i ostentacyjnie to manifestuje? Bo rzecz ciekawa-radny Kubacki, też z PIS , jakoś na "falę hejtu" nie narzeka -mało tego, nawet ja, który PiSu nie znoszę, cenię go za merytoryczne podejście i poczucie humoru oraz znajomość lokalnych problemów. To jak to jest? Naprawdę to Pana nie zastanawia? Ma pan czyste sumienie w sprawie Pogoni? Uważa Pan, że to w porządku, że mieszka Pan sobie w Zielonej Górze, a kandyduje w Świebodzinie?Że broni Pan niby mieszkańców, a ani nie jeździ po naszych drogach, nie leczy się tu, nie posyła dzieci do przedszkola, nie robi zakupów i nie płaci podatków? A wymądrza się i wypłakuje w mediach społecznościowych? Moja wypowiedź też jest hejtem?Bądźmy poważni.
kw
kw 12.02.2017, 16:32
Prostuje nieprawdziwe komentarze. Mieszkam, pracuje i prowadzę działalność w Świebodzinie od urodzenia, tu chodzę, jeżdżę i płace podatki. Mam za to działkę budowlaną poza Swiebodzinem, ale w naszej Gminie, gdzie wkrótce wybuduje swój prywatny dom. Inwestuje też w dodatkowe nieruchomości, stąd mam mieszkanie w Zielonej Górze z myślą o dzieciach i ich przyszłości. Z tego co wiem Burmistrz Bekisz też ma drugie mieszkanie i tak się składa też w Zielonej Górze. Tak dla wyjaśnienia, bo te plotki krążą już od kilku lat. To żadna tajemnica, bo wszystkie informacje zawetam co roku w swoim oświadczeniu majątkowym. Życia prywatnego nie będę komentował bo nikt innypoza moja rodziną nie jest tym zainteresowany.
bezpartyjny
bezpartyjny 12.02.2017, 16:52
Jak już się Pan tak rozglądał to proszę skomentować pozostałe pytania internautów.Sąsiad pytał o czystość pańskiego sumienia w sprawie Pogoni inny internauta Marek o Pana obecne kierownicze stanowisko może warto coś napisać,żeby nie było nieprawidłowych komentarzy?I co mnie obchodzi gdzie i kto ma mieszkania to było Panie Krzysztofie mierne ale typowe w Pana stylu
kw
kw 12.02.2017, 17:48
Bardzo proszę przedstawić się z imienia i nazwiska. Mam zwyczaj rozmawiać ze wszystkimi, ale jeśli ja nie jestem anonimowy, to chciałbym wiedzieć z kim rozmawiam. Niech się Pani/Pani przedstawi, może się znamy?:) Ależ oczywiście nie mam sobie absolutnie nic do zarzucenia w czasie, gdy byłem Dyrektorem klubu Pogoń Figaro Śwebodzin, a prezesem był wówczas Pan Robert Skowron, obecny prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej w Zielonej Górze. Nie wiem skąd to pytanie o Pogoń i czego mają dotyczyć te insynuacje? Pracowałem wówczas w tym klubie w sezonie 2005/2006, a więc już ponad 10 lat temu. W związku z posiadanym wykształceniem, specjalizuje się w zarządzaniu i europejskiej integracji gospodarczej, którą ukończyłem w 2003 roku. Prościej mówiąc jestem specjalistą w pozyskiwaniu funduszy europejskich, zarządzaniu nimi i wszystkimi programami pomocowymi z Unii Europejskiej. Prezes ARiMR w Warszawie w lutym 2016 roku powołał mnie na podstawie Ustawy o ARiMR na stanowisko Kierownika Biura Powiatowego w Swiebodzinie zgodnie z moim profilowanym wykształceniem. Wcześniej pelnilem także funkcje kierownicze i menadżerskie w 2 dużych ogólnokrajowych korporacjach, a przed pracą w klubie Pogoń i po niej przez blisko 7 lat pracowałem w dużej lokalnej firmie produkcyjnej w podświebodzińskim Wilkowie jako specjalista w dziale sprzedaży i marketingu. To wyjaśnia wątpliwości?
bezpartyjny
bezpartyjny 12.02.2017, 19:24
Panie Krzysztofie prezes który Pana powołał na stanowisko jest z jakiej partii Pan wie i wielu innych też dlatego proszę nie mówić o układach świebodzińskiej władzy bo to poprostu jest mało moralne w tym przypadku.A co do Pogoni to nie wiem dlaczego inny internauta pytał widocznie ma jakieś żal do Pana ,że jej już niema . A tak poza tymi pytaniami jest pan za upartyjnieniem tak małych samorządów jak np .Świebodziński .Drugie pytanie co jest dobrego w reformie edukacji ale Pana zdaniem nie reguła.
