Debata kandydatów na burmistrza

  • 31.10.2018, 11:00
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
Debata kandydatów na burmistrza
Debata w Polskim Radiu Zachód.

Kandydaci na burmistrza o gospodarce, edukacji i sprawach socjalnych. 

Elżbieta Samsel-Czerniawska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (83)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sygnalista
Sygnalista 6.11.2018, 23:14
Oj bedzie sie dzialo! Tance przy bebnach na bloniach!
Borys
Borys 5.11.2018, 11:23
nie udało się Panu Bekiszowi
Świebodzinianin od dziecka.
Świebodzinianin od dziecka. 5.11.2018, 06:51
#Team Bekisz
Grucha
Grucha 3.11.2018, 08:19
Panie Dariuszu ma Pan mój głos
MłodyStary
MłodyStary 2.11.2018, 18:46
Strach w oczy zajrzał siedzącym na stołkach urzędnikom? Czas przewietrzyć urzędy! Nie daj się Sielicki!
Ola
Ola 2.11.2018, 16:55
Zawsze może światło zgasnąć.
piecia
piecia 2.11.2018, 14:16
Ile gmina (innymi słowy - jej mieszkańcy) straciła na odkupieniu plaży wilkowskiej w 2014? Kto na tym zarobił? Wg zastępcy burmistrza tajemniczy jegomość przybywa w Kanadzie i chroni go ustawa o ochronie danych osobowych.
Paweł W.
Paweł W. 2.11.2018, 18:55
Pieci chodzi chyba o to, że wcześniej sprzedano plażę za bezcen, aby po krytyce w lokalnych mediach ją odkupić.
Szuwary
Szuwary 2.11.2018, 19:43
Sprzedano, ale zrobiło Skarb Państwa. Co ma do tego gmina/burmistrz skoro nie był właścicielem plaży? Mieszkańcy chcieli gminną plażę, została kupiona - źle.
Agata
Agata 5.11.2018, 13:03
Numer jak z kolejką na Kasprowy. Plaża wróciłą do macierzy :) - oto Polska właśnie.
M. Arens
M. Arens 2.11.2018, 16:14
Możesz isć na plażę bez biletu to się ciesz.. No chyba, że jest tak, że Ustawa zapewnia dostęp do wód ( czyt. jezior ) a własciciel nie. Jedno drugiemu przeczy i stąd opłaty.
Dworek
Dworek 5.11.2018, 20:55
To pojdz latem nad jeziorow Nowym Dworku dawne PSS Spolem. ZAPOMNIJ.
Ela
Ela 2.11.2018, 18:49
Nawet za duże pieniądze podatników? A może mieszkania wyremontować dla oczekujących?
Szuwary
Szuwary 2.11.2018, 14:43
Dlaczego straciła? Mieszkańcy podobno chcieli mieć gminną plażę? Za darmo to raczej nikt nic nie daje.
Gienia
Gienia 2.11.2018, 11:26
Nie wiedziałam, że wybierając 24 lata temu Bekisza, wybieramy go dożywotnio, do końca świata. Z tego co widzę, wielu tak uważa...
Ala
Ala 1.11.2018, 20:45
No to w poniedziałek mamy Nowego Burmistrza.
M. Arens
M. Arens 2.11.2018, 16:20
Jeżeli to będzie ten sam Burmistrz to niech przedłuży bezpłatne toalety na cały tydzień.. Mała rzecz, a zauważalna. Szczególnie dla turystów wekendowych.
Kinga
Kinga 1.11.2018, 23:30
Oby. Jeśli ludzie nie ruszą czterech liter i nie pójdą na wybory, to mogą znowu przepchnąć Bekisza...
Krysia
Krysia 1.11.2018, 19:21
Jak słyszę Bekisza - to tyle kosztuje, tamto tyle, nie chcemy się zadłużać, nie mamy długów itp. - to mnie coś trafia. Inne miasta się pozadłużały, zainwestowały, a teraz czerpią całymi garściami z inwestycji i nie płaczą ile to kosztowało. Kto nie inwestuje, ten nie pije szampana. Najlepiej nic nie robić, bo drogo, i płakać że miasto biedne i obskurne. Obecny burmistrz zachowuje się tak, jakby to były jego prywatne pieniądze i skąpi na wszystko. Wszystko niestety kosztuje. Nie ma nic za darmo. Burmistrz musi umieć inwestować i ściągać inwestorów do miasta, jak to robią w innych miastach. W innych miastach mają strefy przemysłowe i dziesiątki nowych firm. W Świebodzinie nie powstały żadne nowe firmy, a jedynie rozwinęły się istniejące, ale to już nie zasługa burmistrza. Obecny burmistrz albo celowo nie chce nic robić albo tego po prostu nie potrafi. Nie ma pomysłu na nic. Miasto od 24 lat stoi niemal w miejscu. Nie ma on smykałki do interesów, co udowodnił przez 24 lata nieudolnych rządów i trzeba to jasno powiedzieć. Dość tego!
