Będzie nowy burmistrz? Zmiany w radach.

  • 23.10.2018, 18:46 (aktualizacja 23.10.2018 19:27)
Będzie nowy burmistrz? Zmiany w radach.
Dużą przewagę w pierwszej turze wyborów na burmistrza miał Tomasz Sielicki, nad obecnie urzędującym burmistrzem. Dość znacząco zmienił się skład rady miejskiej.

 

Znamy wyniki wyborów samorządowych do rad miasta i powiatu. Wybór burmistrza jeszcze przed nami. W pierwszej turze Tomasz Sielicki wyprzedził Dariusza Bekisza zdobywając o prawie 13 % głosów więcej. Na Dariusza Bekisza głos oddało 4245 wyborców, Sielickiemu zaufały 5783 osoby. Decydujący wynik poznamy po drugiej turze wyborów, która odbędzie się 4 listopada.

 

Do najbardziej spektakularnych, poza głosowaniem na burmistrza zmian doszło w radzie miasta. Do tej pory większość mandatów pozwalających podejmować decyzje bez koalicji miało forum samorządowe. Obecnie w radzie miejskiej głosy rozłożyły się na dwa silne komitety: Forum Samorządowe ma 8 mandatów a Pro Świebodzin – komitet wyborczy wyborców z którego startował Tomasz Sielicki ma sześciu przedstawicieli. Po za wymienionymi w radzie cztery osoby reprezentują Prawo i Sprawiedliwość a trzy Platformę Obywatelską. Jak taki wynik wyborów ocenia ekspert?

 

Do rady powiatu Doszło dwoje reprezentantów PiS co daje tej partii 4 mandaty. PO ma w radzie trzech przedstawicieli, podobnie jak PSL. Forum Samorządowe otrzymało 6 mandatów. Jedno miejsce przypadło Tomaszowi Możejce, który startował z komitetu wyborczego wyborców FSW

 