kw
kw 12.02.2017, 23:27
Co do Pogoni Swiebodzin jest mi również przykro, że tak zasłużony klub dla miasta i regionu, jakim była Pogoń, zniknął z piłkarskiej mapy województwa. Dzis istnieje Santos, wiec tradycji piłkarskie są kontynuowane. Nazwa moze nie historyczna, ale trudno. Po mnie i Prezesie Skowronie było przez kilka kolejnych lat jeszcze wielu innych działaczy, dyrektorów i prezesów. To ich należy zapytać dlaczego nie ma Pogoni. W czasie gdy byłem Dyrektorem klubu członkiem zarządu klubu byl wówczas burmistrz Bekisz. Może on zna odpowiedź dlaczego klub nie istnieje? Póki co Radnymi w małych samorządach moga zostać zarówno przedstawiciele lokalnych ugrupowań jak i dużych partii politycznych. Nie widzę powodów, aby to zmienić. Co innego kadencyjnosc,ale to będzie, jeśli zostanie wprowadzona, będzie dotyczyła wszystkich wójtów i burmistrzów, bez względu na to czy są bezpartyjni czy partyjni. Co do reformy oświaty uważam, ze z punktu widzenia ucznia, szczególnie zaczynajacego edukację w szkole podstawowej, kotzystne jest budowanie długotrwałych relacji z rówieśnikami i nauczycielami w tej samej placówce. 8-letnia nauka temu będzie sprzyjać. Każde dziecko rozwija sie inaczej, w innym tempie. Dłuższa praca z tymi samymi nauczycielami daje możliwość nadrobienia, więcej nauczyciel wie o dziecku i może skutecznie z nim pracować. Częste zmiany środowiska to utrudniają. A to tylko pośredni krok do lepszej, dłuższej edukacji w szkole średniej. A ponadto uczniowie mają umieć rozmawiać, pisać eseje, wypracowania, które wymagają samodzielnego myślenia i wyciągania wniosków. Rozwiązywanie testów, na czym głównie obecnie skupia się uwagę w gimnazjach jest wg mnie malo potrzebne. Wałkowanie tych samych pytań i poznawanie tych samych odpowiedzi nie rozwija dzieci, nie pobudza do większej aktywności, to droga na skróty. Nie do końca skutecznie uczy dzieci różnych dróg dochodzenia do właściwej odpowiedzi. A w życiu własne zdanie i umiejętność logicznego myślenia to bardzo ważne i pożądane cechy. Mądra reforma da szansę samorządom zmniejszyć liczebność klas, a tym samym zwiększyć komfort nauki każdemu uczniowi.
bezpartyjny
bezpartyjny 13.02.2017, 06:46
Panie Krzysztofie co do liczebności uczniów w klasach zgadzam się ale to rozumiem tu reforma nie jest potrzebna bo samo się to obroni.Pan wie i ja też to wiem bo to żadna tajemnica ,że kontakt z tym samym nauczycielem ma uczeń 1-4 potem może raz kiedyś spotkają się na szkolnym korytarzu , powyżej 4klasy będzie miał uczeń kilku nauczycieli tak było jest i będzie tylko ,że teraz jest to w dwóch a nie jednej szkole .Co do rozwoju dziecka w tym samym otoczeniu i z tymi samymi osobami kilka lat to raczej nie rozwój tylko zastój.Co do testów też powinny być ale nie jakiejś dużej ilości i moim zdaniem na innych zasadach chociażby na takich które mogłyby nauczyć szybkiego i natychmiastowego działania ale bez przesady z ich ilością .No i na koniec mądra reforma jestem za!!! ale czy ta jest mądra ? Pożyjemy zobaczymy.I niech Pan pamięta , kto mieczem wojuje ten ......
bezpartyjny
bezpartyjny 12.02.2017, 15:52
Jeszcze jedna sprawa która szkoła w ramach planu lekcji pracuje do 17-18?Poco taka propaganda ?Prawnie szkoła może prowadzić zajęcia w ramach planu lekcji bodajże do 15.20.
bezpartyjny
bezpartyjny 12.02.2017, 15:47
sąsiad chciałem odnieść się do wypowiedzi Pana Warcholika ale przykro mi , że mnie wyprzedziłeś i nic dodać a napewno nic ująć hihi może tylko prośba o podanie chociaż jednego przykładu braku miejsc w przedszkolach gminnych .Jedynie co broni tego Pana , że nigdy nie korzysta z układów partyjnych i kolesiostwa hihi.A tak na marginesie jakby mnie po dwóch próbach kandydowania na stołek burmistrza niechciano to bym się grubo zastanowił dlaczego (łatwo obliczyć poparcie w ostatnich wyborach samorządowych).Jestem zwolennikiem bezpartyjnosci w samorządach.
kw
kw 12.02.2017, 16:38
Uczestnictwo w 2 turze wyborów, ponad 37% poparcia, ponad 2 tysiące oddanych głosów. Mandat Radnego Gminy, a następnie Radnego Powiatu świadczy o dużym zaufaniu wyborców i mieszkańców Swiebodzina. Proszę o więcej obiektywizmu w swoich wypowiedziach.
h
h 12.02.2017, 17:20
ponad 2000 na ilu mieszkańców?
kalkulant
kalkulant 12.02.2017, 17:03
Panie Krzysztofie w1 turze to jest obiektywna ilość poparcia 19,19% w stosunku do frekwencji w wyborach samorządowych daje jakie 7-8%poparcia w całej gminie to jest obiektywizm matematyka i prawda .
kw
kw 12.02.2017, 23:30
Idąc tym tokiem myślenia poparcie kandydata w pierwszej turze Pana Bekisza na poziomie 40% w stosunku do frekwencji daje jakieś 14-15 % poparcia w całej gminie. To też jest obiektywizm i matematyka czy już nie?
kalkulant
kalkulant 13.02.2017, 13:27
Panie Krzysztofie idąc Pana tokiem rozumowania 40% poparcia to dalej daje ponad dwa razy więcej niż 19,19% poparcia to jak obiektywizm i matematyka czy nie?A tak na marginesie w Pana rozumowaniu z ostatnich wpisów to 40% jest wielkim sukcesem i jak zrozumiałem większą część 100%.Pozdrawiam Pana serdecznie .
obserwator
obserwator 12.02.2017, 17:59
A Bekisz wygrał pierwszą turę dwa lata temu czy jak? Miał poparcie poniżej 40%, takie jak teraz ma PIS w Świebodzinie. W stosunku do PIS mówicie że to słaby wynik, ale jeśli chodzi o Bekisza to wygrał z ogromną przewaga. Gdzie tu logika i obiektywizm? W listopadzie 2016 roku na stronie ŚTV była sonda wśród mieszkańców. Poniżej wyniki. Rzetelne? No chyba tak, skoro robiła je Telewizja Świebodzińska. Na PIS chciało głosować w najbliższych wyborach samorządowych... 46 procent!