Ola
Ola 1.11.2018, 16:43
Głosuje na Sielickiego. To jest najlepszy wybór.
Nikoś
Nikoś 1.11.2018, 14:36
Ludzie, czy ja dobrze usłyszałem? Burmistrz Bekisz chce przeznaczyć 9 mln na modernizacje starego Domu Kultury?, przecież dwa razy taniej wyjdzie zburzyć i wybudować od nowa...
M. Arens
M. Arens 1.11.2018, 20:05
Nie zdziwiłbym się, gdyby w naszej urzędniczo-biurokratycznej machinie były dwa fundusze ( i pewnie tak jest ) Pieniędzy na wybudowanie nowego nie ma ale na wieczne remonty są, bo to już z innej puli.
Lolek
Lolek 1.11.2018, 15:04
No tak, ale wtedy burmistrz i jego ludzie nie zarobią. Remont będzie kosztował pół bańki, a reszta to czysty zysk dla świebodzińskiego układu.
Anna K
Anna K 1.11.2018, 15:37
Szanowny Panie jeżeli wie Pan coś o jakimś układzie proszę zgłosić to do prokuratury,takich informacji nie można zwracać, bo jest to utrudnianie działań organom, a jeżeli nie ma Pan na to dowodów są to zwykłe pomówienia za które można odpowiadać przed sądem. Ogólnie naprawdę nie da się tego czytać, wychodzi na to ,że w Świebodzinie mieszkają w większości nieudacznicy i frustraci, którzy za wszystko co im nie wyszło obwiniają jakiś układ, którego istnienia nie potrafią udowodnić. A i ogólnie samorządy są kontrolowane przez wojewodę, NIK , izbę obrachunkową wystarczy skorzystać z Internetu we właściwy sposób żeby to wiedzieć. W każdym razie namawiam jeśli Pan coś wie proszę to zgłosić
Piter
Piter 2.11.2018, 19:48
Jesteś monotematyczna. Nie troluj.
Dana
Dana 2.11.2018, 17:28
Ja tez uwazam ze powinien zglosic a nie oczerniac bo nasze spoleczenstwo we wszystko uwierzy
jaro
jaro 1.11.2018, 21:02
Czy wożenie pracownika U.M z wydziału budownictwa po zakupy na rynek,do marketu robienie zakupów na telefon z dostawą przez właściciela firmy budowlanej jest OK, nie wiem jak to nazwać ale tak nie powinno być
Gosia
Gosia 1.11.2018, 17:02
Nie mają na to dowodów, bo wszystko robione jest w białych rękawiczkach. Ustawiane przetargi, oficjalnie zgodne z prawem. Za bezczynność i nic nie robienie też nikt burmistrza do więzienia nie wsadzi. Jedyna możliwość aby z tym zerwać, to głos na konkurenta przy urnie wyborczej.
Przedsiebiorca
Przedsiebiorca 2.11.2018, 17:32
A pani przez te biale rekawiczki widzi wszystko! To zapraszam do mnie na obserwacje moich pracownikow bo podejrzenia mam co do niektorych !
Anna K
Anna K 1.11.2018, 20:26
Szanowny Panie Pana wpisy podlegają pod art. 212 kodeksu karnego nie ma o czym pisać screeny zostały zrobione. Koniec z przyzwoleniem na pomawianie, dziwię się, że moderator nie reaguje i na to pozwala
Lena
Lena 2.11.2018, 17:33
Prawidlowo
Lolek
Lolek 1.11.2018, 22:36
Szanowna Pani Anno K. Po pierwsze piszę w trybie przypuszczającym, co się może wydarzyć z pieniędzmi na remont DK, więc nie jest to żadne stwierdzenie faktu i pomówienie, a po drugie jeśli ktoś miałby mnie podać do sądu z art. 212 KK, to tylko z powództwa prywatnego, a zatem mógłby mnie pozwać jedynie wspomniany świebodziński układ. Kto wg Pani miałby to być? Czyżby Pani się czuła częścią świebodzińskiego układu i chce mnie pozwać? Zabawne, ale właśnie Pani przyznała nie tylko, że taki układ istnieje, ale że Pani też do niego należy :)
Nikita
Nikita 2.11.2018, 16:57
I w tym momencie pani Anna K. zgasła, jak przysłowiowa świeczka na wietrze..