Frekwencja w gminie Świebodzin wyniosła 52 i 17 setnych procenta. Najwyższa w powiecie obecność wyborców przy urnach bo aż 61, 85 % uprawnionych do glosowania odnotowano w gminie Lubrza. Najniższa w Zbąszynku w którym ze swoich praw wyborczych skorzystało zaledwie 47,54% mieszkańców.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (66)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jola
Jola 2.11.2018, 16:52
To w poniedziałek mamy nowego Burmistrza.
Marii
Marii 2.11.2018, 07:35
Rzeczywiście z tym ogradzaniem jezior to jeden wielki wałek. O dziwo to nikt miejscowy tylko przedsiębiorcy z Zielonej Góry i z woj. dolnośląskiego. Po upadku Lubturu okazało się, że wszystkie drewniane budki nad wilkowskim to samowole budowlane. Gmina zalegalizowała je w latach 2014-2016 po przejęciu tych ziem od Agencji Rolnej na cele publiczne. Jako cel publiczny utwardziła ścieżkę, nazywając ją rowerową, a resztę rozdaje. Przekazanie miało miejsce w 2012 i przez 10 lat gmina nie może nic zrobić z tym gruntem co nie jest celem publicznym. Obecnie na dzierżawionych od gminy gruntach powstają mieszkalne domy murowane przy samej wodzie. Co za kretyn by stawiał chałupę za kilkaset tysięcy na nie swoim gruncie? W 2022 minie 10 lat od przekazania i gmina będzie miała całkowicie wolną rękę w dysponowaniu tymi gruntami. Przypadek?
Kamil
Kamil 1.11.2018, 16:45
Głosuje na Sielickiego.
Teli
Teli 29.10.2018, 23:58
Kiedyś mówił się o "grupie trzymającej władzę". Teraz możemy mówić o grupie próbującej utrzymać się przy władzy. Mam wrażenie, że nie tylko o stołki się boją... może będzie okazja prześwietlić i przeanalizować chociaż część niegospodarnych decyzji, które zapadały przez ostatnie 24 lata?
Może dowiemy się wreszcie jakim cudem zostały zalegalizowane wszystkie samowolki wokół jeziora wilkowskiego i dlaczego pozwala się na grodzenie jeziora?
Może dowiemy się, kto i ile zarobił na kupnie i sprzedaży wilkowskiej plaży kilka lat temu?
Jest wiele brudów, które się przez lata nawarstwiły i ktoś to musi wyciągnąć na światło dzienne.
A dotychczasowi włodarze z gminy i powiatu? Co z nimi? Do Nowego Dworku:)
juz wystarczy
juz wystarczy 28.10.2018, 11:46
Ofensywa Pana Bekisza ruszyła, tonący brzytwy się chwyta. Przez całe moje życie widziałem naszego włodarza kilka razy, tylko na imprezach. Nigdy nie spotkałem Pana Bekisza na mieście, nigdy nie widziałem aby rozmawiał z mieszkańcami i informał o bieżących lub przyszłych działaniach.Teraz jednak Pan Burmistrz jest wszędzie, już boję się otworzyć lodówkę. Dzisiaj rano wielu kierowców będzie klęło pod nosem wyciągając ulotke zza wycieraczki samochodu. 24 lat zaniedbań nie da się odrobić w ciągu w tygodnia. Trochę to zabawne, że wszystkie pozycje w ulotce nazwane "w realizacji" rozpoczną się dopiero 2019 roku. O ile dobrze się orientuje, to mamy teraz rok 2018..
Najwyższy czas powiedzieć dość "doświadczeniu", które teraz wyskakuje jak królik z kapelusza chwaląc się osiągnięciami, które są co najwyżej średnie jak na 24 lata zarządzania miastem. W końcu przyszedł czas na młodych i niezależnych, otwartych na świat i nowoczesne zarządzanie.
Marcin
Marcin 28.10.2018, 16:00
Popieram. Ale niech Pan Tomasz pokaże, że ma do tego kompetencje i predyspozycje. Po póki co zerżną żywcem program wyborczy z projektu uchwały Gminy Świebodzin na 2019 rok. Także niestety program i pomysł rozwoju nie jest jego autorstwa, a jak się okazuje Bekisza ... jest to argument nie do podważenia. stracił Pan Tomasz w moich oczach. Jest to PR-owiec a nie manger. Z tej mąki chleba nie będzie. Niech się wykaże jako radny i udowodni, że podoła być burmistrzem. Za brak informacji o sobie, brak wskazania, że ma predyspozycji i kompetencje a także przygotowanie do bycia managerem a także plagiat programu wyborczego z budżetu Gminy Świebodzin niestety w drugiej