Marek
Marek 12.02.2017, 16:07
Bezpartyjny odnośnie tego co napisałeś nasunęło mi się pytanie od kiedy Pan Warcholik jest kierownikiem powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w naszym mieście? Może ktoś wie?
bezpartyjny
bezpartyjny 12.02.2017, 16:17
To wie wielu tak myślę i nikt nieda się nabrać na jego opowieści z Narnii
W
W 12.02.2017, 11:15
A tutaj kilka linków w jakim kierunku zmierza edukacja...
https://m.youtube.co…
https://m.youtube.co…
https://m.youtube.co…
https://m.youtube.co…
https://m.youtube.co…
Jagna
Jagna 12.02.2017, 09:39
Wiecie co mnie wkurza w dzisiejszej szkole? Wkurzają mnie nauczyciele, którzy podczas lekcji korzystają z smartfonów i każą uczniom szukać informacji w internecie.W takim razie po co wydajemy pieniądze na książki?Wyjazdy na wycieczki w czasie roku szkolnego.Nie mają co robić nauczyciele?
Dariusz
Dariusz 12.02.2017, 12:37
Ale wyjazdy z uczniami? A to czemu? Dobrze zorganizowana wycieczka jest bardziej wartościowa niż godziny nauki. Bo może Ty zabierzesz dzieci do muzeum, teatru czy filharmonii na co dzień. Ale uwierz-dla większości dzieci wycieczka szkolna to jedyna szansa na kontakt z kulturą i sztuką, więc chyba ten zarzut nie jest trafny. A smartfony? Takie czasy...czy ty jak potrzebujesz informacji pędzisz do książki czy do internetu? No i kwestia, do czego nauczyciel używa smartfona. Mnie akurat bardziej denerwuje w nauczycielach przekonanieno własnej nieomylności i niedopuszczanie do dyskusji, a takźe lekceważenie dzieciakòw.
Jagna
Jagna 13.02.2017, 15:04
Niech płacą za te wycieczki.A nie, że paniusia sobie wymyśli wyjazd do stolicy żeby złote tarasy zwiedzać albo w Niemczech jarmarki przedświąteczne.A smarfony służą do pisania głupot na FB i instagramie oraz portalach k...ch.A uczniowie mają luz.
Ryszard
Ryszard 14.02.2017, 08:18
Ojj Jaguś, chyba masz jakiś uraz do nauczycieli:). Kłopoty z nauką były?Z wykształceniem u Ciebie kiepsko, że kompleksy wychodzą? Bo z czytaniem ze zrozumieniem na pewno - tutaj się rozmawia o reformie oświaty, a nie o Twoich żalach. Więc halo! Ziemia do Jagny!
Anna
Anna 14.02.2017, 07:38
Naprawdę uważa Pani,że to marzenie każdego nauczyciela-jechać na wycieczkę ze stadem obcych dzieciaków,często rozpuszczonych i źle wychowanych przez roszczeniowych rodziców? Być za nie odpowiedzialnym 24h na dobę? W swoim wolnym czasie? Za darmo? i jeszcze dopłacać? Weź ty się kobieto zastanów! Dla większości nauczycieli,których znam to dopust Boży. Myśli Pani,że nie woleliby pojechać w tym czasie z własnymi dziećmi? Serio to taki fun tłuc się kilka godzin w autobusie z rozwrzeszczanymi dziećmi? A potem pilnować ich non stop?Naprawdę sądzi Pani, że pazerni nauczyciele zrobią wszystko, byle tylko się przejechać kosztem biednych dzieci? Serio? Wycieczek oczekują uczniowie i rodzice. A Pani nie musi puszczać na nie swoich dzieci. Niech Pani też przekona innych rodziców. Nauczyciele będą wdzięczni.
Niech Pani się czasem zastanowi, co pisze. Żeby nie było-w kwestiach telefonów w pelni się z Panią zgadzam.
Jagna
Jagna 15.02.2017, 09:06
Jaki jest pozytywny aspekt organizowania wycieczek?
?
? 15.02.2017, 21:40
to jest pytanie na poważnie?
Jagna
Jagna 15.02.2017, 23:23
Tak.Proszę wyjaśnić.
pragmatyk
pragmatyk 12.02.2017, 10:50
Świat poszedł do przodu, co jednak nie zwalnia nauczyciela z rzetelnego przygotowania się do lekcji, gdzie ma być mistrzem a nie rzemieślnikiem. Niemniej mamy także innych uczniów i rodziców. Dzisiejszy uczeń najczęściej zna swoje prawa, a zapomina, bo tak jest mu wygodnie o swoich obowiązkach. Rodzic jest bardziej roszczeniowy i bezkrytyczny wobec swoich dzieci.