Lolek
Lolek 1.11.2018, 16:44
Pani Anno, proszę wyjaśnić jakim cudem na remont DK wg burmistrza pójdzie 9 mln, skoro taniej jest wyburzyć i postawić dwa nowe.
DerTrans
DerTrans 1.11.2018, 11:30
Nie wiem jakim burmistrzem będzie Sielicki. Nikt tego nie wie, ale dam mu szansę, bo bardziej bezczynnego burmistrza niż Bekisz chyba w całej Polsce nie ma. Gorzej już być nie może. Może być tylko lepiej.
Borys
Borys 1.11.2018, 10:50
Młody pojawił się znikąd, wstrzelił się w dziwny czas zdobywając trochę głosów. Zwietrzył szansę i teraz robi wszystko ,,by się udało,, :) mistrz z niego żaden a recytuje wypowiedzi jak wyuczone wcześniej na pamięć. żadnych konkretów tylko pustosłowie, żadnego zaplecza politycznego, żadnego ∂oświadczenia, żadnych znajomości, ot chłopek roztropek, który pojawił się znikąd...wg mnie miał bardzo dużo szczęścia w pierwszej turze

ps. Gandalf
Tomaszek podczas ,,debaty,, wykazał się agresją i butą wobec p.b. a nie odwrotnie-chyba, że oglądałem coś innego i się mylę ?:)
Gandalf
Gandalf 1.11.2018, 11:28
Każdy kiedyś zaczynał i nie miał doświadczenia. Mógłbym podać wiele przykładów włodarzy innych miast, którzy również zaczynali bez doświadczenia i zaplecza politycznego (to chyba zaleta) i osiągnęli wielki sukces. Bekisz w czym ma doświadczenie? W nic nie robieniu, układaniu się z lokalnymi biznesmenami działającymi tylko dla własnych korzyści, szkodzącymi miastu i w pierdzeniu w stołek przez 24 lata? To co on zrobił w tym mieście przez 24 lata, to jest nic. W innych miastach się więcej robi w kilka miesięcy. A ile strat spowodował, to trudno nawet zliczyć. Zmarnował szansę na utworzenie strefy przemysłowej, która przynosiłaby ogromne dochody miastu, a mieszkańców nie zmuszałaby do wyjazdu ze Świebodzina. Takie strefy powstały we wszystkich ościennych miastach i już dawno powstało tam dziesiątki nowych fabryk. Nawet gdyby teraz stworzył taką strefę (na co się nie zanosi, bo /usunięte przez moderatora/ na tym nie zarobi) to będzie już o co najmniej kilkanaście lat za późno, bo bum przemysłowy w Polsce już minął. Już Polska zrobiła się zbyt droga i mniej atrakcyjna dla inwestorów niż kiedyś. Tajemnicą poliszynela jest, że ziemie i nieruchomości w Świebodzinie i okolicy Bekisz wyprzedał za bezcen koleżce /usunięte przez moderatora/ i spółce, a /usuniete przez moderatora/ potem odsprzedał je wielokrotnie drożej inwestorom. Czyż to nie jest czysta korupcja i działanie na szkodę miasta?
Anna
Anna 6.11.2018, 15:44
Skoro P Bekisz nic nie zrobił dla naszego miasta to proponuję wycieczkę do Sulechowa- tam się zrobiło bardzo wiele........
Piszecie taką prawdę jak informacje w TVN.
Saruman
Saruman 2.11.2018, 08:29
Gandalfie, jak prowadziłeś drużynę do Mordoru, to miałeś doświadczenia jako Valar, a i tak tyle błędów było, że zginęły miliony. A chcesz posłać na stołek człowieka bez expa? Nazgul z tego będzie i tyle!
Gandalf
Gandalf 2.11.2018, 10:54
Saruman, rozumiem, że wg ciebie Bekisz jest już nie do ruszenia i będzie władał Świebodzinem dożywotnio, bo żaden inny kandydat nie będzie miał doświadczenia? Naprawdę tego chcesz? Tak było za komuny z pierwszym sekretarzem KC PZPR. Teraz mamy demokrację i jeśli się ktoś nie sprawdza, to czas go zmienić.
Głos na Bekisza
Głos na Bekisza 1.11.2018, 09:27
Panie Sielicki więcej pokory,
przerost formy nad treścią.