turze głos powędruje do Bekisza. Bekisz przekonał mnie merytoryką a nie pieniactwem popleczników, że czas na zmiany bez konkretów. Pan Tomasz 2-a razy oblał egzamin na aplikacje prawnicze i to są fakty, do których dotarłem i które spowodowały, że czuję się przez niego oszukany. Bekisz wyciągnął po 1-szej turze wnioski i wyszedł z szafy a Pan Tomasz ucieka od debaty. Moim zdaniem kampania Bekisza, obecnie działa, tego brakowało w 1-szej turze i mocno punktuje MERYTORYCZNE braki Pana Tomasz. Chce świeżości, ale nie rewolucji, bo to nie ma prawa się udać w formie w jakiej moi rówieśnicy by chcieli.
Pietrek
Pietrek 29.10.2018, 19:38
A Pan którą klasę oblał, że takie błędy robi? Weźcie wy się w tym urzędzie do pracy, bo człowiek nic załatwić nie może. Po mieście z ulotkami ganiają, siedzą w internecie i komentują z lewych kont, fałszywe profile zakładają...albo wystraszeni pracownicy albo inni wazeliniarze, którzy liczą na profity w razie wygranej pana Bekisza. W pierwszej turze nie byłem jakoś bardzo za PRO, ale brudna, obrzydliwa kampania jaką robicie przekonuje mnie, że BARDZO chcecie coś ukryć, więc na pewno nie zagłosuję na obecny układ.
M.Arens
M.Arens 28.10.2018, 10:23
"Tak krawiec kraje jak mu materii staje" . Priorytetem więc moim zdaniem jest umiejętnosć pozyskiwania funduszy na dalszy rozwój miasta. Odpowiedz na pytanie kto to zrobi lepiej powinno pomóc w wyborze Burmistrza.
Sygnalista
Sygnalista 28.10.2018, 07:29
Kiedys wszedlem w konwersacje z panem Tomaszem Sielickim,chcialem sie dowiedziec jakie wartosci reprezetuje Tomasz Odwiedzilem jego portal,zdziwilem sie wypowiedzia o zlodzieju,ktory skradl klucz,i pan Tomasz zyczyl mu :zeby go polknol : i to kandydat na burmistrza. Tlumaczyl sie przez kilkanascie linijek Gdy tylko spytalem : co robil w Fundacji Batorego sponsorowanego przez Sorosa : Odpowiedz byla taka,ze konczy ze mna rozmowe. Wpierw sprawcie co to jest ta :Fundacja Batorego: a potem glosujcie….
M.
M. 28.10.2018, 11:48
W Fundacji Batorego byli też przedstawiciele pana Bekisza, odbierali tę samą nagrodę, chwalili się na stronie i FB gminy. I co teraz, Sygnalisto? Wszyscy są umoczeni i siedzą w kieszeni u Sorosa?
Sygnalista
Sygnalista 29.10.2018, 03:47
Wszedlem na blog Fundacji Batorego nie ma tam wymienione nazwisko Burmistrza Bekisza,jest natomiast zaznaczona organizacja PRO Swiebodzin,
M.
M. 29.10.2018, 19:10
Ojej...czy od wejścia na blog tej strasznej Fundacji Batorego nic Panu się nie stanie? Może zaczną Pana śledzić, albo czymś zarażą? Już zaczął pisać Pan niegramatycznie po polsku...A serio - proszę link, nie było trudno znaleźć. Kończę już tę dyskusję, bo z fanatykami się nie dyskutuje. Dużo zdowia życzę.
https://www.facebook.com/gminaswiebodzin/posts/653968201619723
jaro
jaro 27.10.2018, 20:15
A z koalicją Nowoczesna PO z nimi nikt nie chce rozmawiać?
Wyborca
Wyborca 27.10.2018, 09:30
A ten cały Sielicki to gdzieś pracował .Czy całe życie na garnuszku .Dziwi mnie że prawnik szuka pracy.No chyba że taki właśnie jest zdolny.Już prezyzenta prawnika mamy.
Głosujący
Głosujący 28.10.2018, 13:20
Tomasz Sielicki pracuje i jest dobrym pracownikiem,
jaro
jaro 27.10.2018, 19:56
Nie pajacuj człowieku
Marcin
Marcin 28.10.2018, 16:02
To niech ujawni w końcu gdzie pracował na jakich stanowiskach i czym się zajmował. Szukam tego, nie mogę znaleźć a chciałbym wiedzieć, jeżeli ma zarządzać miastem. Jako mieszkaniec z prawem wyborczym chciałbym wiedzieć a pytanie Wyborcy uznaje jako właściwe i merytoryczne.
An.ka.
An.ka. 28.10.2018, 19:36
Tomasz Sielicki to asystent sędziego - po 4 latach pracy na tym stanowisku może przystąpić do egzaminu sędziowskiego. Z tego co pisze ma już 4 lata praktyki.
Co należy do obowiązków astystenta? Wygoogluj sobie. Bardzo odpowiedzialna i merytorycznie trudna funkcja.
Marcin
Marcin 28.10.2018, 20:18