Matka
Matka 11.02.2017, 21:23
Co w LO robią gamonie, którzy ledwo zdali a wręcz zostali wypchnięci z gimnazjum?Kiedyś żeby dostać się do LO trzeba było mieć minimum 4.0 dziś byle głupek się dostanie.
pragmatyk
pragmatyk 11.02.2017, 22:33
Bo pan Handke i jemu podobni sobie założyli, że każdy powinien skończyć szkołę średnią i tak w zasadzie również studia. Dlatego jakość zamieniono na ilość. I to jest właśnie skutek irracjonalnej reformy edukacji, którą wprowadzono wraz z gimnazjami i później z tworami, które nazwano liceami profilowanymi zamiast liceów ogólnokształcących i techników . Całe szczęście, że minister Łybacka, przywróciła ponownie licea ogólnokształcące i technika, a te nieporozumienia zwane liceami profilowanymi ostatecznie zlikwidowano.
Anonim
Anonim 12.02.2017, 00:59
Gdyby nie było prywatnych liceów (matura w rok) i prywatnych uczelni (sesja za czesne) zapewne założenia pana Handkego spełzłyby na niczym. Taka reforma niewiele tu zmieni. Licea profilowane były już w latach 90 i dla osób idących na wszelkiego rodzaju studia techniczne były zbawieniem.
pragmatyk
pragmatyk 12.02.2017, 09:53
Mówimy o różnych liceach. Były licea zawodowe i tzw. techniczne - 4 letnie i profilowane pana Handkego - 3 letnie, gdzie była tylko mała preorientacja zawodowa, Nie dawały one żadnego wykształcenia technicznego i tym bardziej żadnego zawodu.
zagadka
zagadka 11.02.2017, 17:01
40% głupki 60% gorszy sort i ludzie specjalnej troski co jest bardziej aroganckie Panie Warcholik? Proszę pokazać chociaż jeden sondaż mówiący o 40% poparcia dla PiS w gminie Świebodzin.0% burmistrz z PiS 1 radny w radzie miejskiej na 21 radnych to ile to procent poparcia w skali gminy ?
rodzic
rodzic 11.02.2017, 13:14
Patrząc na jakość świebodzińskich szkół średnich trudno być optymistą. Żadna z naszych szkół nie znalazła się w ostatnim rankingu szkół średnich tygodnika edukacyjnego "Perspektyw" w klasyfikacji ogólnopolskiej, zarówno w przypadku techników, gdzie sklasyfikowano 300 najlepszych techników na blisko 2000 Techników w Polsce , jak i liceów, gdzie sklasyfikowano 500 najlepszych Liceów Ogólnokształcących na blisko 3000 liceów w Polsce. Podobne co do wielkości miasto Września w Wielkopolsce ma w ścisłej czołówce Polski 2 Technika. Może światełkiem w tunelu niech będzie tylko to, że jednym z tych techników wrzesińskich kieruje absolwent LO im. H. Sienkiewicza ze Świebodzina. Może warto się od nich czegoś nauczyć.
Matka
Matka 19.02.2017, 15:00
Niestety nasze liceum schodzi na psy, sukcesywnie od kilku lat. Bardzo żałuję, że uczy się tu moje dziecko i drugi raz tego błędu nie popełnię, chyba, że zmieni się dyrekcja, a poziom wzrośnie. Przed wyborem szkoły obiecują złote góry, a jest naprawdę źle. Próbne matury w tym roku poszły fatalnie, pozostaje modlić się o cud. Chyba nie ma ucznia, który by nie korzystał z korepetycji, bo z samych lekcji matury nie napisze, zwłaszcza, gdy pani od chemii stwierdza: to jest krótkie, przerobicie to w domu.
Temat- rzeka, brak słów:(
Mieczysław
Mieczysław 19.02.2017, 18:57
Nie tylko zmiana dyrekcji, ale też kilku profesorów.
też matka
też matka 19.02.2017, 17:29
Dokładnie.A pan Warcholik się chwali na swoim profilu,jaka to merytoryczna dyskusja w starostwie była o reformie oświaty...W LO zacierają ręce-nie będą musieli nadal nic robić, walczyć o ucznia, bo 4 klasy i podwójny rocznik za 2 lata zapewnią im stabilizację i święty spokój. A skoro i tak będą uczniowie, to po co się wysiliać? Starostwo i dyrekcja LO ignoruje fakt, że większość najlepszych uczniów wybiera szkoły poza Świebodzinem, a do naszego LO często trafiają tacy, którzy ledwo sobie radzili. I poziom spada.Ale przyjąć trzeba, żeby były klasy i nikt się nie zorientował, że jest źle. A jest.Podobnie jak Matka wyżej-jedno dziecko dałam do naszego LO, drugie jest w Zielonej, więc wiem, o czym piszę.
matka maturzystki
matka maturzystki 11.02.2017, 19:52
Tylko, że świebodziński ogólniak jest zadowolony z siebie, jak żadna szkoła w rankingu. I co z tego, że z samej " trójki" poza Świebodzin ucieka ponad 40 uczniów, z jedynki podobnie. Co z tego,że uczniowie na potęgę jeżdżą na korepetycje nawet do Zielonej ( chemia, biologia). Co z tego, że z kim się nie porozmawia, skarży się na nieprzygotowanych nauczycieli wiszących na lekcji na telefonach, spóźniających się, na ograniczanie godzin na przedmioty maturalne, angielski na poziomie przedszkola, zmuszanie do niechcianych rozszerzeń itp. Czym oni majà się przejmować-za dwa lata dostaną podwójny rocznik, a potem system czteroletni.Pracy w bród...Po co walczyć o ucznia? Z kim? Moja córka jest w klasie z osobami, które w GIMNAZJUM miały średnią 2.6, 2.9...Kto ich przyjął do LO??? Jacy uczniowie, taki poziom, a ci ambitni i zdolni się męczą. Ot, cała prawda o naszym LO...kiedyś naprawdę świetnym...