Głos na Pana Bekisza !!!
Fan Bekisza
Fan Bekisza 1.11.2018, 08:50
trzymam kciuki za pana bekisza i bede na niego glosowal i mysle ze inni terz
Lenka
Lenka 1.11.2018, 11:04
Też Ż. Na takim właśnie poziomie głosują ludzie na DB.
Anna K
Anna K 1.11.2018, 11:31
Droga Pani, myślę, że taki błąd to nic w porównaniu z cyt. sprzedawczyk, bekiszowiec , zacofany, stary dziad. Smutne to, że potrafimy tylko toczyć pianę, a wystarczyłoby - jestem za Bekiszem, ok a ja jestem za Sielickim i koniec tematu. Ludzie zapomnieli co to szacunek, szkoda.
Bogdan
Bogdan 1.11.2018, 00:17
Panie Tomaszu, liczę na to, że rozbije Pan w końcu świebodziński układ /usunięte przez moderatora/ i inni i że w końcu Świebodzin ruszy z miejsca. Zmarnowano ponad 20 lat rozwoju miasta, a burmistrz Bekisz śmie nazywać to "wieloletnim doświadczeniem" i "kontynuacją sukcesu". Śmiechu warte. Jego bezczelność nie zna granic. Teraz obiecuje cuda, ale pamiętajcie, że "po czynach ich poznacie", a te są haniebne.
Anna
Anna 6.11.2018, 15:48
Haniebna jest Pana wypowiedz.
Beti
Beti 2.11.2018, 10:25
Pani Anno K po co te nerwy, pogrózki? Ludzie gadają i gadać będą, przecież to są niczym nie poparte plotki i każdy to wie. Emocje w Świebodzinie sięgają szczytu, ludzie wyrzucają co ich boli, robią to tutaj bo w tym miejscu nikt nie usuwa, ani nie blokuje ich wypowiedzi tak jak podobno robi to się na jednym profilu. Każdy ma swój rozum i zapewne dokonał już wyboru i głupie gadanie tego nie zmieni. Miłego dnia i dużo uśmiechu, bo szkoda zdrowia.
Anna K
Anna K 1.11.2018, 21:22
I znów podchodzi pod art 212 kk chyba że ma Pan dowody. W ogóle czy tu jest jakiś moderator czy tu można każdego bezkarnie bez dowodów oczerniać i oskarżać? To uderza w dobre imię osób trzecich ... Dziwny ten portal że na takie coś się tu pozwala
makaro
makaro 1.11.2018, 00:02
Mam 3 dzieci.Mam również banknot 20 zł.Każde z nich przychodzi i mówi,tato daj 10 zł.Sprawiedliwie daję po 6,5.Żadne z nich nie jest zadowolone.Wyjście jest jedno,albo robię tak jak teraz i mam 3 kręcących nosem chłopaków albo daję raz w miesiącu dwojgu z nich po 10 zł,na przemian.I to p.Sielicki jest budżet.Strasznie się pan odbijesz od finansowej rzeczywistości.Oczywiście mogę im obiecywać po 20 zł......obiecywać.
Fleksi
Fleksi 31.10.2018, 23:43
P.Tomaszu łatwo nie będzie,trzymam za Pana mocno kciuki.POWODZENIA !!! i szacun za odwagę w nierównej walce.
senior
senior 31.10.2018, 23:15
no to pan Sielicki pokazał dziś jak jest przygotowany do rządów w naszym mieście brak wiedzy na każdy temat wypowiedzi na poziomie przedszkolaka nie wiedział o czym mówi a może metodą pisu dużo i bez sensu zdziwienie dlaczego tak teraz zaczęto popierać pana Bekisza a co oddać władze dla człowieka bez programu bez żadnej wiedzy na temat miasta jak można oczyścić jezioro jeżeli do niego wpływa struga Świebodzińska do której spływają wody z ulic do jeziora jest podłączony kolektor burzowy jaki układ jeżeli jest to zgłoście gdzie trzeba ten pan pracuje w instytucji gdzie prawo jest na co dzień a pijar i hejterzy nie przestraszą ludzi którzy nie ulegli obiecankom i niewiedzy kandydata na burmistrza
M.
M. 1.11.2018, 08:59
Może pan Bekisz za taką agitkę da Panu stypendium, żeby opanowal Pan trudną choć piękną sztukę polskiej interpunkcji. Czy też nie jest ona panu do niczego potrzebna, bo internet wszystko przyjmie? Ja nawet próbuję Pana czytać i zrozumieć, ale się nie da.

Pozostałe