Komentarz zablokowany

Komentarz narusza dobra osób trzecich.

Robert
Robert 26.10.2018, 22:35
Tak podkreśla się doświadczenie obecnego burmistrza. Ja się pytam: w czym konkretnie? Ktoś potrafi wymienić? Do Tyszkiewicza, czy Biedronia to mu jednak daleko. Po tylu wydawałoby się latach pracy. Właśnie jakiej? Ciężkiej, czy pozornej? Przecież stanowisko burmistrza z samego założenia jest kadencyjne, to nie zawód wyuczony. Czy niektórzy tego nie rozumieją?
Tymczasem nadarza się szansa byśmy mieli kogoś prawego i odpowiedzialnego, na poziomie. Zastanówcie się ludzie.
Właśnie widać to doświadczenie burmistrza jak się przestraszył i zaczął coś na odczepnego tworzyć w internecie na fejsbuku. Znana okoliczna blogerka, poszukujaca stałego zajęcia (najlepiej gdzieś przy urzędzie za dużą kasę i bez odpowiedzialności, np. jako rzecznik z możliwością mówienia co chce, kiedy chce i rzecz jasna o nienormowanym czasie pracy) kobieta przedsiębiorcza ni stąd ni zowąd zaczęła pisać peany na temat burmistrza i jego doświadczeniu razem wziętym, przekonując odbiorców o bezinteresowności w swych wyjątkowo celnych powyborczych prognozach oraz jak to ona wie wszystko najlepiej, jak to bez niej nie zacząłby się w mieście dzień.
Tylko, że ludzie aż tacy głupi nie są, by nie skumać tej heroicznej czaczy.
Żałosne, że po tylu latach dojrzały facet z jakby nie było dorobkiem i bagażem doświadczeń musi ratować tyłek wspinając się na plecach osoby bardzo przeciętnej, z tych co więcej gadają niż robią, pozującej na influencerkę. Gdzie tak naprawdę podziali się ci wszyscy uzbierani przez lata wpływowi znajomi? Może ich wcale nie było.
korsarz
korsarz 26.10.2018, 21:28
Jest piątek godz.21.20. w TV Swiebodzin brak relacji z dzisiejszej sesji, ale .... Kandydat Sielicki na Sali obrad Rady Miasta i Gminy Świebodzina zakłopotanie na twarzy zagubienie, widoczny brak obycia - to nie krzesło i klawiatura w sali wokand . Powoli napięcie przechodzi w przerażenie - przecież nie wie co wolno publiczności.. może lepiej poczekać było na szkolenie dla nowowybranych radnych....a gdzie tu snyi o burmistrzowaniu. Panie kandydacie ktoś Pana poważnie napompował ... ile lat w życiu Pan pracował na etacie...
jaro
jaro 27.10.2018, 20:03
Ot typowa wypowiedz jednego z radnych co to uchowali się przy korycie przez cztery lata robiąc za chorągiewkę dla Burmistrza i jak się podpisał Korsarz chyba na pontonie.Napisz jak Ty zaczynałeś
Albert
Albert 26.10.2018, 20:28
Wygra „obecny”, to był deal z PiS. Zobaczymy. PiS ze swym socjalistycznym programem zbyt łatwo przekonuje młodych obywateli, bo młodzi nie wiedzą co to znaczy, nie żyli w czasach socjalistycznej izolacji.
Marcin
Marcin 26.10.2018, 19:59
Głosowałem na Pana Tomasza. Średnio mnie interesuje kto rządzi. Ma być dobrze i konsekwentnie. Dużo się dzieje w sieci i w mieście. Z całym szacunkiem do Pana Tomasza, po drobnej refleksji 1szej tury wyborów stwierdzam, że poza uśmiechem nic nie prezentuje ( co przykre, bo liczyłem na więcej konkretów i przykrycie betonu czapką). Nie ma zaplecza ( co jest istotne). Po rozmowie z jednym z pracowników Sądu mam tylko jedną ( albo aż dwie wątpliwości):
1. Jakie konkretny przedstawia Pan Tomasz w swoim programie i jaki pomysł, bo z tego co widzę jego hasła pokrywają się z długoletnimi planami Bekisza ( za bip UM Świebodzina ), i pachną dużym populizmem. Ma być lepiej ale co, w jakim sposób i jakim kosztem ? oczekuje właśnie teraz konkretów, bo na to jest czas;
2. Co mnie nurtuje najbardziej ( na bazie rozmowy z pracownicą Sądu), Pan Tomasz jest protokolantem i poza uśmiechem i życzliwością nigdy nie zarządzał żadnym zespołem ludzkim, nigdy nie podejmował długoterminowych samodzielnych decyzji i robi co mu każą. Brakuje mi zdecydowanie informacji o jego doświadczeniu zawodowym, aby być pewnym, że oddany głos jest słuszny. W Gminie ma zarządzać potężnym budżetem i całą armią ludzi. Co z kontaktami np. w urzędzie wojewódzkim czym marszałkowskim ?