pragmatyk.
pragmatyk. 11.02.2017, 12:37
Ale jedno jest pewne i niepodlegające dyskusji. Reforma ta jest korzystna dla szkół ponadgimnazjalnych, czego dowodem są ramowe plany nauczania w tych szkołach i wydłużenie nauki w liceach ogólnokształcących z 3 na 4 lata i w technikach z 4 na 5 lat. Ale gmina nie ma nic do szkół średnich i interesują ją tylko szkoły będące w ich władaniu, jako organu prowadzącego. Co do zwolnień nauczycieli - być może będą, ale kto z gmin się przejmował, ja zwalniano nauczycieli szkół średnich w związku ze skróceniem nauki w LO do 3 lat a w Technikum do 4 lat. Wówczas jakoś wszystko było ok, a teraz jest bebe.
reforma
reforma 11.02.2017, 13:29
Szkoły średnie niepodlegaja w przypadku Świebodzina pod gminę tylko pod starostwo powiatowe .Warto coś wiedzieć a potem dopiero krytykować.
pragmatyk
pragmatyk 11.02.2017, 14:18
Nigdzie nie napisałem, że podlegają pod gminę. Może warto trochę uważniej czytać.
Krystyna
Krystyna 11.02.2017, 14:11
A jak przedstawiają się dane z przyjęć do szkół wyższych?
pragmatyk.
pragmatyk. 11.02.2017, 14:23
Argument chyba nietrafiony. Dzisiaj dostanie się na wyższe uczelnie nie stanowi większego problemu. Bardziej trafionym argumentem byłoby przyjęcie na oblegane kierunki typu medycyna, prawo, itp.
napewno idę na wybory
napewno idę na wybory 11.02.2017, 12:33
Panie Krzysztofie i Panie Arturze trzymam za was kciuki ..
brawo
brawo 15.02.2017, 17:24
tak tak tak !!!! potwierdzam brawo
mp
mp 11.02.2017, 17:14
Mam nadzieje, że żaden normalny świebodzinianin nie zagłosuje na tych kandydatów.
NA PEWNO nie na PIS
NA PEWNO nie na PIS 11.02.2017, 15:50
A tak konkretnie to za co? za jaki pomysł? Za jakie sensowne rozwiązanie?za jaką konstruktywną propozycję? jakieś konkrety?
napewno idę na wybory
napewno idę na wybory 11.02.2017, 16:00
Za to żeby przegrali wybory!!!!hihi
wyborca
wyborca 11.02.2017, 11:13
Miło słuchać jak Pan Burmistrz wypowiada się merytorycznie własnymi słowami i bez żadnych instrukcji a Pan Warcholik powtarza tylko czyjeś słowa pani kurator powiedziała tak i tak (czy jest to osoba nieomylny ,wyrocznia nie wiem)żadnych swoich przemyśleń tylko instrukcje nawet jak by myślał inaczej to powie co kazali przekazać ja to zozumiem po linii partyjnej ale nieraz lepiej milczeć.I te jego obawy o brak uczniów w szkole zdziwiony na to nie było instrukcji?
kasdia
kasdia 15.02.2017, 17:23
merytorycznie spytala sie p. tomalaka co ma powiedziac a jeszcze przed skonsultowal z p. graczykiem blkagam !! Odwoluje sie na jej slowa poniewaz byl z niaz na spotkaniu. ona najlepiej wie cosa ie bedzie dzialo co bedzie z jaka szkola....ludzie jaka instrukcja ??
nierozumiem
nierozumiem 16.02.2017, 18:45
Kasdia coś się Tobie stało ?Złe się czułaś jak to pisałaś ? Niektórzy nawet pod wpływem tak nie piszą bełkotliwie
Andrzej
Andrzej 15.02.2017, 21:42
w jakim to języku?Ani słowa nie da się zrozumieć...
Marek
Marek 11.02.2017, 10:28
Nie jestem fanem obecnego burmistrza, nie głosowałem na niego w poprzednich wyborach, ale po zobaczeniu materiału już jasne jest dlaczego PIS chce dwukadencyjności działającej wstecz - Pan Bekisz zjadł Pana Warcholika - merytoryczne argumenty kontra tania propaganda, a czytając rzeczy na profilu Pana Warcholika można odnieść wrażenie, że był na innej komisji tutaj wielki plus dla telewizji, że puszcza materiały bez zbędnych komentarzy i można wysłuchać stron i samemu wyciągnąć wnioski kto leje wodę a kto ma jakąś wiedzę i co do tego poparcia to nie wiem nie znam nikogo naprawdę NIKOGO kto popiera PIS sam jestem rodzicem i nie znam żadnego rodzica ŻADNEGO, przynajmniej w klasie mojego dziecka i wśród znajomych mających pociechy w podstawówkach i obecnych gimnazjach. który byłby za reformą edukacji, ale przecież tak jak ktoś tu napisał co z tego, że 60 proc. jest przeciw skoro niby 40 proc. jest za. Zastanawia mnie też jedno, gdzieś tu wyczytałem , że Pan Warcholik mieszka w Zielonej Górze jeśli to prawda to może niech tam próbuje realizować swoje ambicje, zastanawia mnie też jako mieszkańca czy powinien być w takim razie radnym w naszym powiecie? czy ktoś mógłby mi udzielić merytorycznej odpowiedzi na to pytanie?
