Niedziela, 16.12.2018, imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Festiwal Muzyki Fryderyka Chopina

start 17.11.2017 godz. 11:00

Sulechowski Dom Kultury im. F. Chopina

koniec 19.11.2017 godz. 11:00

Lokalizacja: Sulechów, Al. Wielkopolska 3

Zapraszamy na kolejną, dziewiątą już edycję Festiwalu Muzyki Fryderyka Chopina w Sulechowie, który odbędzie się w dniach 17-19.11. 2017 r.

       Kapitałem Festiwalu jest jego oddana publiczność, partnerzy instytucjonalni, liczni sponsorzy, światowej sławy wykonawcy i eksperci oraz atmosfera muzycznego święta. Tak jak co roku zawitają do Sulechowa goście z całej Polski, Anglii, Holandii i Niemiec. Festiwal objęty jest patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Lubuskiego, Burmistrza Sulechowa oraz Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

            Podczas IX edycji imprezy wystąpią: Jarosław Kostka z zespołem z projektem ,,Chopin Profanum”, który stanowi ,,hołd dla wielkiego twórcy, którego twórczość jest zapisaną improwizacją” oraz kolejna wielka gwiazda naszego Festiwalu – Michał Urbaniak,saksofonista, skrzypek jazzowy, kompozytor i aranżer. Występował w zespołach Andrzeja Trzaskowskiego, Krzysztofa Komedy i Milesa Daviesa, grał z gwiazdami takimi jak Weather Report, Freddie Hubbard, Elvin Jones, Herbie Hancock, Chick Corea, Miles Davis, George Benson, Billy Cobham. Urbaniak zapraszał i był zapraszany do współpracy przez wielu znanych jazzmanów (Lenny White, Wayne Shorter, Marcus Miller, Joe Zawinul, Ron Carter, Kenny Barron, Buster Williams, Quincy Jones). W 1985 uczestniczył w sesji nagraniowej z Milesem Davisem do płyty „Tutu”. W 1992 jego nazwisko znalazło się wśród największych sław jazzu w pięciu kategoriach: album roku (II miejsce), muzyk roku (V miejsce), jazz electronic combo (V miejsce), kompozytor (IX miejsce) i skrzypek (IV miejsce). Również wielokrotnie wybierany był skrzypkiem roku w ankiecie Jazz Top magazynu „Jazz Forum”. Koncerty tych artystów to niewątpliwie kolejne znaczące wydarzenie artystyczne w historii Sulechowa.

            Ponadto tegorocznej edycji Festiwalu towarzyszyć będą inne wydarzenia: wystawa, koncert młodych pianistów i wokalistów w Cigacicach i Trzebiechowie, spotkania autorskie oraz warsztaty pianistyczne i wokalne.

Rezerwacje biletów na koncerty pod nr tel. 68 385 22 14.

Szczegóły: http://www.festiwalchopina.pl
Serdecznie zapraszamy !

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.