Dyskusja o doświadczeniu samorządowym Pana Tomasza jest zbędna, bo wiadomo, że Bekisz nakrywa go czapką. Co trzeba oddać Bekiszowi stworzył po '89 to miasto, trochę zaspał zmiany pokoleniowe, ale uważam, że każda miotła zamiata po swojemu. Co do miasta po co nam kolejne zakłady ? Aby zasilać je armią tubylców ze wschodu ? Młodzi uciekają z miasta ? Normalna rzecz i kolejność rzeczy dla takich miasteczek jak nasze. Wpływ władzy na wysokość zarobków ? Przestańcie się godzić pracować za 1500 to będą wam płacić więcej. Władza nie ma na to wpływu.Duże ośrodki miejskie, oferują szkolnictwo wyższe i kompletnie inny potencjał. Świebodzin nigdy nie będzie ani Zieloną Górą ani tym bardziej Szczecinem i Wrocławiem. Nawet jakby rządził sam Putin albo Papież. Cieszmy się, że nie jesteśmy drugim Sulęcinem albo innymi Torzymiem. Źle nie jest, ale to nie znaczy, ze nie mogłoby być lepiej. Wiele zostało zrobione, ale wiele trzeba zrobić. Podstawowa wiedza wskazuje, że aby miasto się rozwijało wymaga współpracy na linii miasto-powiat-województwo-wojewoda ( z uwagi np. własności dróg czy budynków albo instytucji publicznych)
Debata, która się toczy daje do myślenia, szkoda, że pierwsza tura nie dała rozstrzygnięcia, nie byłoby problemu i dyskusji. A może to dobry czas na refleksję ?. Co do koalicji. Nie partie żądzą a ludzie, to mieszkańcy na nich głosują. Jeżeli pis wchodzi do rad, to znaczy, że ma poparcie i ich głosu też trzeba słuchać, bo reprezentują mieszkańców i ich potrzeby ( jestem 100% antypis). Kwestia jest w decyzyjności a nie w podaniu pomysłu. Trzeba rozgraniczać dobre od złego, białe od czarnego. Podkreślam, że burmistrz jest organem wykonawczym, to rada podejmuje uchwały. Żaden burmistrz bez przychylności rady sobie nie poradzi. Bekisz ma tą zdolność, że kolejne rady go popierają, Pan Tomasz, przy obecnym układzie sił, będzie miał problem. Pytanie co z urzędnikami ? Zapewne wielu odejdzie na emerytury i wielu wypowie możliwość współpracy. I co wtedy ? Młodzi wejdą bez doświadczenia do oświaty, finansów itp ? albo pewien Pan z Rozłóg wrzuci kilka osób ( w tym spadochroniarzy) z ZG ? tego się boję. Bo PSL to taka sama pchła jak PIS. A układ PRO-PSL w wyborach do miasta jest tak samo oczywisty jak FS-PIS po wyborach w powiecie. Nie zapominam, że koalicje mogą się zmieniać . Czemu więc nie koalicja rutyny z entuzjazmem ( FS-PRO) ?
Życzę Panie Tomaszu wiele wytrwałości bo się przyda i rozsądku przede wszystkim. Oby to Pana nie przerosło.
ziomal
ziomal 28.10.2018, 13:25
nie wiem z kim Pan rozmawiał, ale jakieś bzdury powiedziano Panu, bo Tomasz Sielicki nie jest protokolantem. W ogóle w sądzie nie ma stanowiska protokolanta a jedynie sekretarza sądowego .
Marcin
Marcin 28.10.2018, 16:09
Nie wiem jaki ma etat i stanowisko wpisane w umowie, ale protokołuje rozprawy, czyli nie rozstrzyga spraw merytorycznie a jedynie zapisuje co mu sędzia podyktuje. Sekretarz sądowy to zwykłe stanowisko administracyjne podległe do wykonywania poleceń sędziego. Właśnie o taką odpowiedź mi chodziło i potwierdzenie tego, co usłyszałem od innych osób. Szkoda, tylko, że Pan Tomasz nie reaguje na liczne prośby ujawnienia tego czym się zajmuje i tego, że 2-a razy oblał wstępny egzamin aplikacyjny.Ambicjonalnie wobec braku znalezienie u Pana Tomasza tej odpowiedzi rozpocząłem drążenie kim on tak naprawdę jest bez całej PR otoczki i wychodzi, że jest na początku swojej zawodowej drogi i dopiero zbiera podstawowe doświadczenie.
Wyborca
Wyborca 26.10.2018, 13:43
Niech P.Bekisz określi się jasno! Będzie dil z PiS, czy nie?
Biedronka
Biedronka 28.10.2018, 13:28
było ciche spotkanie z przedstawicielami PiS i obiecano głosy na Bekisza, tylko ciekawe jak ktoś może zmusić kogoś do głosowania??