Wila
Wila 15.02.2017, 17:21
ludzie wysluchajcie tego materialy ze zrozumieniem. nikt nie leje nigdzie wody. Mieli oni sensowne argumenty informacje dotyczace reformy ....brawo oby tak dalej !!!!!!
Anna
Anna 13.02.2017, 19:19
Brawo PIS za reformę szkolnictwa. Wielu z rodziców popiera reformę oświaty.Odnośnie propozycji Rady Rodziców -jest to propozycja Rady Rodziców i Dyrekcji.
Rodzice w tej kwestii się nie wypowiadali.

Rodzic!

byłem na spotkaniu
byłem na spotkaniu 17.02.2017, 08:13
Anna były spotkania z Panem Graczykiem można było uczestniczyć i się wypowiadać oraz policzyć ilość rodziców za reformą to naprawdę krótko trwałe liczenie.Pozatym czy rada rodziców nie reprezentuje rodziców?
Ja ojciec
Ja ojciec 14.02.2017, 11:47
Brawo- ale za co jeszcze nic dobrego się nie wydarzyło mnóstwo niepewności pytań. Co to Korea Północna i ich propaganda sukcesu pocisk jeszcze na ziemi a tu już fajerwerki!
:D
:D 11.02.2017, 15:52
W Zielonej nie ma szans, to szuka naiwnych gdzie indziej.Ponoć znalazł ich 40% w Świebodzinie :D
telewidzów Świebodzin tv
telewidzów Świebodzin tv 11.02.2017, 11:36
Marek dlatego powinniśmy serdecznie podziękować Pani Elżbiecie i całej redakcji za udostępnianie nagrań z całych komisji rady bo FB każdy może napisać to co jest po jego stronie i myśli i bronić tylko siebie a tak nikt nie powie o jakiejkolwiek dezinformacji wszystko nagrane super . Uważam, że burmistrz powinien w związku z tym podpisać umowę z tv na nagrywanie i emisję posiedzeń komisji i sesji rady (oczywiście odpłatnie).Szkoda ,że takich nagrań niema z powiatu moglibyśmy śledzić karierę Pana Warcholika.
wyborca
wyborca 11.02.2017, 10:57
Marek na to i wiele innych pytań niema odpowiedzi tak samo jak na zgoła inną interpretację przez Pana Warcholika słów kolesiostwo i układy ale najważniejsze jest to ,że już wygrał wybory 40%poparcia w Świebodzinie to według jego obliczeń w pierwszej turze wygra.To żeby zniszczyć układy i kolesiostwo jestem jak najbardziej za ale według prawidłowej interpretacji znaczenia tych słów.
wyborca
wyborca 11.02.2017, 10:16
Legalnie wybrany Burmistrz w demokratycznych wyborach samorządowych tak chciał SUWEREN!!!
mieszzkanka
mieszzkanka 11.02.2017, 08:27
popieram pana Warcholika i pana Kubackiego i mysle ze nie 40procent a wiecej popiera Pis w Świebodzinie tylko nie chce sie do tego przyznac
JP
JP 11.02.2017, 17:20
Warcholik i Kubacki to nowe wydanie skompromitowanych już działaczy PZPR - takie same slogany, taka sama propaganda. Jeden z tych panów mieszka w ZG ale tam nie ma żadnych szans to próbuje w Świebodzinie dorwać się do korytka. Drogi panie! Najpierw trzeba mieć coś do powiedzenia a dopiero mierzyć na stanowisko Burmistrza (widać gołym okiem o co panu chodzi). Mam nadzieję, że na takie stanowisko nie ma pan najmniejszych szans.
jula
jula 15.02.2017, 17:17
troche szacunku sie nalezy....PAN WARCHOLIK I PAN KUBACKI... Ha ha ha :) Gdzie ty widzisz kompromitacje ??? Gdzie ty widzisz PZPR ??? dobre..... usmialam sie .... takie same slogany, propaganda ...nie wieze HAHAHAAH Posłuchajcie p. burmistrza
Ryszard
Ryszard 15.02.2017, 21:44
Więcej ??? i ...się nie dało? Gdzie tego uczą?W szkółce partyjnej?
xl
xl 11.02.2017, 17:36
????????????????????????
jarek
jarek 11.02.2017, 15:57
tak, nawet 140% , włączając niemowlęta i gawrony. Ludzie nie mogą się doczekać nowej rejonizacji, 2 roczników w szkołach średnich, siedmiolatków w jednej szkole z piętnastolatkami i tym podobnych atrakcji...
kabaret.
kabaret. 11.02.2017, 11:18
mieszkanka to nie te forum na którym opowiada się dowcipy . Proszę kolejne wpisy lepiej przemyśleć.
gaja
gaja 11.02.2017, 11:01
a to ciekawe czemu?wstyd?
mieszkaniec
mieszkaniec 11.02.2017, 07:00
Pan Warcholik opowiada jaka to świetna reforma a potem jest zaskoczony , że będzie brakowało dzieci w szkołach i będą w połowie puste to może te 40% namówić.Zdziwiony jest tylko Pan bo większość wiedziała ,że tak będzie prosta kalkulacja trzeba było przyjść chociaż na jedno spotkanie rodzice Pan Graczyk no ale 40% poparcia w Świebodzinie to poco mam z domu wychodzić.
Rodzic
Rodzic 13.02.2017, 19:25
A gdzie te dzieci się podzieją po reformie ???.
