Gdzie diabeł mówi "Dobranoc"

  • 3.07.2018, 16:10
  • Elżbieta Samsel-Czerniawska
Gdzie diabeł mówi "Dobranoc"
Lokatorzy z budynku dworca PKP nie mogą spokojnie spać.

Tutaj się urodzili, mieszkali i pracowali. PKP zaproponowała im przeprowadzkę - tam, gdzie diabeł mówi "Dobranoc". 

Elżbieta Samsel-Czerniawska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

an
an 10.07.2018, 21:39
A tak w ogóle to przecież UE płaci za tę przebudowę czyli PKP nie tylko z własnej kieszeni płaci za nowe mieszkania czy też remonty. Może tak zainteresować UE co się dzieje z pieniędzmi na przesiedlenie lokatorów?!
Młody
Młody 9.07.2018, 08:46
A gdzie burmistrz i starosta? Rozumiem, że budynek jest PKP, ale ci ludzie są obywatelami tego miasta od zawsze!
ObywatelRP
ObywatelRP 5.07.2018, 21:36
Tak rząd polski dba o swoich obywateli. Tylko patrzą jak oszukać, wykręcić Polaków.
mag
mag 5.07.2018, 19:50
Dehumanizacja. Człowiek się nie liczy. Bardzo Wam współczuję drodzy Świebodzinianie, pracownicy kolei potraktowani jak rzeczy, jak przedmioty. Wstyd i hańba władze wszelkie. Oby was ktoś tak kiedyś potraktował.
Anna
Anna 5.07.2018, 15:02
"Nie przesadza się starych drzew". Nie rozdziela się rodzin, nie zrywa więzi, które budowano dziesiątki lat. Nie traktuje się ludzi przedmiotowo przestawiając z kąta w kąt. Starzy ludzie wymagają szczególnej troski i pomocy, właśnie ze względu na swoją bezradność wobec wielu codziennych sytuacji. Jak bezduszni sa ci, którzy decydują o ludzkim losie i wydają takie decyzje...i jak strasznie bezradni są ci, dla których troska o innych jest ich obowiązkiem.
Zbulwersowana
Zbulwersowana 5.07.2018, 00:12
To się w głowie nie mieści!!! Draństwo i jeszcze raz draństwo, by nie użyć ostrzejszych słów. Jak tak można traktować ludzi? Jak przedmioty przerzucane z miejsca na miejsce... Dziesiątki lat dbali o swoje mieszkania, włożyli wiele wysiłku i pieniędzy, by mieszkać w jako takich warunkach, a teraz "wynoście się"? A sposób poinformowania mieszkańców o zmianie miejsca zamieszkania - skandal! Dopiero teraz ktoś RACZY do nich przyjechać na rozmowę? Ile nerwów już ci ludzie stracili?
To nie jest problem gminy, czy starostwa. To kolej powinna kupić lokatorom mieszkania przynajmniej o takim samym standardzie, i to w Świebodzinie. Proponować chorej kobiecie Bojadła!? A może ktoś, kto wpadł na taki pomysł przeniesie się do Bojadeł, a odstąpi tej pani swoje mieszkanie (już widzę jego oburzenie)?
LUDZIE, NIE DAJCIE SOBĄ POMIATAĆ! Sprowadźcie na spotkanie 18 lipca dziennikarzy z gazet i telewizji (łącznie z TVN UWAGA ). Chwała Naszej Telewizji, za nagłośnienie tej sprawy.
Expedycja
Expedycja 4.07.2018, 18:31
PKP tylko metody obecnego rządu stosuje. Lokatorzy dworca głosowali na obecną partię rządzącą, to teraz nawet w sądzie przegrają temat.
Gośc 1
Gośc 1 4.07.2018, 17:40
Jak można wyrzucać 87 letnią staruszkę poruszającą się przy pomocy balkonika z domu, który dostała z PKP jako ruinę za własne ciężko zarobione pieniądze dodatkowo przy pomocy rodziny wyremontowała i mieszka tam od 60 lat. Starych drzew się nie przesadza. Czy prezesi PKP swoją babcię, mamę eksmitowali by do starych zdewastowanych domów na odludziu ?
Aneta
Aneta 3.07.2018, 23:21
A wilkowa tez dostal takie listy od pkp i co z tymi ludźmi teraz

Pozostałe