w ogóle to Bekisz traktuje urząd jak swój własny folwark , nakazał pracownikom roznosić ulotki po mieście , jak to rozumieć polecenie służbowe??
Robert
Robert 26.10.2018, 19:28
Tak, na pewno zdeklaruje się jednoznacznie i wyjaśni osobiście wszelkie wątpliwości. A potem wszyscy razem pójdą na kawę i lody do mimozy.
janek
janek 26.10.2018, 12:14
nie mam nic zlego komu kolwiek,kazdego czlowieka trzeba szanowac.w urzedzie jest duzo emerytow mn pan roman p,pani traczynaska i wielu innych ktorzy zapuscili korzenie przy biurku..nalezy zatrudnic mlodych ktorzy maja rodziny,niech pracuja i sie relizuja.nie moze byc zadnych ukladow.pozdrawiam wszystkich serdecznie emeryt janek ktory przeszedl na emeryture po 40 latach pracy w swoim wieku,ani dnia dluzej,zrobilem miejsce dla mlodego czlowieka.
senior
senior 25.10.2018, 23:17
widzę nagonkę na obecnego burmistrza ze strony zwolenników nowego burmistrza oprócz pomówień i obrażania nic z programu bo obrażać jest najłatwiej a program to już problem bo trzeba dać konkrety a jakie co zaproponować a bełkot teraz jest w modzie tak jak pis ale na pisie już się poznali wyborcy tak więc Świebodzin nie da się nabrać na populizm i wybierze rzeczywistość a nie populizm że my to zmienimy wszystko liczę na mądrość mieszkańców nie dali się nabrać na obiecanki pisu to i tu też się nie dadzą
Basia
Basia 26.10.2018, 11:38
Nigdzie nie ma nagonki na obecnego burmistrza. Ludzie po prostu wyrażają zaniepokojenie tym, że FS pana Bekisza dogadało się z PiS i będą wspólnie rządzić. Czyli stanie się to, czego i pan się obawia. Ja na przykład w pierwszej turze głosowałam na obecnego burmistrza, bo szanuję jego dokonania i doświadczenie, ale teraz raczej tego nie zrobię, bo o koalicji słyszałam od samych zainteresowanych i nie chcę, by moje miasto przejął PiS. Jeżeli pan Bekisz PUBLICZNIE obieca, że tego nie zrobi, może zmienię zdanie, ale niesmak zostanie.
Anna
Anna 26.10.2018, 11:30
Ciekawa jestem, kiedy Senior posiądzie trudną sztukę interpunkcji i zacznie w końcu pisać w języku polskim? Bo ten strumień świadomości jest nie do zniesienia.
Robert
Robert 26.10.2018, 11:20
Ale o czym Pan mówi, przecież pan Sielicki nie jest z Pisu i niczego nierealnego nie obiecuje. Ciężko pracuje i rozmawia z ludźmi. Czy to źle? W dodatku potrafi. Wręcz przeciwnie. FS, czyli komitet pana Bekisza chce koalicji z Pisem, żeby być może przejąć wyborców, którzy głosowali na siedemdziesięcioletniego kandydata Pisu z Rzeczycy w pierwszej turze. Chyba po to jest ta koalicja. Nie słyszałem, żeby dotąd ktoś wchodził w układy z PiSem, bo ta partia słynie z tego, że co innego myśli, co innego mówi, a co innego robi. Trzeba być mocno zdesperowanym, żeby decydować się na taki krok, ale skoro ma to jakoś niby pomóc... Zobaczymy
xx
xx 26.10.2018, 13:25
nie mieszaj Pan powiatu z gminą, FS wygralo w powiecie ale nie na tyle by robic to samemu, musi z kims się związać ! BZDURY piszecie ze FS jest z PiSu od lat rządzą w róznych koalicjach ! bo nie mają wyboru ! lepiej zeby sie związali z nieuczciwym panem z PSLu ?
Robert
Robert 26.10.2018, 19:25
Ale to przecież jedna brygada, w gruncie rzeczy jedno towarzystwo. Nazwanie ich teamem byłoby nieadekwatne. Co Pan myśli, że oni się nie znają, że nie chodzi o pijarowski trick? Jak w powiecie FS z PiSem, to i w RM FS z PiSem. Co to jakieś inne organizacje? A jak FS z Pisem tak, czy siak, to komunikat jest na kogo mają głosować pisowcy. Chyba jasne.