Będzie tyle samo dziec w szkołach i co przed reformą oświaty
Wszystko nie pasuje co robi partia rządząca...
.
mieszkaniec
mieszkaniec 11.02.2017, 06:33
Oczywiście Pan Warcholik na FB Świebodzin tv jak zwykle nie napisał, że burmistrz ma rację tylko , że obraża 40% co według niego na pewno jest większością (skąd 40% poparcia PiS w Świebodzinie nie mam pojęcia i nie jestem w stanie zrozumieć)i taka to reforma oświatowa według Pana Warcholik 40%jest zdecydowanie więcej niż 60%.I nikt nie powie , że czarne jest czarne..........
mieszkaniec
mieszkaniec 11.02.2017, 06:25
Pan Warcholik nie zasługuje na to żeby być kandydatem na burmistrza a co dopiero burmistrzem !Na FB Świebodzin tv twierdzi ,że 40%mieszkancow Świebodzin popiera PiS ciekawe kto mu takie dane wcisnął.Opowiada o reformie według instrukcji partyjnych i według takich instrukcji rządził by jako burmistrz nie dla dobra miasta tyko partii ja osobiście mówię NIE!!!! Partyjnym burmistrzom.A tak na marginesie czy PiS naprawdę nie ma dobrego kandydata w Świebodzinie?Ciekawe ilu liczy członków świebodziński PiS . 40% haha w Świebodzinie a Pan nadal nie jest burmistrzem i mam nadzieję, że nigdy nim nie zostanie.Jak to Pan zawsze pisze a nie zawsze tak jest było merytorycznie?
brednie
brednie 15.02.2017, 17:13
naprawde....nie tylko zwolennicy pis sa za reforma edukacji... Dla was i tak wszystko to co dal, zrobil pis to jestv be .ludzie dajcie spokoj.... Wiesz takie dane byly ja je osobiscie widzialam i nie ma co sie z tym sprzeczac. Akurat dla twojej wiadomosci liczy i to sporo... zreszta ma wielu zwolennikow. ale zyj dale TVN-em
Janina
Janina 11.02.2017, 00:32
Temat nowego przedszkola leży gdzieś tam i czeka... Kierownik Graczyk świetnie podsumował lata, już szóstą kadencję Burmistrza Bekisza. Nie robi się nic lub prawie nic dla dzieci w żłobkach, przedszkolach i zerówkach. Projekty są, wyborców się okłamuje co wybory i żadnego działania. Czas na dobrą zmianę także w samorządzie w Świebodzinie. Arogancja władzy, Burmistrza jest porażająca
jp
jp 11.02.2017, 17:24
Kierownik Graczyk to ta sama opcja co Warcholik - karierowicze bez kompetencji.
gaga
gaga 12.02.2017, 17:24
a to inna sprawa...nieciekawa postać. I chyba najbardziej niekompetentna ze wszystkich urzędników.
mieszkaniec
mieszkaniec 11.02.2017, 06:54
Z całym szacunkiem Janina o jakiej władzy mówimy jeśli chodzi o arogancję? Proponuję oglądać nie tylko Świebodzin tv ale od czasu do czasu stacje ogólnopolskie.
suweren
suweren 10.02.2017, 22:15
Widze, ze burmistrz pan Graczyk bardzo merytorycznie wypunktowaali bezsens tej reformy. co mnie z reszta nie dziwi. Tzw. "mala Polska" zdaje sie widziec ten problem z zupelnie innej perspektywy niz pani Zalewska, ktora sobie cos wymyslila i teraz probuje przepchnac ten "gniot" za wszelka cene nie patrzac na problemy, ktore sie generuja, ani na dobro dzisci, nauczycieli i rodzicow. Argumenty panow Kubackiego i Warcholika sa czysta kakofonia tego co mowi rzad. Zrobmy cos i zobaczymy co z tego bedzie. Polska oswiata to nie eksperyment.
mieszkaniec
mieszkaniec 15.02.2017, 17:08
polecam slownik jezyka polskiego aby poznac znaczenie slowa kakofonia
seniorka ze Swiebodzina
seniorka ze Swiebodzina 10.02.2017, 22:05
Wysłuchałam całości - Czy to było zebranie radnych ,czy debata nad ustawą?to było przemówienie p.burmistrza (logiczne) i wypowiedzi p.Warcholika i Kubackiego. (bez rozwiązania problemu ) A gdzie dyrektorzy szkół?? pedagodzy?? Psychologowie?? czy ich zdania nie liczą się?czy to nie ich dotyczy?? Nie nam dzieci w szkołach . Ale interesuję się tematem
dobry czlowiek
dobry czlowiek 15.02.2017, 17:07
oooj.... chyba seniorka ma już niedosłuch i słyszy tylko to co chce słyszeć ! logiczne wypowiedzi burmistrza ha ha ha zero skladu zero ladu gadanie o niczym tak naprawde, o dostawianiu stolka do toalety. P. W i K mówili natomiast sensownie, rozwiazali problem. Byli na rozmowie z p. kurator i tam ona dokladnie przedstawila im plan dzialania i rozwiazanie calej sytuacji
wściekły rodzic
wściekły rodzic 15.02.2017, 21:58
Dobry człowieku, to ty masz niedosłuch albo problemy ze zrozumieniem. U pani kurator był pan burmistrz i pam kierownik (a raczej ona u nich). I to pani kurator raczyła zaproponować kreatywne rozwiązanie problemu remontów i dostosowania toalet w postaci dostawiania stołka. Tak sobie wyobrażasz komfort dzieci? Pieniędzy na remonty nie będzie.Pan Warcholik może sobie reklamować reformę ile wlezie, bo to nie on będzie szukał pieniędzy na nią, tylko samorząd. Więc zacznij myśleć samodzielnie albo po prostu oglądaj i słuchaj ze zrozumieniem
Ryszard
Ryszard 15.02.2017, 21:50
Matko, to już któryś komentarz maniaka wielokropków. I teraz pytanie-po co P.W. i K. byli u pani kurator? Czy to oni mają problem w postaci reformy? Oni będą organizować i finansować szkoły? Wyjaśniam uprzejmie-NIE. PIS ma w gminie 1 -słownie jeden głos.To samorząd ma na głowie wściekłych rodziców i zwalnianych nauczycieli a także sfinansowanie dostosowania szkół do maluchów. Trzeba wiedzieć, o czym się pisze, a nie wojować dla zasady.
Katarzyna Bubienko
Katarzyna Bubienko 10.02.2017, 22:11
Szanowna Pani,
Wypowiedzi dyrektorów szkół znajdują się w innym materiale pn. "Nowy plan lekcji": http://www.swiebodzi… Ze względu na obszerną tematykę, materiał został po prostu podzielony na dwa newsy. Pełny zapis komisji oświaty: http://www.swiebodzi…
senior
senior 10.02.2017, 21:35
a co dobrego dla miasta zrobił pan Warcholik oprócz siania zamętu
ktoś
ktoś 11.02.2017, 01:38
Pan Warcholik jest skutecznym Radnym. Wiele jego pomysłów z kampanii wyborczej zostało zrealizowanych, m.in. budżet obywatelski, karta rodziny/mieszkanca, Młodzieżowa Rada Miasta, strefa ekonomiczna. Teraz w Radzie Powiatu Pań Warcholik składa wiele interpelacji dot. poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.
hihihi
hihihi 11.02.2017, 18:04
Jak można być skutecznym skoro zawsze jest się na nie jak był radnym miejskim zawsze jak pamiętam był przeciw teraz też to co to za skuteczność najlepiej niech zrezygnuje z polityki samorządowej to będzie najlepsza interpelacja dot.bezpieczenstwa mieszkańców
Żółty
Żółty 11.02.2017, 17:00
Jaka bzdura...Haha... tak jasne normalnie burmistrz techniczny..wszzystko wprowadził sam, nie będąc nawet radnym w mieście. jak kiedyś Pan Glinski. Wyuczył się i klepie bez zrozumienia. Ekspert od wszystkiego. I takie klepanie nas czeka aż do wyborów... A później dopiero zobaczymy co to kolesiostwo, obsadzanie stołków w mieście...itd.
mieszkaniec
mieszkaniec 11.02.2017, 07:22
ktoś karta rodziny to flagowy pomysł PiS a nie Pana warcholika budżet obywatelski to rozwiązanie które już dawno funkcjonuje w wielu gminach w naszego pięknego kraju . Proszę podać przykład realizacji pracy Pana Warcholika w powiecie chętnie posłucham.Jak widać Pan Warcholik prochu nie wynalazł.
Katarzyna Bubienko
Katarzyna Bubienko 11.02.2017, 07:54
Szanowny mieszkańcu,
ogólnopolska karta dużej rodziny funkcjonowała od połowy czerwca 2014 na mocy rozporządzenia rządu, a od 1 stycznia 2015 na mocy aktu wyższego rzędu - uchwały. Zatem to nie jest/nie był flagowy pomysł PiS.
mieszkaniec
mieszkaniec 11.02.2017, 08:32
Pani Katarzyna Bubienko a tak w ogóle to myślę,że reforma edukacji jest potrzeba tylko po to żeby mogli prawidłowo wyliczyć swoje poparcie w % a nie podawać jak to mówią dezinformacja .Pan Warcholik pisze na FB Świebodzin tv o uczciwości i kolesiostwie partyjnym oraz układach w załatwianiu np.stanowisk ?Hm ciekawa interpretacja z jego strony.
mieszkaniec
mieszkaniec 11.02.2017, 08:22
Pani Katarzyna Bubienko ma Pani rację ale PiS głośno krzyczał w kampanii , że wprowadzi coś co już funkcjonuje tylko ,że oni chcieli przenieść to na lokalne karty jako swój pomysł mimo ogólnopolskie istniejącej już karty trochę bez sensu ale nasz pomysł i to się liczy tak jak nasza reforma i tylko ona jest prawidłowa a głos 60% obywateli jest mniejszy od 40% procent ciekawa matematyka ale może się przyjąć.Prawdą jest , że łatwo przypina się sobie czyjeś dobre pomysły a złe kieruje się w inną stronę i szybko zapomina .Ciekawy jestem tylko jak za kilka lat zmieni się frakcja rządząca a reforma edukacji oskarżenia się wielką klapą to czyja to będzie wina ?
senior
senior 10.02.2017, 21:29
a mówiłem żeby te ciamajdy pisowskie nie wtrącały się w życie miasta co dobrze im wychodzi to kłamstwa i obietnice
komuś
komuś 16.02.2017, 16:06
Tow. Senior się uaktywnił......
Mirek
Mirek 13.03.2017, 10:40
A PiSotaliby swoje!
R
R 16.02.2017, 22:26
Ooo towarzystwo miłośników wielokropków czuwa! Płacą wam od znaku?
komuś
komuś 19.02.2017, 18:59
Owszem, owszem, tak, tak.

Pozostałe