m
m 25.10.2018, 20:10
Co z tą wodą zemsta Burmistrza? przypadek? nie sądzę
Elżbieta
Elżbieta 25.10.2018, 17:28
Jeżeli, to prawda że FS skumało się z PiS w życiu nie zagłosuję na nikogo z FS! Jak spotkam na ulicy, to powiem co o nim myślę.
Stokrotka
Stokrotka 28.10.2018, 13:31
tak to prawda, sami pracowniki Urzędu Gminy o tym mówią, było spotkanie z przedstawicielami PiS
Świebodzinianin
Świebodzinianin 25.10.2018, 14:47
Nie dajcie się nabrać. Forum Samorządowe pana Bekisza dogadało się z PIS w starostwie, dogada się i w radzie, nie łudźcie się. A ledwo co pan premier Morawiecki ku oburzeniu mieszkańców i niektórych złonków FS, którzy publikowali oburzone epistoły, mówił, że w Świebodzinie nie ma niczego i nic nie zostało zrobione. Teraz ci, którzy rzekomo nic nie robili, dogadują się z tym, którzy tak twierdzą ze strachu przed garstką "młodych". Naprawdę chcecie pana Janowicza na wiceburmistrza? Czego to się nie zrobi, by zachować władzę- nawet straci twarz i honor! Wstyd! Wiele lat wspierałem Forum Samorządowe i jestem naprawdę rozgoryczony, jakby mi kto w twarz napluł.
Robert
Robert 25.10.2018, 18:49
No tak, trzeba zrobić W S Z Y S T K O by trwać przy burmistrzowym stołku, byleby nie iść do pracy. Co? Boi się jaśniepan pójść poszukać roboty w hali, którą niedawno uroczyście otwierał? A już miałem lepsze zdanie o ludziach.
Romek
Romek 25.10.2018, 16:29
Lepiej bym tego nie ujął!!! Krew mnie zalewa jak widzę paniczne ruchy pana Bekisza!!! Widać, że dla stołka zrobi wszystko, najpierw ignorował wyborców i kampanię, a teraz chwyta się wszystkiego, byle tylko nie stracić ciepłej posadki!!! W pierwszej turze nie głosowałem w ogóle, ale teraz mój głos powędruje do pana Sielickiego!!!
obywatel
obywatel 25.10.2018, 15:34
A z kim mieli się dogadać skoro PIS zdobył 4 mandaty, pozostałe ugrupowania mniej. Zawsze dogadywali się z tymi którzy zdobyli drugą w kolejności liczbę mandatów, dlatego ze tak chcieli mieszkańcy powiatu oddając taką a nie inną liczbę głosów na dane ugrupowania !!! Jedni są przeciwko PIS inni przeciwko PO, a jeszcze inni nie lubią PSLu. W naszym powiecie akurat PIS jest na drugim miejscu więc taka kolej rzeczy jest normalna.. Ja za PISem też nie przepadam, głosowałem na FS a jednak uważam że inaczej być nie mogło. W przeciwieństwie do Pana nie tak szybko tracę wiarę w ludzi, to że (podobno) zawarli koalicje nie znaczy że będą teraz przyjaciółmi PISu. Powiatem od lat rządzi FS i tak zostanie. Wiceburmistrza wybiera Burmistrz a wszystko wskazuje na to że zostanie nim Pan Sielicki i pewnie wybierze kogoś od siebie.
!
! 26.10.2018, 12:36
ja z kolei głosowałem na forum ale po tym jak się skumali z pisem tym panom już dziękuję
bambi
bambi 26.10.2018, 13:27
szybko Pan rezygnujesz, jeszcze rządzić nie zaczęli a już skreślasz na podstawie plotek :)
Felek
Felek 28.10.2018, 13:34
to nie są plotki, to potwierdzili nawet pracownicy Urzędu
Spragniony
Spragniony 24.10.2018, 22:42
Czy nadejdzie czas, kiedy bez strachu, będzie można napić się wody z kranu? W stolicy tak można. Dlaczego w Świebodzinie nie?
Marek
Marek 25.10.2018, 14:12
Wybierajcie dalej tę samą ekipę, to na pewno nie nadejdzie. Przecież sprawa funkcjonowania wodociągów była poruszana już tyle razy. I co? I nic. Na złe zarządzanie i kolesiostwo to za mało.

Pozostałe